Uitgerekend in finale blijft Marijs op 0 staan Verlies biedt Kloetinge toch aanknopingspunten nog een kans op promotie naar de Korfbal League yn overveld rnemuiden|£ SPORT 9 vermarkten Wanneer ze voor het laatst niet gescoord had in een officiële wedstrijd? Poeh, Jeanine Marijs had daar niet één twee-drie een antwoord op. „Het moet in elk geval lang geleden zijn geweest", zei ze zaterdag, nadat ze met TOP de hoofdklassefinale te gen DSC kansloos verloren had. „Maar als ik niet scoor, kan ik al tijd nog wel een rol van betekenis spelen door strafworpen mee te krijgen of op een andere manier de ploeg van dienst te zijn. Maar zelfs dat lukte me vandaag niet. Ik baal van mezelf, ik heb mijn ni veau totaal niet gehaald." Marijs, de speelster die er dit seizoen de meeste maakte bij TOP, ontbrak zaterdag op het lijst je van doelpuntenmakers. Ze schoot wel vaak - meer dan veer tig keer zelfs - maar bleef op de ha telijke 'o' staan. De laatste keer dat haar dat overkwam was op 20 de cember 2014, thuis tegen Excel sior. In een reeks van 39 wedstrij den daarna had de captain wel een aanzienlijke inbreng. „Het lukte vandaag gewoon niet", reageerde ze teleurgesteld. „Ik heb ook af en toe wel pech gehad, hoor. Soms rolde de bal over de korf en viel-ie er net niet in. Ik hoopte zo dat ik in de twee de helft, toen we even een ople ving hadden, ook mee zou kun nen scoren. Maar het gebeurde niet." TOP was zaterdag zichzelf niet in de afgeladen PKC-hal in Papen- drecht en Marijs, bezig aan een ij- zersterk seizoen, belichaamde die totale offday het meest. Misschien was de last op de schouders ook wel te groot geweest. Iedereen wil de te graag dat TOP al via de fina le doorstootte naar de Korfbal Lea- 'Ik hoopte zo dat ik in de tweede helft, toen we even een opleving hadden, ook mee zou kunnen scoren' gue. Marijs: „Alle mensen in onze omgeving zijn constant bezig met de prestaties van ons. We worden er allemaal overal op aangespro ken. Thuis, op school, op ons werk.Dat is heel positief, hè. Maar aan de andere kant zorgt al die aandacht ook voor druk." Die druk legden de spelers zich zelf overigens ook op, bekende Ma rijs. „Aan het begin van het sei zoen waren we natuurlijk hele maal niet met promoveren bezig", zei ze. „Maar als je steeds wedstrij den blijft winnen, wil je die play offs halen. En als je de play-offs haalt, wil je de finale bereiken. En als je in de finale staat, wil je maar één ding: winnen." Dat dat niet lukte, kwam niet alleen door de spanning. Marijs wees ook op het gebrek aan rust tussen de kraker tegen KCC (17-16, vorige week dinsdag) en de finale. En op de vele blessures en pijntjes binnen de ploeg. „DSC was nog fris en fruitig, bij ons was het beste eraf." Onwijs trots Toch was de aanvoerster niet al leen teleurgesteld. Ze liet ook we ten „onwijs trots" te zijn. Op de Arnemuidse ploeg die tijdens het eerste seizoen in de hoofdklasse meteen de finale van de play-offs haalde. „We staan hier toch maar, hè. Wat was de sfeer in de hal mooi. Het is prachtig dat we dit hebben mogen meemaken." „We hebben ons vergeten te belo nen", stelde Kloetinge-trainer Arie van der Zouwen na afloop mismoedig vast. Er had inderdaad wel iets meer ingezeten voor de nummer negen van de eerste klas se, maar een dramatisch slecht be gin kostte de ploeg de kop. Na dertien minuten stond het zaterdag al 0-2 via twee doelpun ten van Nick Slotboom. Tot twee keer toe werd er slap ingegrepen door Kloetinge. Bij de eerste goal, een kopbal, mocht ASWH vanaf rechts veel te makkelijk de voor zet geven en bij de 2-0 liet Tom Wuyts zich veel te simpel aftroe ven. Slotboom kon de bal hier door makkelijk in zijn bezit krij gen, doorlopen en uithalen. Via de binnenkant van de paal ver dween de bal in het doel. Kloetinge smeet daarna met zijn krachten, kreeg een veelheid aan kansen, maar kon de schade uiteindelijk niet helemaal repare ren. Het bleef bij een treffer van Wuyts in de 56e minuut. „Deze bekerwedstrijd had een mooie op steker voor de competitie kunnen zijn", treurde Van der Zouwen. Niettemin telde de coach zijn zegeningen. „Het spel was best aardig", vond hij. Daarnaast liet zijn ploeg zien ten opzichte van enkele weken geleden ook wat be- 'Ik heb steeds meer mogelijkheden om het goed neer te zetten' treft spelinzicht enige stappen te hebben gemaakt. Op het hobbeli ge hoofdveld van het Wesselopark is opbouw nauwelijks mogelijk en dus koos Kloetinge vrij snel voor de lange bal. „We zijn thuis al een paar keer geslachtofferd, omdat we bleven voetballen. Tsja, en dat is op dit veld nu eenmaal niet mo gelijk." En dan was er nog een aankno pingspunt. Daan Esser begon han gend op links, maar wisselde al snel van positie met vleugelverde diger Julius Bliek, die moeilijk vat kreeg op zijn directe tegenstan der. Het werkte voor beiden posi tief. Bliek kon als linkshalf en linksbuiten zijn energie beter kwijt. Daan Esser zat als verdedi ger overal tussen en legde zijn di recte tegenstander aan banden. „Daar ga ik zeker mee verder", ver telde Van der Zouwen naderhand. „Ik heb trouwens toch steeds meer mogelijkheden om het goed neer te zetten. Remco van Tiggele (hij speelde zaterdag de gehele wedstrijd) is weer terug en ook Björn Quartel kon ik nu een half uur mee laten doen." Er resteren Kloetinge in de com petitie nog zes wedstrijden. De Be velandse ploeg staat momenteel op een negende plaats. Dat is een vrij lage klassering, maar het ver schil met nummer drie Rijsoord is slechts drie punten. De derde positie is het streven, omdat die plek aan het eind van de rit zo goed als zeker nacompetitie ople vert. De nummers één (Smits- hoek) en twee (Brielle) hebben immers al een periodetitel op zak. Van der Zouwen: „Zaterdag krij gen we Heerjansdam op bezoek en die wedstrijd moeten we ge woon winnen." DINSDAG 29 MAART 2016 Jeanine Marijs oogt al moedeloos als ze bij coach Arco Goedkoop te rade gaat. Niets lukte de aanvoerster in de finale, foto's Pim Waslander/Orange Pictures door Roeland van Vliet door Jan Dagevos KLOETINGE Als Kloetinge het voet balseizoen nog enige kleur wil ge ven, zal dat de komende weken in de reguliere competitie moeten ge beuren. Zaterdag kwam er immers een einde aan het bekeravontuur. Hoofdklasser ASWH versperde de Bevelandse eersteklasser de weg naar de halve finale van de districts beker: 1-2. Arie van der Zouwen, trainer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41