Zeeuwse turners blij met 'eigen' toernooi BC Vlissingen acht zich veilig na zege Harmes verbetert parkoersrecord in Hulst 250 turnsters SPORT 15 Van 's morgens acht uur tot 's avonds acht uur werd zaterdag in diverse categorieën gestreden om de medailles. De juryleden had den een zware taak. Hoofd wed strijdjury Janny Vermeule was echter tevreden over de verrich tingen van het jurycorps. „Het is erg intensief voor de juryleden, ten eerste vanwege de lange dag, maar ook vanwege de vele ni veaus die ze afwisselend te zien krijgen." De scoreverwerking met het landelijk jurysysteem dat de or ganisatie had ingehuurd, bleek een schot in de roos. „De juryle den hoeven dan niet meer zelf te tellen, want dat doet de compu ter." Het ZK kende zodoende een soepel verloop. Ook de trainers waren vol lof over de wedstrijd. MTV-trainer Jeannot Stroosnij- der: „Het is een mooie oefenwed strijd, waarbij we de puntjes op de i kunnen zetten voor de lande lijke wedstrijden." De trainer van de Middelburgse turnvereniging kon tevreden terugkijken op de re sultaten van zijn pupillen. Joëlle Dhanis turnde op het hoogste ni veau bij de senioren A van de dag een prima wedstrijd met weinig fouten. Haar totaalscore kwam uit op 50,650 punten. In de tweede divisie was Delta Sport succesvol met onder ande ren Marika Padmos, Romy Rein- tjes en Charlotte van Gils, die nummer één, twee en drie wer den bij de senioren B. Coach San ne Tamerus: „Wij zijn hier met 45 turnsters en we hebben veel prijzen gehaald." Jessica Pijpelink van EMM Ter- neuzen was goed te spreken over het systeem. „Het kent een profes sionele opzet. Deze wedstrijd is een mooie oefening voor de regio finale." Ook EMM ging met een aantal medailles naar huis. Maria Dalam- peki en Kim Jansen waren de bes ten bij de senioren C, terwijl in het D-, E- en F-supplement bij de senioren vooral Dios uit Oost-Sou burg de prijzen pakte met respec tievelijk Marit Kapaan, Lonne de Bliek en Joyce Crucq. ZEEUWSE KAMPIOENEN thuisploeg nam in het eerste kwart een voorsprong: 20-16. BC Vlissingen voerde in het tweede kwart het tempo op. Dat had resul taat: het team van coach Stefan Ka radzic ging rusten met een 33-45-voorsprong. Na de hervat ting kwam Virtus nog een paar keer dichterbij, maar BC Vlissin gen gaf de voorsprong niet meer uit handen. je ook op de mondiale toer nooien." Het is dan ook geen toeval dat Ik ga er keihard voor trainen, zodat ik mezelf niets kan verwijten' Volleman en haar teamgenoten van Flik-Flak dit jaar naar Zee land zijn gekomen. Volgens hoofdcoach Nico Zijp heeft dat al les te maken met de materialen. „Vergelijk het maar met Ajax. Die club gaat ook niet op een knollenveld voetballen. Bij tur nen is de kans op blessures veel groter als het materiaal van min dere kwaliteit is." Midden in het bomvolle pro gramma, dat al om 8.00 is gestart in Baskensburg, maken zes eredi visieturnsters bij de senioren hun opwachting. Volleman wordt uiteindelijk 'slechts' der de. „Ik had een beetje last van m'n voet en het ging niet zo heel goed vandaag", vertelt ze na af loop. „Maar het belangrijkste is dat ik vandaag weer een wed strijd heb kunnen turnen." Daarmee bevestigt de Oran- je-gymnaste de woorden haar coach Nico Zijp: „Voor ons is het vooral belangrijk om hier wed strijdritme op te doen. Eigenlijk zijn er te weinig wedstrijden, met name in de fase van junior naar senior. Tisha traint 22 a 23 uur per week. Maar elementen zoals wedstrijdspanning zijn niet te trainen. Dat kun je alleen ervaren door wedstrijden te tur nen, zoals vandaag in Vlissin gen." De Middelburger won in een tijd van 1.27.22 uur en dat was een verbetering van het parkoersre cord. „Daar ben ik uiteraard tevreden over. Ik boek nog steeds progressie, maar dat komt ook omdat ik er veel voor over heb om te presteren", zei Harmes za terdag op de Piet Vonckbaan van atletiekvereniging RKHAV. Onlangs ging Harmes