77% TO©S Middelburgers steunen 'moedige Angela Merkel' Onderzoek van belang voor mosselsector 'Wacht met besluit Brouwerseiland' De schrik zit er goed in 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Zomertijd is onzinnig. Uw Mening paul kusters column Ik ben me gisteren rot ge schrokken. Ik had een stormwandeling gemaakt op de Kaloot, het strandje in Vlissingen-Oost. Vanaf de dijk nog even de kerncentrale be keken. Op de terugweg in de auto belde mijn vrouw. „Schiet je op? De couscous is bijna klaar. Je moet Rik naar de trein brengen hè. Pas op als je binnenkomt, zijn rugzak staat al in de gang." Om de uittocht van paastoeristen te ontwijken, reed ik met een om weg naar huis, via Vlissingen. Ik Even later zat ik geboeid in het busje, met een zwarte kap over mijn hoofd was net linksaf geslagen bij de moskee toen ik werd klemgere den door een zwarte bestelbus. De schuifdeur vloog open en vier gemaskerde mannen stormden naar buiten, zwaarbewapend, met kogelwerende vesten waarop ik in grote letters las: Politie. „Ik bel de toch handsfree?", dacht ik nog voor ik uit de auto werd gesleurd en tegen het asfalt gekwakt. „Bek houden", bitste de agent bovenop me. „Je bent er gloeiend bij." Even later zat ik geboeid in het busje, met een zwarte kap over mijn hoofd. Naast de auto hoorde ik een van de politiemannen tele foneren met zijn chef. „Ja, hij be spiedde de kerncentrale en reed rechtstreeks naar de moskee. We hebben zijn telefoon afgeluisterd. Ronduit alarmerend wat hij met zijn vrouw besprak. Vermoedelijk een geradicaliseerd gezin. Er is al een andere unit op af. 'Ik heb recht op een advocaat', piepte hij toen ik hem in de wurggreep nam. Haha, hij denkt zeker dat we nog in de middeleeuwen leven. Het lijkt me dat we een dubbele aanslag hebben voorkomen, één op de kerncentrale en één op het station in Middelburg." Oké, dit verhaaltje is verzonnen, maar als ik de laatste peiling van Maurice de Hond moet geloven, vindt een meerderheid van de Ne derlanders het prima als dit voortaan kan. Dat is dus écht wat mij gisteren de stuipen op het lijf joeg. Ik put hoop uit één gedach te. Elke keer dat Maurice de Hond de verkiezingsuitslag voorspelde, zat hij er ook mijlenver naast. toosenhenk.nl D 2E PAAS&AG TRADITIONEEL GROTE DRUKTE BIJ IKEA 11 -nieuws Dode man in sloot gevonden De 54-jarige man uit Zoute- lande, van wie het stoffe lijk overschot op eerste paasdag bij Biggekerke werd gevonden, is niet door een misdrijf of aanrij ding om het leven geko men. Uit onderzoek op het lichaam van de dode man zijn geen sporen gevonden die hier op wijzen. De poli tie gaat uit van een eenzij dig ongeval waarbij hij met zijn fiets in de sloot langs de Zoutelandeseweg is terechtgekomen en daar is overleden. Het slachtof fer, Hugo Crucq, was een bekende in de Zeeuwse voetbalwereld. Hij was on der andere trainer bij De Meeuwen. Deltavlieger stort neer De deltavlieger die zondag middag neergestort is in Burgh-Haamstede is een 52-jarige man uit Enkhui zen. Hij werd direct gehol pen door twee Duitse brandweermannen die in de buurt waren. De delta vlieger klaagde over pijn in zijn onderrug. Een trauma helikopter, brandweer en ambulance kwamen voor assistentie naar Burgh- Haamstede. Het ongeluk gebeurde nabij strandover- gang De Rotonde. De man is met de ambulance naar Goes gebracht. De ernst van zijn verwondingen is verder niet bekend. Drugsdealer en klant gepakt Een 23-jarige man is op he terdaad betrapt toen hij co caïne verkocht op de Schen- gestraat in Goes. Later wer den verschillende hoeveel heden heroïne, cocaïne en xtc-pillen gevonden in zijn woonruimte aan de Middel burgsestraat. Buurtbewo ners klaagden bij de politie dat ze overlast ondervon den van de man en zijn klanten. Toen agenten kwamen con troleren zagen ze hem co caïne verkopen. Zowel de drugsdealer als zijn klant werd gearresteerd. De man werd donderdag avond naar een politiecel in Torentij d gebracht en is daar tot zondag gebleven. Zondag werd hij weer in vrijheid gesteld, met een dagvaarding op zak. Politie vangt drie paarden De politie heeft gisteroch tend drie losgebroken paar den gevangen in de Kotter- straat in Tholen. Dat meldde een wijkagent op Twitter. De eigenaar heeft de paarden samen met de politie terugge bracht naar hun stal. „Dit is een prima gelegenheid om te laten horen dat er ook veel mensen zijn die wél vinden dat er opvang moet zijn. Die vóór asielzoekerscentra zijn. Die wél