Wesley Mol soleert naar eerste zege Claus behoedt Pearle voor een nederlaag Slechte beurt voor driebanders Ripa Tl Moreau Gymnastics Tour in Baskensburg trekt 14 SPORT Turnster met Zeeuwse roots warmt in Vlissingen op voor Olympische Spelen in Rio. Forza komt als diesel op gang De zeventienjarige coureur uit de ploeg Acrog-Balen BC ontsnapte op de laatste kasseienstrook uit de kopgroep en kwam vervolgens so lo over de meet. De Bevelander verwees de Belg Jens Dufour naar de tweede plaats. In het lastige parkoers waren twee kasseienstroken en één be klimming opgenomen. Mol profi teerde daarvan en reed op dertig kilometer voor het einde met twee renners uit het peloton weg. Het drietal fietste een voorsprong van 45 seconden bijeen. Op de laatste kasseienstrook wist Mol zijn twee medevluchters af te schudden, waarna hij in de straten van Baisieux naar de over winning soleerde. Mol werd eer der deze maand ook al derde in het Belgische Vollezele. Jarno Mobach eindigde zon dag in de junioreneditie van Gent-Wevelgem als 35e. De zeven tienjarige renner uit Philippine stond namens de nationale selec tie aan het vertrek en finishte na 121,4 kilometer in het peloton. De overwinning ging naar de Frans man Alexys Brunei. Marco Minnaard eindigde zondag als beste Zeeuw in de Ron de van Catalonië. De coureur uit Wemeldinge, die zaterdag tijdens de zesde etappe nog lange tijd in de kopgroep zat, was na de zeven daagse ProTour-wedstrijd de num mer zeventig. Yersekenaar An- twan Tolhoek, die nog altijd de na weeën ondervindt van een ribbles- sure, eindigde als 123e. Minnaard rijdt voor de Bel gische ploeg Wanty-Groupe Go- bert. Hij was er ploeggenoot van Antoine Demoitié, die tijdens Gent-Wevelgem verongelukte. Pearle haalde een nuttig punt in de strijd om lijfsbehoud. Pascal Claus speelde de sterren van de hemel en behoedde zijn team voor een nederlaag. In 29 beurten maakte hij korte metten met Bon ny Gijzen (moyenne 1.379). Voor dien gingen Etienne van Damme en Eddie van Goethem kansloos ten onder. Robin Claerhoudt droeg zijn steentje bij aan het punt door Jan Vergouwen, vooral dankzij een mooie serie van ze ven, achter zich te houden. Bottles/de Parel-De Distel Biljarts 7 4-4: Carlo van Dam verloor kans loos en Peter Snelders met klein verschil, waardoor de gasten bij de pauze met 0-4 leidden. Hierna versloegen Luc Wulfranck en Theo Platjouw hun tegenstanders met gering verschil en verzekerde het team zich van een punt tegen de nummer twee van de ranglijst. Wulfranck hield één carambole over, Platjouw vijf. De Geslootene Boom-The Friends/Ad's Catering 4-4: Het was een zwaarbevochten punt. De avondklok moest een beetje wor den 'opgerekt' door het aantal beurten dat drie van de vier par tijen vergden. Dirk Smet verloor kansloos van een sterke Jul van Aperen. Ook Rob Duitemeyer ver loor, ondanks 76 herkansingen. Het kon nog gekker want Jony Sanderse kreeg 78 beurten. Hij won wel. Ook Benny Visser zege vierde. Hij spande de kroon met winst na liefst 85 beurten. Driebanders houden in tweede divisie een punt over aan competitiewedstrijd tegen Sprundel: 4-4 WINTELRE. Het driebandenteam van Ripa Recycling/Pearle leed in de eerste divisie een gevoelige ne derlaag. De ploeg van Man op Maat/'t Caves was te sterk: 6-2. Aan Francis Forton lag het niet. De Belg speelde een uitstekende wedstrijd en liet tegen Freddy Stae- lens, vervanger van Raymond Ceu- lemans, een gemiddelde van 1.400 noteren. Het bleek echter niet ge noeg, want Staelens reikte tot 1.500. Hij won met 45-42. Invaller Pascal Claus boekte voor de pauze winst op Wil Jans sen: 35-45 in 39 beurten. De Zeeuwse inbreng van het Sasse team liet het hierna afweten. Dion Bergmans verloor van Piet Blan- kers: 40-34 in 56 beurten. Jens van Dam had een offday. Hij ging hard onderuit tegen een oude mentor van hem, Leslie Men heer: 45-26 (45 beurten). „Het was