'Stones hadden schijt aan overheid Cuba' 26 Ook Guzman doet oudejaarsconference Sting zingt op Russisch feest Het leek een lastige uitwedstrijd te worden voor zanger Guus Meeuwis. Toch werd 'Meeuwis a Paris' een memorabel avontuur. Show Entertainment Yq'U CMI Cabaretier Javier Guzman gaat dit jaar een oudejaarsconference verzorgen. Hij speelt vanaf eind september try-outs van zijn voorstelling. Het is de eerste maal dat Guz man een oudejaarsconference doet. Eerder maakte hij al vijf sinterklaasconferences. De Russische miljardair Goetse- riyev heeft diep in de buidel ge tast voor het huwelijksfeest van zijn zoon. Wereldsterren Jennifer Lopez, Sting en Enrique Iglesias verzorgden het entertainment. „Het was bijzonder, absoluut. Als je bedenkt dat de Beatles en Elvis Presley in Cuba zijn gewei gerd, was dit heel speciaal. En ik moet zeggen: de Stones hebben hun uiterste best gedaan. Mick Jagger las zalvende Spaanse zinnetjes van een autocue over verande rende tijden en een mooie toe komst. Dat ging er natuurlijk in als koek. En ik begreep dat de over heid hen had verboden Sympathy for the Devil te spelen. Aan dat soort onzin hadden ze gelukkig nog steeds schijt. Die song is ge woon uitgevoerd." „We hebben samen met Jan La gendijk een muziekbedrijfje. Gre gory opereert internationaal zelf standig, maar opperde enige maan den terug: zullen we eens gek doen en de Stones proberen te ha len? Gregory wil zaken gaan doen op Cuba, dus zag het belang van een gratis concert. Ik vond het een dapper plan en tot mijn verbazing had hij een week later een gete kend contract." „We hebben afgesproken niet over geld te praten, maar daar kon je weieens gelijk in hebben." „Ze speelden uitstekend. Vooral Jagger is hartstikke fit en zolang de twee gitaristen (Keith Richards en Ron Wood, red.) niet omval len, houdt hun sound gewoon stand. Alleen Charlie Watts oogde als een demente bejaarde achter z'n drumstel. Dat kan echt niet meer. Ik kan me niet voorstellen dat die hierna nog een keer de wereld rond toert." „Ik mocht met de band op de foto. Maar ik voelde er niets voor om op mijn 67e naar zo'n fotootje te gaan staan hunkeren. We heb ben onze polsbandjes aan de kinderen van Gregory en Jan gegeven." „Leon Ramakers (oud-directeur van Mojo Concerts, red.) vertelde het mij in het vliegtuig. Bij aan komst in Havana bleek ik tiental- 'Alleen Charlie Watts oogde als een demente bejaarde. Dat kan echt niet meer' len berichten van Nederlandse talkshows te hebben. Ik heb even getwijfeld, maar er ging geen snel le vlucht meer terug. Hartstikke treurig dat Johan is overleden, maar ik vond het eigenlijk best lek ker dat het circus na zijn dood aan mij voorbijgetrokken is." Na de samenzang van Guus Meeu wis en Youp van 't Hek op een vers geschreven versie van Majes teit (YouTube-tip!) viel hen een donderende ovatie ten deel. Hun voornemen er een echte 'Guus et Youp a Paris' van te maken was door de gezondheidsproblemen van de laatste weliswaar blijven steken bij mooie plannen, de kor te rentree van de cabaretier voeg de aan de show in het fameuze Olympia-theater een dubbele do sis ontroering en euforie toe. Meeuwis en van 't Hek sloten af met de belofte volgend jaar wél samen een volledig optreden op dezelfde plek te geven. Meeuwis had, zo vertelde hij eerder al in zijn Parijse kleedka mer, nooit getwijfeld over het doorgaan van zijn concerttwee luik. En dat getuigt van een ster ke wil na een opeenvolging van slecht nieuws na de aankondi ging van de shows begin novem ber. Dat bericht werd binnen en kele dagen gevolgd door de groot schalige terreur in het Parijse cen trum, waarin ook de Olympia is gelegen. Een maand later kwam het nieuws dat Van 't Hek we gens een zware hartoperatie voor onbepaalde tijd rust moest ne men en dus zijn deelname aan de inmiddels uitverkochte concer ten introk. In februari volgde nog de mededeling dat Meeuwis en zijn echtgenote Valérie na een hu welijk van veertien jaar gaan scheiden. Toch zegt de zanger: „Over Pa rijs heb ik niet geaarzeld. Optre den is al vele jaren iets waar ik al mijn emoties in kwijt kan. Die uitlaatklep houd ik juist nu graag in stand." Na het afzeggen van Van 't Hek overwoog hij ook niet om een vervanger op te roepen. „Youp en ik hadden er ons als kleine jongens op verheugd. We Cultuur door Stefan Raatgever De Rolling Stones hebben een stevi ge achterban opgebouwd op Cuba in de decennia dat het communis tisch regime westerse uitwassen als popmuziek verbood. Ruim een miljoen Cubanen zag afgelopen weekend hun eerste - gratis - op treden. Voetbalanalist Johan Derk- sen was erbij. Was het concert inderdaad zo legen darisch als vooraf werd gezegd? Uw compagnon Gregory Elias boek te de band. Met hem organiseert u ook uw bluesfestival in Grolloo op 3 en 4 juni. De Stones op Pinkpop kostten naar verluidt 4 miljoen euro. In Havana ook? De bandleden zijn gemiddeld 72 jaar. Waren ze nog in vorm? Heeft u de Stones back stage ontmoet? Door uw trip ontbrak u wel in alle be schouwingen na het overlijden van Johan Cruijff. Johan Derksen bezoeker concert Cubaanse fans luisteren naar de Rolling Stones, foto Joe Raedle/GI door Stefan Raatgever nü oók de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26