2 SPORT 3 Engelse bondscoach moet na duel met Oranje selectie maken Vader Blind maakt zoon Daley zijn aanvoerder Record Casillas met 166 caps 'M Voor Roy Hodgson is de inter land tegen Oranje een laatste kans om zijn ploeg te beoorde len voordat hij een selectie voor het komende EK moet vrijgeven. Daarom kiest de bondscoach van Engeland in een volgepakt Wem bley niet opnieuw voor de forma tie die de basis legde voor een spectaculaire zege op Duitsland (2-3). „Ik wil andere spelers aan het werk zien", zei hij twee da gen na zijn mooiste interland in bijna vier jaar. Hodgson gaf nog niet zijn hele elftal voor het duel met Oranje vrij. Hij verklapte wel dat James Milner voor het eerst aanvoerder is. Daniel Stur- ridge, eveneens van Liverpool, mag zich ook laten zien voor 90.000 fans op de tribune. Engeland gelooft weer in de na tionale ploeg. Na de wereldtitel van 1966 bereikte de formatie nog slechts drie keer de laatste vier van een mondiale of Europe se eindronde. Engeland overleef de zonder puntenverlies het kwa lificatietoernooi voor het EK in Frankrijk. En niet alleen Duits land moest er zaterdag aan gelo ven. In de oefeninterland daar voor werden de Fransen versla gen (2-0). „Maar we moeten nog veel werk verrichten om echt succesvol te worden", probeerde Hodgson het optimisme een beetje te temperen. Suarez is direct van waarde bij Uruguay Luis Suarez heeft bij zijn terug keer in de nationale ploeg van Uruguay direct weer zijn waarde bewezen. Vanwege het beruchte bijtincident - Suarez beet op het WK van 2014 de Italiaan Giorgio Chiellini in de schouder - moest de vedette van FC Barcelona ne gen wedstrijden toekijken. Zater dag maakte hij tegen Brazilië de laatste treffer: 2-2. Voor beide lan den is die uitslag niet verkeerd, in de Zuid-Amerikaanse strijd om kwalificatie voor het WK van 2018 in Rusland. Uruguay blijft met tien punten tweede staan, Brazilië is derde met acht punten. Rode Duivels met boodschap op shirt De Belgische nationale voetbal ploeg draagt vanavond in het oe fenduel met Portugal shirts met daarop een boodschap, naar aan leiding van de aanslagen vorige week in Brussel. Over de inhoud wilde bondscoach Mare Wil mots niets kwijt. Het duel zou aanvankelijk in Brussel worden gespeeld, maar werd door de ter reurdreiging verplaatst naar het Portugese Leiria. Voor het duel zal worden stilge staan bij de aanslagen. „En tij dens de volksliederen zullen de spelers van beide ploegen ook door elkaar staan, als gevoel van eenheid", vertelde Wilmots. LONDEN. Danny en Da ley Blind tekenen van avond met het Neder lands elftal tegen Enge land voor een primeur. Nooit eerder in de ge schiedenis van Oranje begon de zoon van een zittende bondscoach als aanvoerder aan een in terland. „De wedstrijd tegen Frankrijk was al speciaal, toen ik de band kreeg na het uit vallen van Wesley Sneij- der", zegt Daley Blind. „We hadden er vooraf niet over gesproken, ik kreeg hem ineens in mijn handen gedrukt." Danny ziet de keuze puur als een beslissing die hij als coach maakt. „Al vind ik het als vader natuurlijk ook leuk voor Daley." Blind junior kan van avond voor de beslis sing komen te staan wat te doen in de 14de minuut. Ook op Wem bley wordt Johan CruijfF herdacht, maar anders dan tegen Frank rijk zal het spel nu ge woon doorgaan. Daley: „Misschien zet ie mand zijn voet op de bal en wordt de minuut zo doorgebracht. Ge beurt dat niet, dan spe len we door." bouwd betoog. Als jonge bonds coach fileerde hij ooit Johan Derk- sen, live op televisie, doodkalm, ondertussen nippend aan een glaasje limonade. Tegenwoordig heeft Van Bas ten een column in Voetbal Inter national, waarin hij geregeld zijn ongezouten mening geeft, zowel over het spel als over de randza- ken. Dat hij daarbij tevens in functie is bij de KNVB, en deson danks scherpe kritiek levert op de Ajax-revolutie, of