zwak", zei Van Dam. „Ik had een slechte afstoot. Als je niet recht af stoot, wordt het moeilijk hè. Ik kon me niet aanpassen aan het materi aal. Verwarming van de tafel werd niet nodig bevonden en elke bal sprong van de band. Het was een wedstrijd om snel te vergeten." oor de Zeeuwse turnliefhebbers is het genieten op tweede paasdag in Sporthal Bas kensburg. Turn school Zeeland houdt voor de vierde keer de Moreau Gymnas tics Tour. De wedstrijd in Vlissin gen kent dit jaar een groot en sterk deelnemersveld, met een flink aantal eredivisieturnsters. Eén naam springt er direct uit: Tisha Volleman. De zestienja rige turnster komt uit Eindho ven, maar haar beide ouders zijn afkomstig uit Zeeland. Tijdens het afgelopen wereldkampioen schap in Glasgow plaatste het turntalent zich met het Neder lands Team direct voor de Olym pische Spelen in Rio. Een presta tie waar de Nederlandse turn- vrouwen veertig jaar op moesten wachten. Over de kans dat Volleman in augustus daadwerkelijk mee mag naar Rio, is haar coach Nico Zijp optimistisch. „Er zijn twaalf kan didaten voor vijf plekken in Rio. Uiteindelijk is het afwachten, want blessures en vorm heb je niet altijd in de hand. Maar ge zien de voorwedstrijden is de kans wel reëel dat Tisha bij de Olympische selectie zit. Tisha heeft het voordeel dat ze altijd stabiel presteert op toernooien. Ze laat zich niet gek maken en weet precies wat ze wil. Mis schien heeft dat met haar Zeeuw se roots te maken. Zeeuwen zijn vrij nuchter, toch?" Met het Nederlands team komt Volleman nu maandelijks samen, maar in de aanloop naar Rio wordt die frequentie verder EINDHOVEN. De volleyballers van Forza voegden in de twee de divisie door een 3-1-over- winning bij Hajraa vier punten aan het totaal toe. De Schouw- se formatie won de eerste drie sets en moest in de laatste set buigen voor de hekkensluiter. Geplaagd door blessures kwam Forza in Eindhoven als een die sel op gang. Arend de Ruiter maakte als speler van het twee de team een goed debuut. Na een zege in de eerste set (25-22) domineerde Forza in de tweede en derde set. Met een goede opslag en sterke pass na men de Zeeuwen het initiatief. Hierna liet de ploeg de teugels vieren. - opgevoerd. Of ze uiteindelijk ook de definitieve selectie haalt, weet de goedlachse turnster ook nog niet. „Ik ga er in ieder geval keihard voor trainen, zodat ik me zelf achteraf niets kan verwij ten." Turnschool Zeeland Liefst 250 turnsters doen in Vlis singen mee aan de Moreau Gym nastics Tour. „We zaten al heel snel vol en hebben ook verenigin gen af moeten wijzen", vertelt Marina Meijers van organisator Turnschool Zeeland. „Met een deelneemster uit België mogen we zelfs praten over een interna tionaal deelnemersveld. En dat is mooi voor een vereniging van slechts 25 leden, waarvan zestien wedstrijdturners. We zetten toch maar iets moois neer voor het Zeeuwse turnen." De organisatie probeert het niveau van de wedstrijd bewust omhoog te tillen door met betere kwaliteit materialen te werken. „Voorheen sleepten we de mate rialen overal vandaan", aldus Meijers. „Nu is alles in één pak ket via de turnbond KNGU ge regeld, met alleen maar materia len van Janssen-Fritsen. Die zie door Job de Feijter BAISIEUX. Wielrenner Wesley Mol uit Kapelle heeft in het Franse Bai- sieux zijn eerste overwinning bij de junioren geboekt. door Joop van den Oudenhoven SAS VAN CENT. De driebanders van Pearle Opticiens (tweede divisie), Bottles/de Parel en Geslootene Boom (derde divisie) hielden alle een punt over hun wedstrijden. Tweede divisie. BV Sprundel 3-Pearle Opticiens 4-4: Derde divisie. door Joop van den Oudenhoven Volleman doet door Menno Kole V 130 1S5 115 110 W5 Voor Tisha Volleman, de Oranje-gymnaste met Zeeuwse wortels, is het Erwin Harmes was een klasse apart in de 25 kilometer van Hulst. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46