Roeien met de Veerse slag Reisadvies weerhoudt niet alle caravanbezitters ervan de weg op te gaan Boeien leggen met> 1de Cygnuss Het dringende advies niet met een caravan te gaan rijden werd niet door alle toeristen in acht genomen. EERSTE WEDSTRIJD SLOEPROEIERS VLISSINGEN. Code geel vanwege zware windstoten van het KNMI en de dringende adviezen van de Verkeersinformatiedienst ten spijt gingen tweede paasdag toch nogal wat toeristen met hun caravan de weg op. Opvallend genoeg waren het bijna uitsluitend auto's met een buitenlands kenteken die het risico namen. De Verkeersinformatiedienst meldde gistermorgen rond tien uur: „De komende uren blijven routes van west-oost gevaarlijk. Het grootste gevaar dient zich ech ter pas aan het begin van de mid dag aan. De wind draait dan iets naar zuidwest bij en wordt vlage- rig. Caravans en aanhangers krij gen dan nog hardere tikken te ver werken." Op dat moment waren er al twee caravans omvergeblazen: één op de A58 bij Heinkenszand en één op de N255, de oost-west-rou te op Noord-Beveland. De meeste Duitse toeristen gin gen overigens gisteren nog niet op weg naar huis. Maar dat had niets met de stormwaarschuwing te ma ken. „Vijfennegentig procent van de mensen die hier met Pasen staan is Duits. Die hebben paasva kantie, dus die waren toch al niet van plan vandaag te vertrekken", meldt Lise van camping Juliana- hoeve in Renesse. In Scherpenisse raakten twee mensen gewond toen hun auto met aanhanger van de Poortvliet- sedijk reed. Overigens kon de poli tie gisteren niet zeggen dat de wind de oorzaak van dit ongeval was. De harde wind op tweede paas dag had ook gevolgen voor eve- menten in Zeeland. De paasmark- ten in Goes, Middelburg, Burgh- Haamstede en Breskens werden af gelast, net als de weekmarkt in Hulst. Bij de watertoren in Goes wa ren ook de gevolgen van de harde wind te zien. Het bouwwerk staat momenteel in de steigers vanwe- Twee caravans werden gisteren omvergeblazen: een op de A58 bij Heinkenszand en een op de N255 op Noord-Beveland ge een renovatie. Delen van het zeil dat om de steigers heen zit werden door de wind aan flarden geblazen. Bij de Shell-benzine- pomp langs de A58 bij Arnemui- den kwamen enkele dakplaten los. Omdat de platen naar bene den konden vallen werd de brand weer gebeld. Die schroefde de pla ten weer vast. Het tankstation was tijdens de reparatie afgesloten voor klanten. Door de harde wind viel een co nifeer op de serre van een huis in de Johan Constantin Mathias- straat in Middelburg. De brand weer kwam ter plaatse om de boom weg te halen. De serre liep overigens nauwelijks schade op. In Terneuzen werd de schoor steen van een huis in de Diepen- brockstraat beschadigd. Verder moest de brandweer voor storm schade uitrukken in IJzendijke, Tholen, Kapelle en Renesse. De meeste meldingen kwamen gister ochtend binnen tussen 9.00 en 11.00 uur. Zeeland schouwen-duiveland@pzc.nl Waarschuwing haalt weinig uit VEERE. Op het Veerse Meer is zaterdag het nieuwe seizoen voor de sloeproeiers geopend. De eerste wedstrijd - de Veerse Slag - is bij de heren gewonnen door de sloep Anthony van Ho boken. Die troefde de Seahorse en de Viking af. Bij de dames won De Paardekreek. Deze sloep gaf de Mytilus en de 8 Beau fort het nakijken. Aan deze openingswedstrijd deden 27 teams uit het hele land mee. De Veerse Slag werd voor de negende keer gevaren. De roeiers moesten een parkoers van elf kilome ter afleggen vanaf de Campveerse Toren over het Veerse Meer. Het startschot werd gegeven door burgemeester Rob van der Zwaag van Veere. De organisatie van de Veerse Slag is al die ja ren in handen van De Zeeuwse Deernen. Die deden met twee sloepen mee aan de race: de Kaapse Vreugd (die zaterdag bij de dames als laatste eindigde) en de Kaapse Pracht. De volgende sloeproeiwedstrijd in Zeeland is de Gevangento- renrace in Vlissingen, die op zaterdag 9 april voor de boulevard gevaren wordt. Aan deze race doen alleen sloeproeiteams uit Zeeland mee. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52