opeens par tij kiest voor kandidaat Jeröme Champagne als FIFA-voorzitter: Van Basten heeft er zogezegd schijt aan. Hij zegt wat hij wil. De Utrechter mag dan geen ge boren hoofdtrainer zijn, hij heeft wél een uitgesproken voetbalme ning. Over potentiële Oranje-spit sen, die hij haast nooit goed of compleet genoeg vindt, gemeten langs zijn eigen meetlat van de absolute wereldtop. Maar net zo goed over de opstelling, trainings oefeningen, de jeugdopleiding. De positie van Van Basten bij Oranje is hoe dan ook een tame lijk unieke. Spelers zoals Wesley Sneijder en Klaas-Jan Huntelaar maakten hem tussen 2004 en 2008 mee als eindverantwoorde lijk bondscoach. Tegenwoordig is hij opeens assistent; een carrière move zoals je die zelden ziet. Van Basten zelf voelt zich er ogenschijnlijk heerlijk bij. Heel bewust nam hij in september 2014 afscheid van het hoofdtrai nerschap, toen de stress hem steeds meer naar de keel vloog. De verantwoordelijkheid, de uit gebreide vakkennis, het mensen- management dat er bij het trai nersvak komt kijken: Van Basten merkte steeds vaker dat hij niet aan zijn eigen eisen kon voldoen. „Trainer zijn is een ervarings vak", vertelde hij in zijn tijd bij SC Heerenveen al. „Sommige mensen, zoals Frank de Boer of Pep Guardiola, hebben dat van nature in de vingers. Ikzelf heb dat minder. Ik moet er hard aan trekken. Het gaat vooruit, maar het gaat niet vanzelf." Ook dat is typisch Van Basten. Zo kritisch als hij is op zijn omge ving of op het voetbal, zo kritisch is hij ook op zichzelf. Dat bleek in het seizoen 2008/09 ook al, toen hij als trainer van Ajax plots de handdoek gooide en zichzelf fileerde op een unieke, memora bele persconferentie in de Arena. „Bottom line vind ik mezelf ge woon niet goed genoeg," zei Van Basten die dag. Ook daar kun je weer op meer dere manieren naar kijken. Als een teken van zwakte, een emo tionele beslissing, of een persoon lijke nederlaag. Maar net zo goed was Van Basten de man die hij nu nog steeds is: scherp, onafhan kelijk en genadeloos eerlijk. Spanjaard leidt duel Oranje met Engeland Arbiter Antonio Mi guel Mateu Lahoz leidt vandaag de uit wedstrijd van het Ne derlands elftal tegen Engeland. De Span jaard floot Oranje vo rig jaar september ook tijdens het verlo ren uitduel met Tur kije (0-3). Bij de wed strijd wordt gebruik gemaakt van doellijn technologie. Het duel op Wem bley is met 90.000 toeschouwers uitver kocht. Oranje wordt gesteund door vijf honderd fans. Engeland wil Cruijff groots herdenken Engeland wil Johan CruijfF vanavond tij dens de interland te gen het Nederlands elftal groots herden ken. De bond roept de toeschouwers op tijdens de veertien de minuut 60 secon den lang te klappen voor de donderdag overleden wereld ster. De spelers van Engeland voetballen met rouwbanden. Voor de wedstrijd is er een moment van stilte voor de slacht offers van de aansla gen in Brussel. Jong Oranje wint ook van Servië Jong Oranje heeft maandag in Spanje ook zijn tweede oe feninterland gewon nen. De ploeg van bondscoach Fred Grim versloeg Jong Servië met 1-0. Het doelpunt kwam op naam van nieuwko mer Vincent Ver- meij van De Graaf schap, die afgelopen vrijdag tegen Jong Noorwegen als inval ler debuteerde bij Jong Oranje. Dat duel won de Neder landse ploeg even eens met 1-0. P®f DINSDAG 29 MAART 2016 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Danny Blind (I) en zijn zoon Daley, foto EPA uitgesproken CLUJ. Iker Casillas verdedigde zondag tegen Roemenië (0-0) voor de 166ste keer het Spaanse doel. Hij is nu samen met de Let Vitalijs Astaf- jevs internationaal recordhouder. Casillas debuteerde op 3 juni 2000 te gen Zweden en is nog steeds een betrouwbare sluitpost. Hij heeft al 710 minuten geen bal doorgelaten, foto EPA VOETBAL VOETBAL VOETBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35