nog op trainingsstage naar Italië. Daar, in Monte Gordo, trok hij er vooral in zijn eentje op uit, zodat hij in zijn eigen tempo en op zijn eigen manier kon trainen. „Dat was vrij zwaar, maar ik ben sterker ge worden", meldde Harmes on langs al. De Middelburger nam zaterdag meteen na de start het initiatief en niemand kon hem volgen. Job de Feijter en Thijs Verbeeck, die met hem opliepen, waren deelne mers aan de middenafstand over 12.800 meter en stapten dus hal verwege de wedstrijd van Har mes uit. Daarna moest hij het kar wei in zijn eentje klaren door de polders in de omgeving van Hulst. De Belg Wouter Decock, die tweemaal Belgisch kampioen werd op de honderd kilometer, fi- 'Ik boek nog steeds progressie, maar dat komt ook omdat ik er veel voor over heb om te presteren' nishte als tweede in een tijd van 1.30.11. De Zeeuws-Vlamingen Sander Post (Terneuzen) en Mark Verhage (Zaamslag) werden res pectievelijk derde en vierde. De wedstrijd over 12.800 meter werd gewonnen door Verbeeck. Hij bleef De Feijter voor. Bij de vrouwen zegevierde Inge de Booy uit Graauw. Op de 7.100 meter passeerde Monique Allefs uit Hulst als eerste de meet. Breskens Martijn de Kok was gistermorgen de sterkste in de Paaskustloop van Breskens. In het eerste deel van de wedstrijd over tien kilome ter moest de atleet uit Heinkens- zand de Belg Dybo Demeester aan zijn zijde dulden, maar vervol gens haakte hij af. Zo liep De Kok naar de zege in een tijd van 38.21 minuten. Demeester werd twee de in 39.47 minuten. Bij de vrouwen ging de over winning naar Elina Langeveld uit Zaandam in 46.02. Ruben Bou- tens uit Middelburg won de 7200 meter bij de mannen in 31.18 en Frederique Versluijs uit Zuidzan- de bij de vrouwen in 33.45. De korte afstand werd bij de mannen gewonnen door de Belg Kevin Strubbe in 17.34 en zijn landgenote Melissa van Eetveldt was de snelste vrouw in 20.49. De jeugdafstanden leverden winst op voor Luckem Kesp (Oudenbosch) en Lizelotte de Bruijne uit Schoondijke op de 750 meter en op de 1.500 meter kwa men Thijs Koops (Oost-Souburg) en Romy Dieleman (Schoondij ke) tegelijk over de finishlijn. DINSDAG 29 MAART 2016 VLISSINGEN. De Zeeuws kampioen schappen turnen voorzien in een behoefte. Dat bleek zaterdag in Vlissingen. Er kwamen 250 deelne mers in actie. Acely Sevik, Liza Neumann, Noemi Hendrikse, Mandy Pol, Kiara van Belzen, Floor Raats, Angelica Da- nielse, Eline Kas, Dena Wauters, Desiree van Nugteren, Iris Brasser, Vienna Niemandsverdriet, Fleur van Horick, Anna Jendrusch, Da- niek Witlox, Romany Hanse, Julia Correia, Fleur Dingemanse, Chanel- la Boucherie, Renske Zijlstra, Am ber Steijaert, Kim van Os, Inge Cor- bijn, Annelore d Hont, Yvette de Kam, Simone de Koek, Charlotte de Kam, Myrthe Jellema, Marina Rudeychuk, Feline Hanse, Joelle Dhanis, Marika Padmos, Maria Da- lampeki, Frederique Snijders, An- ne-Li Slootmaker, Bo Willems, Ma- rit Kapaan, Lonne de Bliek, Joyce Crucq. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN. De basketballers van BC Vlissingen behaalden in de eer ste divisie een belangrijke overwin ning. Naaste concurrent Virtus werd met 66-78 verslagen. Hier door is BC Vlissingen nu zo goed als veilig. De ploeg heeft na acht tien wedstrijden twaalf punten. Virtus-BC Vlissingen 66-78: De Scores BC Vlissingen: Benjamin Steenbeek 25, Dorde Karadzic 15, Amir Blokpoel 13, Raylin Jimenez 10, Mike de Kraker 6, Jochem Beumer 5, Amar van Sluijs 2 en Nils Willems 2. weer ritme op belangrijk om weer een wedstrijd te turnen, foto Lex de Meester Tisha Volleman, turnster door Wim de Vos HULST. De Belgische ultraloper Wouter Decock behaalde enkele weken geleden de overwinning in de 25 kilometer van Terneuzen. Za terdag bij de 25 kilometer van Hulst was hij andermaal van de par tij, maar moest hij zijn meerdere er kennen in Erwin Harmes. Erwin Harmes, atleet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47