ODE AAN J.S. BACH Coureur plaatst splijtende demarrage in slotfase Wielrenner uit Hellevoetsluis wint na de Ronde van Woensdrecht ook de Ronde van Bruinisse. SPORT 13 Neal Bouterse laat iedereen zijn hielen zien Meesterlijke composities in één concert laatste GA NU SNEL NAAR PZC.NL/BACH BRUINISSE. Michael Vingerling is het nieuwe wielerseizoen sterk begonnen. De coureur uit uit Hel levoetsluis won vorige week zon dag in Woensdrecht en zaterdag schreef hij ook de Ronde van Bruinisse op zijn naam. Vingerling behaalde in het ver leden prachtige successen op de baan. Hij veroverde nationale ti tels en werd ook wereldkampi oen. De Zuid-Hollander rijdt ook nu nog wel op de baan. „Maar dat zijn alleen nog enkele zesdaag sen. Met het rijden op de weg valt dat niet meer te combineren. Het is het één of het ander. Op de baan heb ik uiteraard voldoende snelheid opgedaan en daar heb ik nu voordeel van", vertelde Vinger ling na zijn overwinning in Brui nisse. 'Ik voelde aan dat het moest gebeuren. Vorige week lukte dat ook aardig' In 2010 en 2011 vielen zijn seizoenen in het water. Toen moest hij operaties ondergaan wegens ontstekingen aan het buikvlies en de blinde darm. Het jaar 2010 ging geheel verloren, maar in 2011 leek Vingerling er weer te staan door een over winning in de Ronde van Zuid- Oost-Friesland. Hierna ging het echter weer volledig mis en brak hij een sleutelbeen. Inmiddels heeft hij al het leed achter zich gelaten en is hij weer terug op ni veau. De Ronde van Bruinisse ken de veel deelnemers. Zo'n 120 ren ners gingen van start. Zij hielden er een hoog tempo op na, waar door bijna alle ontsnappingspo gingen op niets uitliepen. Al vroeg in de wedstrijd over 80 ki lometer probeerden Koos-Jeroen Kers (voormalig kampioen van Nederland), Jasper de Laat en Luuc Bugter het. „We bouwden een voorsprong op van bijna twintig seconden, maar toen begon de groep het tempo weer op te voeren en was het snel gedaan met onze goede bedoelingen", zei De Laat. Er kwamen nog verschillende uitlooppogingen, waarbij ook de Bruse broers Jelle en Michiel Ju- melet zich lieten gelden. Zij oogstten wel bewondering van het publiek, maar konden niet vooruit blijven. En toen was daar het moment van Michael Vinger ling. Net als een week eerder in Woensdrecht wachtte hij tot de laatste kilometers voor zijn splijtende demarrage. „Ik voelde aan dat het moest gebeuren. Vori ge week lukte dat ook aardig. Daarom heb ik het initiatief geno men en het tempo hoog gehou den", zei Vingerling na de huldi ging. BRUINISSE. Neal Bouterse combi neerde een familiebezoekje tij dens de paasdagen met deelname aan de 10 van Bru in Bruinisse. De 22-jarige atleet, die tegenwoordig in Den Bosch woont en werkt, liet op de tien kilometer zien dat hij nog steeds tot de toppers be hoort. Na een lange solotocht won hij in een tijd van 34.40 mi nuten. Bij de vrouwen ging de overwinning naar Kitty de Kraa uit Oud-Beijerland, in een tijd van 45.28. De weersomstandigheden leken mooi zaterdag in Bruinisse, maar de deelnemers hadden andere ge dachten daarover. Met name tij dens de eerste helft van de wed strijd waren de omstandigheden verre van ideaal. „Het leek wel of de wind in kracht toenam", zei Bouterse kort na zijn finish. „Daar door was het een lastige onderne ming, maar na het keerpunt aan de Oosterschelde veranderde dat gelukkig." Bouterse had dus gekozen voor de 10 van Bru, maar zijn trainer had hem ook nog een opdracht meege geven. „Vooraf moest ik zeven ki lometer lopen en na afloop ook nog eens vijf kilometer uitlopen. Ik moest kilometers maken", zei Bouterse, die volgende week mee doet aan een talentenrun in Ven- lo. De vijf kilometer werd bij de man nen gewonnen door Johnny Boot uit Willemstad. Janita van der Ha ve uit Nieuwe Tonge was de sterk ste bij de vrouwen. Speciaal voor u als lezer uniek voordeel! Drie topsolisten brengen aria's uit Bachs Passionen en Cantates. Onder meer het beroemde 'Erbarme dich'! Beluister het spectaculaire Brandenburgs Concert door het orkest. Bijzonder in dit programma: De geliefde cantate 'Ich habe genug' welke in de versie voor sopraan met traverso (barokfluit) zal worden uitgevoerd. The Bach Orchestra of the Netherlands OlgaZinovieva - sopraan Sytse Buwalda - countertenor Martinus Leusink - tenor Pieter Jan Leusink - Dirigent Concertdata vrijdag 8 april - Leiden - Marekerk - 19.30 uur zaterdag 9 april - Rotterdam - Laurenskerk - 19.30 uur zondag 10 april - Amsterdan - Concertgebouw - 14.15 uur zaterdag 16 april - Groningen - Martinikerk - 19.30 uur zondag 17 april - Utrecht - Janskerk - 15.00 uur KAARTEN DINSDAG 29 MAART 2016 Vingerling is in topvorm Michel Vingerling blijft de achtervolgende groep ruim voor en wint de Ronde van Bruinisse. foto Dirk-Jan Gieltema door Wim de Vos Michel Vingerling, wielrenner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65