rote voordeel van de grootste inkoper 'Hij is leergierig en heeft veel potentie' Derby prooi voor Terneuzen Hontenisse herovert de tweede plaats Geschorste Van Drongelen komt niet in actie SPORT 11 Rick de Punder verliest weer met Sint Maarten Hulsterloo uit gevarenzone 'De mensen zijn echt geïnteresseerd. Dat vind ik helemaal niet erg, ik vind het juist leuk' UDEN. In oktober werd Rick van Drongelen ver vroegd doorgeschoven naar Oranje onder 19. „We hebben naar de po sities gekeken en op een rijtje gezet welke spelers we allemaal had den", legt KNVB-coach Aron Winter uit. „Ik wil de vorig jaar zien of Rick het niveau al aan kon. In overleg met Kees van Wonderen, de coach van Onder 18, heb ben we hem doorge schoven. Rick is een goede voetballer, kan het niveau aan en speelt al in Sparta 1. Daar doet hij het ook goed." Oranje onder 19 won donderdag met 3-2 van Oekraïne. Door een gele kaart was de Axelaar za terdag in het tweede duel met Noord-Ierland (1-0-zege) geschorst. Van Drongelen: „Ik vond het echt geen gele kaart. Ik draaide met mijn tegenstander mee, waarna die jongen te gen me opliep. Omdat ik in oktober tegen Frankrijk geel had ge kregen, was ik nu ge schorst. Ik was die kaart eigenlijk al vergeten." Vanavond wil hij als ba sisspeler het karwei af maken. In Groesbeek volstaat tegen Polen een gelijkspel of een overwinning om als groepswinnaar naar het EK in Duitsland te gaan. Van Drongelen wordt ook vanavond weer door vele scouts beke ken. Wat zou oud-inter national Winter de ver dediger adviseren als het over zijn toekomst gaat? „Daar heb ik met Rick al over gesproken. Bij Sparta heeft hij met Alex Pastoor en Michael Reiziger twee goede trainers, die hem ook van advies kunnen voor zien. Ze zijn daar goed met hem bezig en heb ben een duidelijk plan met hem. Rick is leer gierig en wil beter wor den. Hij heeft heel veel potentie." In de nacht van dinsdag op woens dag kreeg hij in het kwalificatie duel voor het toernooi om de Ca ribbean Cup met Grenada (5-0-ne- derlaag) al een eigen doelpunt ach ter zijn naam. Tegen de Ameri kaanse Maagdeneilanden was hij opnieuw onfortuinlijk. „In de laat ste minuut van de wedstrijd kreeg ik nog een penalty mee, door een handsbal van de tegenstander, maar die misten we", somberde De Punder na het tweede en laat ste duel in de eerste kwalificatie ronde. Daardoor stond er na af loop van het duel op Sint Maarten een 1-2-stand op het scorebord. Het betekende de tweede ne derlaag en daardoor is Sint Maar ten - waarbij Vlissinger Raymond Wolff dit weekeinde niet in actie kwam wegens een gebroken rib, overgehouden aan het midweekse duel - al uitgeschakeld in de strijd om de Caribbean Cup. Grenada en de Amerikaanse Maagdeneilanden treffen elkaar vanavond en maken dan uit wie zich als nummer één van Groep 2 plaatst voor de tweede kwalifica tieronde. Moerstraten had voor rust een licht veldoverwicht, maar Hulster loo ging de pauze in met een voor sprong. Nadat Sietse Goossen voor 0-1 had gezorgd en het weer gelijk was geworden, bepaalde Alexan der Praet de ruststand op 1-2. In de tweede helft zorgde Dim de Waal voor de 1-3. Door de zege staat Hulsterloo nu negende. Sluis-SDO'63 en Terhole-NVS werden afgelast vanwege de regen. Terneuzen-Luctor'88 3-1: Hoewel de wind goed voetbal in de weg stond, had Terneuzen over het al gemeen het beste van het spel. Al in de eerste minuut werd het 1-0 door een doelpunt van Shurandall van Uytrecht, maar niet veel later tekende Stefan Boonman alweer voor de gelijkmaker. Daarna waren de kansen lange tijd op één hand te tellen. Op aan geven van Douwe de Kok schoot Door de overwinning op Luctor'88 doet Terneuzen goede zaken in de strijd tegen degradatie Robin de Pagter tien minuten voor de rust uit het niets de 2-1 binnen. De gasten uit Heinkenszand drongen in de tweede helft nog wel aan, maar deden dat zonder overtuiging. In de slotfase besliste Terneuzen de wedstrijd definitief. In de 86e minuut promoveerde Robin de Pagter, die kort daarvoor nog de paal trof, een pass van Can Kiran tot doelpunt. RIA W.-Internos 1-3: Nadat de wed strijd in eerste instantie gelijk op ging, opende Internos in de 25e minuut via Jelle Koremans de sco re. Voor rust werd het ook nog eens 0-2 door een doelpunt van Jean-Hugues Asukaniam. De achterstand dwong RIA W. in de tweede helft tot een inhaal race, maar toen het in de zeventig ste minuut 0-3 werd door op nieuw Koremans ebde het geloof in een goede afloop weg. Pas in de slotminuut kon Tarik Arici tegens- coren: 1-3. Hontenisse-DSE 4-3: Hontenisse was opnieuw verre van com pleet, maar leverde een prima teamprestatie. Bonne van Kruijs- sen en Lisan van den Broek (tweemaal) scoorden voor de rust en toen het in de tweede helft ook nog eens 4-0 werd door een doelpunt van opnieuw Bonne van Kruijssen leek de wedstrijd beslist. DSE maakte het daarna toch nog spannend door tot 4-3 terug te komen, maar meer tegendoel punten stond Hontenisse niet toe. DINSDAG 29 MAART 2016 Axel wil Rick zij n S Vf. -yr De jeugdspelers van FC Axel gaan na afloop van het duel op de foto met international Rick van Dronge len, die zaterdag geschorst was. foto's Jeroen Meuwsen/Orange Pictures Rick van Drongelen door Barry van der Hooft 4 door Mitchell Minnaard VLISSINGEN. Ook de tweede inter land met de nationale veldvoetbal- ploeg van Sint Maarten is voor Goe- senaar Rick de Punder ongelukkig verlopen. MOERSTRATEN. Hulsterloo heeft in de vijfde klasse A van het zondag voetbal de nacompetitieplaatsen achter zich gelaten. Op bezoek bij degradatiekandidaat FC Moerstra ten won de ploeg met 1-3. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN. In de strijd om lijfsbe houd in de derde klasse A van het zondagvoetbal deed Terneuzen gis teren opnieuw goede zaken. Na de 4-3-zege van vorige week bij Allian ce won de ploeg in eigen huis de derby tegen Luctor'88: 3-1. RIA W. kwam verder in het nauw door een 3-1-nederlaag tegen Internos. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN. De voetbalsters van Hontenisse heroverden gisteren de tweede plaats in de derde klas se van het vrouwenvoetbal (zon dag) door een 4-3-zege op DSE. Terneuzen liep de tweede-perio- detitel mis, omdat concurrent Dongen op eigen veld met 7-1 van MOC'17 won. Derde klasse. Zaterdagvoetbal Vierde klasse: De Meeuwen 2-IJzen- dijke 2 3-1 (2-1). Annick Waebeke 2-1. Vijfde klasse: Philippine-Tholense Boys/WHS 6-0 (2-0). Beker (vierde ronde): HVV'24-Zee- landia Middelburg 3-2 (1-1). Tessa Braem, Marieke Kwast 2-1 en 3-1. "1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43