Zorgflats in Sint lansteen onzeker Strandresidentie: Sergio Herman Compliment Illegale prostitutie Sergio Herman bemoeit zich 16 ZEELAND Zestienjarige door het lint Het leven van topchef Herman is weer in evenwicht. Nieuwe, ambitieuze plannen horen daarbij. COMMENTAAR Een van de meest succesvolle Zeeuwen van de afgelopen jaren keert terug naar het nest. Niet dat Sergio Herman echt weg was, maar met zijn nieuwe restaurant The Ja ne in Antwerpen voelde het toch een beetje zo. Hij blijft betrokken bij The Jane, maar inmiddels heeft Herman ook al weer nieuwe plannen. Voor een havenpaviljoen in Cadzand-Bad: laagdrempelig, zodat iedereen er van kan genieten. Met zijn naam en faam had hij ook een heel andere richting kun nen kiezen, zoals een restaurant in Londen of New York (overi gens een optie die hij openhoudt). Maar Herman koos ervoor, zijn jongste project in Zeeuws- Vlaanderen uit te voeren. Want deze regio kan wel een oppepper gebruiken, vooral voor jongeren, vindt de topkok. Zelfheeft hij al bewezen dat men sen met ambitie, talent en werk lust óók in Zeeuws-Vlaanderen tot grote hoogte kunnen stijgen. Waarbij hij bovendien anderen in spireerde en motiveerde om zich te ontwikkelen, zoals Syrco Bakker dat met Pure C deed. Nu doet Herman eigenlijk hetzelfde nog eens: met zijn nieuwe havenpaviljoen biedt hij niet alleen werkgelegenheid, maar voor al ook volop kansen aan jongeren. Die blijvende betrokkenheid bij de streek waarin hij zelf groot werd, siert hem. Zeeuws-Vlaanderen kan wel een oppepper gebruiken, vindt de topkok. De intentieovereenkomst voor de bouw van de zorgappartementen op de al vier jaar braakliggende Ra- bobanklocatie werd in 2014 al gete- Voorwaarde voor de bouw van de zorgappartementen is de sloop van minimaal zes oude seniorenflatjes naast het plan kend tussen de gemeente Hulst, Woongoed, Tragel Zorg (gehandi captenzorg) en Curamus (oude renzorg). Burgemeester en wet houders stemden onlangs zelfs nog in met het principeverzoek voor het bouwplan, maar daarmee is de realisatie van de zorgapparte menten nog lang niet zeker. Eer der al, in 2012, ketste het plan voor particuliere woningbouw door Woongoed op het terrein al af. „We weten nog niet of het hele plan voor dertig zorggeschikte ap partementen wel haalbaar is, we doen nog steeds een haalbaar heidsonderzoek", zegt woordvoer ster Suzanne de Vries van Woon goed. Het dagelijks bestuur van Hulst keurde het principeverzoek wel al goed, maar verbond daaraan de voorwaarde dat er een 'verdun ning' moet plaatsvinden van mini maal zes van de zestien oude (se- nioren)appartementjes naast het toekomstige bouwplan. Met ande re woorden, die moeten op ter mijn wijken. De Vries benadrukt dat dit nog helemaal niet aan de orde is. „Eerst moet duidelijk worden of de zorggeschikte appartementen al of niet gebouwd gaan worden. Pas als die uiteindelijk opgeleverd zijn, wordt gekeken naar de loca tie daarnaast, de seniorenapparte mentjes. Het is nog te pril om al uitspraken te doen over een even tuele sloop." Almanak Een vrouw van boven de 55 stapt een damesmodezaak met vooral klassieke kleding binnen. De verkoopster vraagt haar bij bin nenkomst: „Bent u op zoek naar iets speciaals mevrouw De vrouw antwoordt: „Ik ben op zoek naar een rood shirtje, maar....ik denk niet dat ik hier slaag. Ik draag meest al wat jongere kleding." De verkoopster reageert: „O, maar we hebben onze collectie juist verjongd hoor, nu is onze kleding geschikt voor vrouwen vanaf 35 jaar. Zo te zien kunt u dan al een tijdje bij ons te recht!" Aan de Veerseweg in Mid delburg zijn gisterochtend een man (29) en een vrouw (20) aangehouden voor illegale prostitutie. Beiden hebben geen vaste woonplaats. De politie hield de auto waarin bei den zaten aan na een tip. Het voertuig bleek al eer der in verband te zijn ge bracht met meldingen over verdachte situaties en ille gale prostitutie. De vrouw stond al geregistreerd voor illegale prostitutie. Het duo is na verhoor vrijgela ten. Een 16-jarig meisje uit Grijpskerke ging zater dagnacht in Westkapelle door het lint toen een 19-ja- rige jongeman uit Breda bij een café werd aangehou den. Zij vernielde met haar hoofd de ruit van een poli tieauto nadat ze zelf was gearresteerd. Rond 3.45 uur zag de poli tie een bezoeker die op woeste wijze het café pro beerde binnen te komen. Toen de politie hem aan hield ontstond een worste ling. Het meisje bemoeide zich met de arrestatie. Ze wrong zich tussen de ver dachte en de agent. Ze schopte en sloeg, klampte zich aan de agenten vast en krijste alles bij elkaar. Eenmaal in de politieauto begon ze zo hard met haar hoofd tegen de ruit te bon zen, dat die los van het por tier kwam. Ze beet vervol gens in de vinger van een agent. Het meisje werd naar Torentijd overge bracht. Zowel de jongeman als het meisje zitten nog vast. Mensen Het was zes jaar geleden écht de bedoeling: Ser gio Herman zou met restaurant Pure C in Cad- zand-Bad een laagdrempelige zaak openen. De sterrenchef re kende echter buiten de stormach tige ontwikkeling van zijn leer