Oemoemenoe is zo goed als zeker van plek in finale Amazone De Frel maakt verwachtingen waar L 12 SPORT Kerkhove vliegt er in voorronde Osprey al uit Zuidweg met KZ tegen PKC Motorcrosser Stefan Hage is uitblinker in eerste clubwedstrijd Jendrusch grijpt de leiding op NK Crochal wordt ondanks vroege opdoffer kampioen snelschaken Oemoemenoe was in de eerste helft heer en meester op eigen veld. In de vijfde minuut liet Deniël van der Waal de kans om de score te openen vanuit een penaltykick nog onbenut, maar vijf minuten later passeerde Jor dan Kersten wel onbedreigd de trylijn: 5-0. Van der Waal voegde daar nog twee punten aan toe en via try's Aanvoerder Quinten van Dijk viert tijdens het gewonnen duel met Hookers zijn rentree en is goed voor een try van Elijah Makoni en Yedney America en twee rake schoppen van Van der Waal leidden de Mid delburgers bij rust soeverein met 21-0. Hookers had weinig in te brengen en kreeg alleen een moge lijkheid via een penaltykick, die niet verzilverd werd. Na rust zorgde Leroy Kersten met de vierde Middelburgse try al snel voor het bonuspunt en een onoverbrugbare marge. Kort daar op kwamen de gasten weliswaar terug tot 26-5 en verloor de thuisclub - na het inbrengen van Fabien Legrand, Chris Lyall en de van een enkelblessure herstelde aanvoerder Quinten van Dijk - in de scrum even de grip op de wed strijd. Maar spannend werd het niet meer. Oemoemenoe moest nog een try toestaan, maar trok het initia tief in de slotfase weer volledig naar zich toe. Na een lange rush voerde America de voorsprong op naar 31-10. Try's van Makoni, Van Dijk en Leroy Kersten werden ver volgens afgekeurd. Toch vierde Van Dijk zijn ren tree even later alsnog met een try. Vijf minuten voor het einde be paalde hij de eindstand op 36-10. Komend weekeinde sluit Oemoe menoe de reguliere competitie af in Amersfoort tegen het al gede gradeerde Eemland. De amazone van de VMF Stables uit Ellemeet behaalde met de vos- ruin VMF Beach Boy in beide proe ven de overwinning. Haar scores waren 63,14 en 64,29 procent. „De piste ligt naast de drukke N57, dus was het even afwachten hoe Boy daarop zou reageren. Maar hij ge droeg zich super", zei De Frel. De Middelburgse Jolanda van Dijke stuurde in warmloopronde de ruin Nick A naar de tweede plaats (61,71). In de herkansing ein digde Franciska van den Broeke uit Serooskerke met de vosmerrie Beau als tweede (62,65). Lisa van de Veer, eveneens af komstig uit 'Seroos', deed in Zi goede zaken. Zij werd met de mer rie Aimee (scores van 65,58 en 60,88 procent) eerste. Toch was Van de Veer niet helemaal tevre den. „In de eerste proef liep Aimee super, maar in de tweede was ze erg gespannen." Rebecca Kole en de ruin Buzz eindigden in de eerste manche als tweede (60,29). In de tweede reeks werden Naomi van den Broeke en de merrie Zelmira tweede (59,70). Tennisster Lesley Kerkhove is er gisteren niet in geslaagd door het kwalificatieschema van het 50.000 dollartoernooi in Osprey (Florida) te komen. De Zierikzee- se verloor in de tweede voorron de van de Spaanse Paula Badosa Gibert: 7-6 6-3. Zondag was de 24-jarige Schouwse nog wel te sterk geweest voor landgenote In- dy de Vroome. De eindstand bij die partij was 6-7 6-1 6-1. Korfbalster Naomi Zuidweg uit Middelburg heeft zaterdag met haar Korfbal League-club Koog Zaandijk een plek in de play-offs veiliggesteld. Hoewel in Papen- drecht van PKC verloren werd, legde de Noord-Hollandse ploeg toch beslag op de vierde plaats. Koog Zaandijk treft nu in de play-offs weer PKC. Ook Blauw Wit (Amsterdam) en TOP (Sas- senheim) spelen tegen elkaar. De winnaars staan op 16 april te genover elkaar in de zaalfinale in de Ziggo Dome. De verliezers spelen er de kleine finale. Goed weekeinde voor Tim van Dijke Tim van Dijke (16) uit Wissen- kerke was succesvol in het paas weekeinde. Zaterdag won hij op de weg in Kruiningen de vierde trainingsrit van Trimbelangen Midden Zeeland. Gisteren voeg de hij daar als mountainbiker nog een zege aan toe. Hij won in Apeldoorn bij de nieuwelingen. Zoë Mulder uit Heinkenszand won in Apeldoorn bij de nieuwe ling-meisjes. Nieuwenhuis aan kop in dressuurstrijd Jeanine Nieuwenhuis boekte in de landelijke dressuurcompetitie voor Young Riders een zege. De jeugdinternational uit Seroosker ke behaalde in Berkel-Enschot met haar paard TC Athene een score van 72,19 procent. Het was voor Nieuwenhuis al haar vierde overwinning. Ze is de leider in deze aansprekende competitie. Stefan Hage maakte zaterdag bij de eerste clubwedstrijd in Vlis- singen zijn favorietenrol waar. De motorcrosser uit Kapelle won de zwaarste categorie, de MX