woon square Minderhoud noemt winst in wereldbeker dressuur heel speciaal Wielerwereld rouwt om dood Antoine Demoitié na ongeval met motor in koers 4 SPORT De zege van Peter Sagan in Gent-Wevelgem was bijzaak toen bleek dat Antoine Demoitié was overleden. Sagan wint dit keer wel, ploeg Terpstra faalt weer WEVELCEM Tijdens E3 Harelbeke, afgelopen vrijdag, reed Antoine Demoitié nog met zeven andere koplopers meer dan 150 kilometer in de aanval. Het was voor de 25-ja- rige Belg van de procontinentale ploeg Wanty-Groupe Gobert de manier om zijn debuut in de WorldTour luister bij te zetten. Het klinkt onwerkelijk, maar twee dagen later in Gent-Wevelgem reed de kersverse prof Demoitié zijn allerlaatste wedstrijd. Rouw De Belg kwam na 150 kilometer met vier andere renners ten val en werd daarna aangereden door een motor die op de renner viel. De moitié werd buiten bewustzijn af gevoerd naar het Universitair Zie kenhuis in Lille, waar hij 's nachts overleed in het bijzijn van zijn vrouw en familie. Demoitiés dood heeft het peloton in diepe rouw gedompeld. Zijn ploeg verschijnt vandaag niet aan de start bij Drie daagse De Panne en rijdt pas weer in de Ronde van Vlaanderen op zondag. Direct na de bekendmaking van zijn overlijden riepen renners massaal op tot meer veiligheids maatregelen en laaide de discussie over de aanwezigheid van moto ren in de wedstrijd weer op. „Is dit trieste nieuws het keerpunt? UCI, alstublieft, de renners heb- ben je nu nodig", zei Michael Ro gers. Wel wordt benadrukt - on der meer door de Belgische bonds voorzitter Tom Van Damme, de koersdirectie van Gent-Wevel gem, maar ook door de ploeg van Demoitié - dat de motorrijder in dit geval geen blaam treft. De be stuurder, die een commissaris van de Belgische wielerbond achterop had, was ervaren en reed op de plek waar hij hoorde te zijn. Na melijk achter de coureurs, al was hij niet meer in staat de gevallen renners te ontwijken. Toch staat de dood van Demoi tié niet op zichzelf. Het aantal on gelukken tussen motoren en ren ners neemt toe. Bondsvoorzitter en UCI-lid Van Damme hield na de dood van Demoitié op de Bel gische radio wel een pleidooi voor minder motoren in de wedstrijd. „Ik denk dat er te veel motoren rij den en we moeten per motor na gaan of die echt nodig is." Patrick Lefevere is de baas van een ploeg vol kampioe nen en heeft een broertje dood aan verliezen. Maar af gezien van de kleine wed strijd GP Samyn, waar Niki Tersptra won, staat zijn Etixx-ploeg nog droog in het voorseizoen. Tijdens Gent-Wevelgem, met winst voor Peter Sagan, werden de zwaktes van Etixx blootge legd. Bij de laatste beklim ming van de Kemmelberg moesten alle renners van naam - Stybar, Boonen en Terpstra - passen. De ver snelling van Peter Sagan (Tinkofï) en Fabian Cancella- ra (Trek) was hen te mach tig. Terpstra: „Ik moet in de spiegel kijken. Ik zat daar niet in de goede positie." Dat Etixx daarna met nog ruim 30 kilometer te gaan het gat met de koplopers niet gedicht kreeg, was min stens zo schrijnend. Met vijf man, nagenoeg een comple te ploeg, werd de achtervol ging ingezet om sprinter Fer nando Gaviria voorop te krij gen, maar de voorsprong van de kopgroep groeide se conde voor seconde. Omdat we niet iedereen hebben kunnen helpen nu 1 week verlengd! _l_ Da 's thuiskomen! ^SJJeen deze ftEÜi Minderhoud kreeg 82.357 pro cent voor zijn kür. Hij werd beter beoordeeld dan de Zweedse num mer twee Tinne Vilhelmson Silf- ven (82.429). De Duitse Jessica von Bredow-Werndl eindigde als der de (80.250). 'Ik had echt gebaald als het niet was gelukt' Minderhoud schreef de wereld beker dressuur voor het eerst op zijn naam. De partner van Edward Gal tekende voor de dertiende Ne derlandse eindzege. Gal was niet van de partij in Göteburg. Hij liep door een val van zijn paard tijdens Indoor Brabant een rugblessure op. Ook oud-winnaars als Charlot te Dujardin Helen Langehanen- berg en Isabell Werth ontbraken. Minderhoud eindigde in 2009 als vierde in de wereldbekerfinale. Door het ontbreken van een aan tal toppers startte hij als favoriet in Göteborg. „Ik had echt gebaald als het niet was gelukt", zei hij. „Het is heel speciaal voor mij. Dit was mijn zesde finale. Ik stond nog nooit op het podium. Ik ben heel blij dat ik heb gewonnen. Normaal ben ik nooit zenuwach tig, maar nu wel." Minderhoud overlaadde zijn vijftienjarige paard met compli menten. „Glock's Flirt krijgt echt goede cijfers. Hij heeft geen zwak ke punten. Ik kreeg hem twee jaar geleden te rijden. Het was toen een goed paard, maar ik had niet gedacht dat hij zo goed zou wor den. Het is een paard dat echt al les geeft. Hij wil nooit fouten ma ken. Ik kan echt op hem vertrou wen. Dat is echt een geweldig ge voel. Flirt was trots vandaag, dat voelde ik gewoon." Roep om regels voor motoren door Daan Hakkenberg Antoine Demoitié reed vrijdag nog in de kopgroep tijdens de E3-prijs. Gisteren overleed de Belg na een ongeluk in Gent-Wevelgem. foto Belga bergen op zoom wassenaarstraat 45 (centrim) eindhoven Willem van Konijnenburglaan 1d Heerlen In ae Cramer 76 (Woonboulevard Heerlen) middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortlere) nieuwegein De Liesbosch 70 (industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard oss-oost) Fantastische actie! Alle meubelen nu BÜWM5G05 kopen! De BTW-actie geldt op de gehele collectie zitmeubelen en interieurs! suuaiefiT:U'ivi»un OPENINGSTIJDEN: Maanrlaa t/m vriidaa 09 30-21 00 uurl33iBI3!BIiIÜISrajl zaterdaa 09 30-17 00 uur zondaa aesloten 3+2 zits Paraguay Karakteristiek vormgeven bankstel uitgevoerd in Categorie 1 Leder. Leverbaar in diverse kleuren. 2+Hoelt+2+Longchair Horizon Super trendy hoekbank prachtig afgewerkt met geruite dubbele stiksels op de zitting in Stofcategorie 1. Leverbaar in diverse kleuren, (uni)stoffen en opstellingen. Kan ook gespiegeld geleverd worden. Normaal259S;- voord449C- nu 949,59. Als 2+Hoek+2: door Jochem Lippmann GÖTEBORG. Hans Peter Minder houd heeft zondag de wereldbeker dressuur gewonnen. De uit Westka- pelle afkomstige ruiter won op de rug van Clock's Flirt ook de kür op muziek van de wereldbekerfinale in Göteburg. Hij schreef vrijdag al de Grand Prix op zijn naam in de Zweedse stad. Hans Peter Minderhoud, ruiter Hans Peter Minderhoud

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36