Het ouderwetse schadeformulier kan prullenbak in hjjjd^rmzin. 11 Vooral vrouwen en 29 kinderen komen om bij Pakistan begint nieuwe militaire operatie tegen extremisten na aanslag in pretpark in Lahore. H Eli} 4 NIEUWS m Voor het eerst slaan het Verbond van Verzekeraars en de politie de handen ineen om de problemen met het papieren schadeformulier aan te pakken. Waar je nu nog met pen en papier een situatie schets moet tekenen van het onge val, heeft de nieuwe MobielScha- deMelden-app de mogelijkheid om direct foto's aan de schademel- ding toe te voegen en via GPS de exacte locatie door te geven. Met de nieuwe app is het mogelijk om alle soorten aanrijdingen te regis treren, zo kunnen ook fietsers en voetgangers schades melden en kan er melding worden gemaakt als er gewonden zijn. De digitale meldingen moeten een eind maken aan het grote aan tal ongevallen dat in Nederland niet wordt geregistreerd. „Niet van elke aanrijding waar de poli tie bij is of over wordt geïnfor meerd, wordt een proces verbaal opgemaakt", erkent politiechef Mi riam Barendse. Zonder proces ver baal komen de gegevens niet in het systeem waaruit onder andere het overzicht over de verkeersvei ligheid kan worden gehaald. Porte feuillehouder infrastructuur Ba rendse: „De politie maakt jaarlijks bij ruim 100.000 ongevallen een registratie op, terwijl zo'n 250.000 ongevallen relevant zijn voor ana lyses over verkeersonveiligheid." Verzekeraars krijgen met circa 1 miljoen autoschades per jaar een veelvoud aan schademeldingen binnen. In circa 400.000 gevallen gaat het om tweezijdige aanrijdin gen. „Niet alle autoschades zijn re levant voor de verkeersveiligheid, denk aan schades door storm of vandalisme", stelt Rudi Buis van het Verbond van Verzekeraars. Maar zelfs het registreren van eenzijdige aanrijdingen kan vol gens het verbond bijdragen aan de verkeersveiligheid. „Denk bijvoor beeld aan een weg waar veel au to's uit de bocht vliegen." Uit een enquête van het GfK pa nel onder ruim 700 gebruikers die afgelopen jaar schade hadden, blijkt dat het huidige Europees for mulier lang niet altijd begrepen wordt. Eén op de drie autobezit ters stelt dat ze het formulier ge- bruiksonvriendelijk en niet goed leesbaar vindt. Volgens de ANWB veroorzaakt het papieren formulier nu ook vaak extra administratieve romp slomp. „Vaak wordt bijvoorbeeld vergeten de achterkant van het for mulier in te vullen", verklaart Je kunt direct foto's toevoegen en via GPS de exacte locatie doorgeven bij de nieuwe MobielSchadeMelden-app ANWB-woordvoerder Markus van Tol. De verzekeraar stuurt het formulier dan onverrichter zake te rug en zo gaat er nodeloos tijd ver loren bij de afhandeling van scha des. De ondervraagde schaderijders die niet in staat waren om alle ge gevens in te vullen, leggen de oor zaak vooral bij ongemakken van het formulier. Op het moment van het ongeval had 15 procent van hen niet de juiste papieren bij zich. De nieuwe app moet dit on dervangen doordat veel gegevens automatisch worden ingevuld. Het is nog niet duidelijk wan neer het papieren schadeformu lier definitief de prullenbak in kan, maar vast staat dat het ooit verdwijnt. „Op termijn zal het pro ces van schademelden en schadeaf- handeling digitaal gaan via de app, maar het Europees schadefor mulier blijft voorlopig gewoon bruikbaar", aldus Buis. „Niet al leen beschikt niet iedereen over een smartphone, tablet of inter net - al wordt die groep met de dag kleiner. Ook aanrijdingen waarbij buitenlandse kentekens betrokken zijn, of met meer dan twee partijen kunnen nog niet di gitaal hun schade melden." LAHORE. Het is druk in Guls- han-i-Iqbal park. Christenen heb ben zich er verzameld om het Paasfeest te vieren. Moslims ma ken een ommetje. Kinderen ma ken plezier in de speeltuin. Plot seling brengt een zelfmoordterro rist de explosieven op zijn lichaam tot ontploffing. „De vlammen kwamen boven de bomen uit", zegt de 30-jarige ooggetuige Hasan Imran later te gen de nieuwszender Al Jazeera. „Ik zag de lichamen door de lucht vliegen." De gebruikte bom blijkt te zijn gevuld met stukjes metaal. Op videobeelden is te zien hoe de aanwezigen in plassen bloed staan. Wanhopig gooien ze de ar men omhoog. Ouders zoeken tus sen de puinhopen naar hun kin deren. Schreeuwend dragen hulp verleners en omstanders de ge wonden naar auto's en ambulan ces. Vooral vrouwen en kinderen zijn omgekomen bij de aanslag, die aan 72 mensen het leven heeft gekost. Meer dan driehon derd mensen zijn gewond. Tus sen de botsautootjes staan politie agenten met machinegeweren 5 dagen Beierse Woud, Bayerisch Eisenstein Passau 8 dagen Kirchbergin Tirol 10/12 dagen Eilanden van Dalmatië RR. Dalmatische Kust 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 10 dagen Vierlandenreis en Arosabahn Lahore, 27 mrt 2016: zo'n 70 doden en ruim 300 gewonden bij zelfmoordaanslag door Marcia Nieuwenhuis DEN HAAG. Politie en verzekeraars lanceren vandaag een app, die het sneller en eenvoudiger moet ma ken om schades te melden. De digi tale meldingen moeten tegelijker tijd een eind maken aan het grote aantal ongevallen dat nu in Neder land niet wordt geregistreerd. Daar mee komt het einde van het papie ren schadeformulier in zicht. Er zijn meer dan driehonderd gewonden en 72 doden te betreuren als een zelfmoordterrorist zichzelf opblaast Paasfeest loopt door Gerben van 't Hof 290316 I RV I BRON: GN v.a. slechts rrsym'i Vertrekdata: 21 mei 4,18 juni 2,16,30 juli etc. v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: Vertrekdata: IJl Vertrekdata: 11, 25 april/9, 23 mei6 juni4 juli etc. 21 mei4,18juni2,16 juli13 aug etc. H| 11 april/9,23 mei6, 20juni4juli etc. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Vertrekdata: 2,16, 30 mei15, 27juni/ll, 25 juli etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4