i-klasse. Hage boekte twee mancheover winningen. Achter hem streden de broers Casper en Steven Ovaa om de tweede plaats. Beiden ein digden met een gelijk aantal pun ten, maar in dat geval gaf de uit slag van tweede manche de door slag. De jongste van de twee, Ste ven, legde hierdoor beslag op de tweede positie. Bij de MX 2 viertakten, die sa men reden met de MX 1, bleek Guido Boone uit Oost-Souburg de sterkste. Ook in de MX 2 tweetakten was het spannend om plaats twee. Bart Klijn uit Ouddorp was te snel voor de rest en won beide omlopen. Achter hem streden drie cros sers om de tweede plaats. Zij eindigden allen met negentig punten. Timo Dhanis uit Ter- neuzen toonde zich van dit drie tal de sterkste in de tweede manche. Peter Maranus uit Aagtekerke was de beste veteraan. Onder het toeziend oog van zijn ouders Thomas en Karin Adriaanse de buteerde Milan Adriaanse uit Le- wedorp met een tweede plaats bij de allerkleinsten. Joey Grochal heeft zaterdag het open Zeeuws kampioenschap snelschaken op zijn naam ge schreven. De Goesenaar bleef Til- burger Bram van den Berg en Souburger René Tiggelman de baas. Bram van den Berg ging als een speer van start. Hij gaf Grochal een flinke dreun door in de on derlinge confrontatie niets heel te laten van de Goesenaar. Na nog een nederlaag van Grochal tegen Robin Bosters leek het moeilijk te worden voor hem. De motor van Van den Berg ging echter haperen. Met het nodige kunst- en vliegwerk kon Grochal vervolgens een nieuwe neder laag voorkomen tegen Bosters en nam hij revanche op Van den Berg. Na nog wat geblunder van Van den Berg was het toernooi gespeeld. Een nederlaag tegen Henrik Westerweele kon Gro chal niet meer deren, want Van den Berg bleef op gepaste af stand en moest genoegen nemen met een tweede plaats. Tiggel man pakte het brons. De beste jeugdspeler werd Zofy- ra Joosse. De Souburgse bleef ver rassend haar broer Xander voor en ook de favoriet bij de jeugd, Fardin Hematyar, beet in het stof. sport kort Eemland (in het groen) probeert Oemoemenoe van de bal te zetten. De Middelburgers bleken echter te sterk: 36-10. foto Lex de Meester door Hans Markusse MIDDELBURG Oemoemenoe onder vond zaterdag na drie nederlagen op rij weer eens hoe het voelt om te winnen. De Middelburgse rug byers plaatsten zich met de 36-10- zege op Hookers bovendien vrijwel zeker voor de Plate-finale, de strijd om de winst in de degradatiepoule van de ereklasse. Deze wedstrijd is op zaterdag 16 april in Amsterdam. door Lucien Roelandt SEROOSKERKE. Stephanie de Frel uit Koewacht maakte zaterdag bij de dressuurwedstrijd in Seroosker- ke de verwachtingen waar in de klasse ZZ-licht. OSPREY PAPENDRECHT KRUININGEN BERKEL-ENSCHOT VLISSINGEN mkla ZANDVOORT Windsrufer Rick Jendrusch uit Scharendijke heeft zon dag de eerste van drie wedstrijden van het Nederlands kampioenschap wave windsurfen gewonnen. Daardoor gaat hij aan kop in het alge meen klassement. Tussen april en september worden er, als de wind dat toelaat, nog twee wedstrijden gevaren. Normaal gesproken doet Jendrusch mee aan het onderdeel freestyle, foto Ronald den Dekker OOST-SOUBURG TERNEUZEN De Zwaan verliest ongeslagen status Eén week nadat de titel in de derde klasse van het zaalvoetbalrayon Mid den Zeeuws-Vlaanderen behaald werd, verloor De Zwaan zijn ongeslagen status. De onbetwiste nummer één leed tegen MBT de eerste nederlaag van dit seizoen: 6-8. MBT greep daarmee de laatste strohalm in de strijd om de tweede plaats. HULST Van Waterschoot op weg naar tweede plaats In de strijd om de twee- de plaats in de eerste klasse (vrouwen) van de bedrijfsvolleybalcompeti- tie in Hulst deed Van Wa terschoot goede zaken. De ploeg versloeg Pro gression met 2-1 en heeft door dat resultaat nu drie verliespunten min der dan de concurrent. In de tweede klasse moet Henny Co nog één weken wachten voor dat de titel een feit is. De koploper zou onbereik baar geworden zijn als Sa- man Compiet een mis stap hadden gemaakt, maar de nummer twee kwam tegen DiDi geen moment in de probleme- wn: 3-0. SC De Deurzetters lijkt na de 3-0-zege op Mul- tuklus vrijwel zeker van de derde plaats. TERNEUZEN Koploper op schema Met nog drie speeldagen op het programma gaf Timmer Service in poule A van het bedrijfsvolley- bal in Terneuzen op nieuw niets toe in de strijd om de voorjaarsti- tel. De koploper trof Time Out, maar bleek daar niets van te vrezen heb ben. Nadat de eerste set in 25-11 geëindigd was, werden ook de tweede en derde met 25-12 en 25-20 winnend afgeslo ten. Timmer Service handhaafde zich door dat resultaat op de eerste plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 44