vinden dat het goed is om Ange la Merkel een onderscheiding te geven", zegt Ria de Feijter. Zij heeft het initiatief geno men en inmiddels hebben zich zes mensen bij haar aangesloten om acties te bedenken en te plan nen. „Wij ondersteunen het ge- dachtengoed van Angela Merkel: een humanitaire behandeling van vluchtelingen en een veilige doorgang door en opvang in Eu ropa", zegt De Feijter. „Zelfs nu zij steun verliest, blijft ze vier kant achter haar verhaal staan. Ze is een moedige vrouw, die haar waardigheid behoudt. Daar om verdient ze onze steun." De rechts-extremistische be weging Voorpost wil op 21 april juist demonstreren tegen Mer kel. De Middelburgers willen op hun beurt niet demonstreren té gen Voorpost, benadrukt De Feij ter. „We gaan niet tegen het an dere geluid in, we gaan er niet met borden naast staan. Dan krijg je een confrontatie, terwijl wij verbinding nastreven. Wij zijn voor vluchtelingenopvang, maar wij weten ook wel dat niet alles kan. Deze crisis vraagt om hard werken van iedereen." 'Wij steunen het beleid van Merkel: veilige doorgang en opvang voor vluchtelingen' Hoe de acties van de Middel burgers eruit gaan zien, is nog niet bekend. Het idee is om her en der in de stad het positieve ge luid te laten horen en zichtbaar te maken. Ook komt er op korte termijn een Facebookpagina. De Feijter: „We hopen dat als er steeds meer positieve geluiden klinken, dat de politiek ook daar naar gaat luisteren." Aanmelden en informatie: middelburg21april@gmail.com Wethouder Hans de Kunder is er trots op. „We kunnen en konden ons niet voorstellen dat de ken niscluster zou verdwijnen uit Yerseke." Reimerswaal draagt fi nancieel bij aan Imares door in vijf jaar 100.000 euro op tafel te leggen voor onderzoek. Door bezuinigingen dreigde het onderzoeksinstituut van de Universiteit van Wageningen te verhuizen naar Den Helder. Een schrikbeeld voor de schelpdier sector. Bij Imares zijn in het ver leden veel grote en kleine onder zoeken gedaan die van belang zijn voor de sector. Maar ook in de toekomst zijn nog veel onder zoeken nodig. De producentenor ganisatie Mosselcultuur was op het moment dat het nieuws van het vertrek naar buiten kwam al bezig met het opstellen van een nieuw strategisch onderzoeks plan. „Dat resulteert in een be drag van drie miljoen waarbij de leden hebben gezegd dat als dat niet genoeg is, dat het bestuur te rug kan komen", zegt secretaris Addy Risseeuw. Per jaar is zo'n zes ton beschikbaar voor onder zoek, waarvan een groot deel naar Imares gaat. Een fors be drag. „Het verleden heeft geleerd dat onderzoeksresultaten van le vensbelang kunnen zijn", zegt Risseeuw. Naast onderzoek voor de mos selsector gaat de vandaag te teke nen overeenkomst ook over on derzoek voor de kottervisserij en regionaal Delta-onderzoek. De ZMf schrijft dit mede na mens de Zuid-Hollandse Milieu Federatie, Natuurmonumenten en de Vogelbescherming. Brou werseiland is een project dat voorziet in de aanleg van kunst matige eilanden aan de voet van de Brouwersdam, ten zuiden van Port Zélande. Er zijn 325 vakan tiehuizen en 400 ligplaatsen ge pland. Het is volgens deze organisa ties 'onjuist om alleen naar de ontwikkeling van Brouwersei land te kijken zonder dit te plaat sen in een breder perspectief van de gehele Zuidwestelijke Delta'. De brief aan het college van bur gemeester en wethouders is een reactie op het voorontwerp be stemmingsplan Brouwerseiland. 3E PAASfcAG TRAblTIO MEEL SROTE ERSERNIS BIJ HET IM ELKAAR 2ETTEM VAM HET SPUL Ernst Jan Rozendaal /S Er moet meer geld naar het leger. 365 reacties BICCEKERKE WESTENSCHOUWEN GOES THOLEN door Maurits Sep MIDDELBURG. Een groep Middel burgers wil op donderdag 21 april steun betuigen aan de Duitse bondskanselier Angela Merkel. Zij krijgt die dag in Middelburg een Four Freedoms Award voor haar inzet voor een Europese oplos sing voor de vluchtelingencrisis. Ria de Feijter initiatiefneemster door Melita Lanting YERSEKE. Het is een vrolijke dag voor de wetenschap in Yerseke. Vandaag worden de handtekenin gen gezet onder een overeen komst waardoor de toekomst van Imares in Yerseke voorlopig is vei liggesteld. door Theo Giele MIDDELBURG. De Zeeuwse Milieu federatie (ZMf) roept het Schou- wen-Duivelandse gemeentebe stuur op te wachten met het mo gelijk maken van het grootschali ge recreatieproject Brouwersei land tot de nieuwe visie op de kust is vastgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2