ling Syrco Bakker. Die stuwde de kwaliteit in anderhalfjaar tijd op tot sterrenniveau. Herman doet nu een nieuwe poging. In zijn ge liefde Cadzand begint hij een ha venpaviljoen. En, belooft hij: daar blijven de drempels écht vlak bij de grond. Een vrijdagochtend bij Pure C. Herman schuift aan, een paar minuten later dan was afgespro ken. Hij excuseert zich met een gulle lach. „Ik bracht de kinde ren naar school, maar er was er eentje z'n tas vergeten." Het ty peert zijn nieuwe leven, na de sluiting van Oud Sluis in 2013. ,,'s Ochtends dingen met de kin deren doen, dat is nieuw. Ik heb tijd voor dingen waar ik vroeger niet aan toe kwam." Meer aan dacht voor zijn gezin, dat was één van de redenen van die zelf gekozen omslag in zijn leven. „Die drukke periode heeft veel gevergd. Ik ben er vaak niet ge weest voor mijn kinderen. Dat besef ik. Dat gaat nu beter. Het is nog steeds druk, maar ik kan mijn momenten kiezen. Als ik een weekend naar Parijs wil met mijn vrouw, dan doe ik dat. Vroe ger was daar geen sprake van. Nu weet ik: in mijn restaurants worden topprestaties geleverd, ook als ik er niet ben. Dat geeft rust." Dat wil niet zeggen dat Her man achterover leunt. Veel tijd steekt hij in de ambitieuze toe komstplannen voor Cadzand- Bad. Daar speelt hij een nadruk kelijke rol bij de modernisering van het Strandhotel en Pure C. Dat de geboren Sluisenaar juist in Cadzand-Bad terechtkwam, is niet toevallig. Hij heeft warme herinneringen aan het kustdorp. „Mijn ouders hadden het druk met hun restaurant. De weinige momenten die we samen door brachten, waren meestal in Cad zand. Voetballen op het strand, daarna chocomelk met een appel bol. Ik koester die momenten." Een balletje trappen op het strand, koffie met iets lekkers op een terras: in Cadzand-Bad kan het nog steeds. Maar de tijd in het kustdorp staat, anders dan tientallen jaren lang het geval was, niet langer stil. Gelukkig maar, verzucht Herman. „Ik ben blij dat onze streek een oppep- 'Nu weet ik: in mijn restaurants worden topprestaties geleverd, ook als ik er niet ben. Dat geeft rust' per krijgt. Dat jongeren weer eens een kans krijgen zich in hun eigen regio te bewijzen." Want wees nou eerlijk, zegt Her man: wat valt er momenteel te halen voor jongeren in West- Zeeuws-Vlaanderen? „Iemand met een béétje ambitie moet hier weg. Wij kunnen daar iets aan veranderen. Ik wil laten zien dat je ook hier je dromen kunt waarmaken." Dat doet Herman al in Pure C, waar jongeren uit al le windstreken proeven aan het werk in een toprestaurant. De plannen voor het vernieuwde Strandhotel maken de mogelijk heden alleen maar groter. „We hebben straks werk voor hon derd mensen. Die kunnen we mooie banen aanbieden." Overigens situeert een deel van de toekomstplannen zich een paar honderd meter verder op, bij de jachthaven die momen teel wordt aangelegd. Daar be gint Herman een havenpavil joen. „Het was vanaf het begin het plan om een laagdrempelig restaurant bij het Strandhotel te Een jaar of tien geleden, in restaurant Oud Sluis. Hoteleigenaar Bart Gorthmanns stapt bin nen: of Sergio Herman wellicht zin heeft bij hem in zijn Strand hotel in Cadzand-Bad een restau rant te beginnen? De sterrenchef zegt nee, maar het idee laat hem niet los. Een paar jaar later is het alsnog zo ver. Restaurant Pure C opent de deuren, in het Strand hotel. Broer en zus Gorthmanns staan nu, met Herman, voor een nieuwe stap. Het hotel én het res taurant gaan op in de 'Strandresi dentie'. De bouw is inmiddels be zig. In een imposant ontwerp ko men uitbreiding van het hotel, culinaire beleving en de bouw van 64 appartementen samen. Voor dat laatste is de Knokse Compagnie Het Zoute verant woordelijk. De komst ervan staat grotendeels los van de andere vernieuwingen, al delen de ap- partementbezitters straks hun parkeergarage met de hotel- en restaurantgasten. Veel belangrij ker voor Bart en Anne is de uit breiding en vernieuwing van het hotel. Die krijgt straks, met ze ventig kamers, bijna twee keer door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN. Het is nog niet ze ker of de dertig geplande zorgge- schikte appartementen op de hoek Geslechtendijk/Van Hovestraat in Sint Jansteen worden gebouwd. Ini tiatiefnemer en grondeigenaar, wo ningbouwcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, doet nog on derzoek naar de animo en finan ciële haalbaarheid van het bouw plan. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG WESTKAPELLE MIDDELBURG Dance Constructions Forti in de Vleeshal In de Vleeshal in Middelburg zijn gisteren Simone Forti's 'Dance Constructions' geacti veerd in het bijzijn van de 80-jarige choreografe zelf. Ze was hiervoor speciaal overgekomen uit de VS. De 'Dance Constructions' wer den voor het eerst in 1961 uitgevoerd in Yoko Ono's studio in New York. De 'Dan ce Constructions' maken deel uit van Forti's eerste Nederlandse solotentoon stelling 'Here It Comes', tot en met 3 april te zien in de Vleeshal. In Sergio's door Martijn de Koning door Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73