Aandacht voor seksueel gedrag op sociale media Netwerk van mountainbikeroutes op Walcheren krijgt vorm M'bélfS iHoJe WALCHEREN 19 Mountainbikers kunnen via een nieuw pad langs het kanaal van Middelburg naar Vlissingen. Toch Koningsdag in Grijpskerke MIDDELBURG. Wegen genoeg om van Middelburg naar Vlissingen te rijden. Maar mountainbikers kie zen liever niet de makkelijkste of de meest begaanbare. Tussen het kanaal en de spoorlijn ligt nog een strook groen en daar komt een nieuw pad voor hen, tussen Mid delburg en Oost-Souburg. Dit traject zal de verbinding vormen tussen de twee mountain- bikeparcoursen in Middelburg en Vlissingen. Zo komt langzaam de droom uit van Jeffrey Geerse en zijn mede-mountainbikers van vereniging De Zeeuwse Kust. Een Walchers netwerk is hun streven. Het plan voor een parcours in Vlissingen was al klaar; ook voor enkele trajecten langs de Walcher- se kust zijn gesprekken gaande, zo als bij Zoutelande/Westkapelle, Domburg/Oostkapelle en Veere. En sinds deze week heeft de ge meente Middelburg het licht op groen gezet voor een rondje rond en door de stad. „De route in en rond Middel burg is ontstaan in overleg met 'We willen zorgen dat we allemaal met elkaar kunnen genieten van Walcheren' ambtenaren van de gemeente en Marianne de Voogd van Sport- dorp Oostkapelle", vertelt Jeffrey Geerse. De Vlissinger is opgeto gen over het resultaat. „We gaan zo min mogelijk over wandelrou tes. Mensen reageren soms nega tief op mountainbikeroutes, maar we willen juist iedereen respecte- ren en zorgen dat we samen kun nen genieten van de omgeving." Onverharde paden staan hoog op het verlanglijstje van moun tainbikers, maar in en rond Mid delburg zijn ze toch vooral aange wezen op asfalt. Zo erg vindt Geer se dat nu ook weer niet. „We rij den op mooie landwegen rond de stad, met zicht op de duinen, en langs historische monumenten. Dat maakt de route ook aantrekke lijk voor toeristen." Een technisch uitdagend ge deelte volgt al snel na de start bij de Cycle Hub en het gratis P+R-terrein op Ramsburg. „Daar rijden we naar de oude vuilstort plaats. De route gaat over de zij kant van die berg", vertelt Geerse. Hij hoopt dat daar ook ooit de aan sluiting gemaakt kan worden naar het parcours bij het stadje Veere. Nu Middelburg heeft inge stemd met het parcours, kan De Zeeuwse Kust ook verder met de aanleg van het traject in Vlissin gen. Nu is immers duidelijk hoe de aansluiting wordt gemaakt. Geerse: „We gaan dus langs het ka naal van Middelburg naar Sou burg, steken daar de brug over naar het mountainbikeparcours bij Weyevliet en gaan dan verder naar het Nollebos. We voeren ge sprekken met Staatsbosbeheer over een parcours bij Dishoek." Elke route krijgt een kleur: Vlis singen rood, Zoutelande/West kapelle blauw, Domburg/Oost kapelle groen, Veere geel en Mid delburg oranje. Geerse: „Dat is dui delijker voor de fietsers, die dan losse rondjes kunnen maken, of rondjes aan elkaar kunnen kno pen. Zo ontstaan tochten van 20 tot 45 kilometer." Wanneer de rou tes klaar zijn, is nog niet duidelijk. Haast maakt Geerse niet. „We wil len het vooral goed doen." MOUNTAINBIKEROUTE ROND MIDDELBURG Startpunt: - Cycle Hub P+Rop Ramsburg GRIJPSKERKE. Hoewel er geen oranjevereniging meer is, kan Grijpskerke op 27 april toch Ko ningsdag vieren. De gymvereni ging SV Duo heeft een feestpro gramma in elkaar gezet. Het thema van de dag is 'Goud van Oud en een vleugje nieuw'. Het programma ligt volgens SV Duo nog niet helemaal vast, maar in de morgen zijn er kin derspelen zijn en een pannen koekenfestijn. In de middag zijn er spelletjes, biljartwork shops, fotopresentaties en de wedstrijd Heel Grijpskerke bakt. Als afsluiting speelt de band Few of a Kind. Iedereen kan dan ook genieten van frie tjes met een snack. r Leerlingen van basisscholen en middelbare scholen krijgen dit jaar ook weer voorlichting over alcohol en drugs. Dat gebeurt op speciale bijeenkomsten, maar ook op evenementen, schoolfees ten en op hangplekken waar re gelmatig jongeren samenkomen. Bovendien krijgen de voorlich tingsavonden voor ouders een vervolg. Behalve aan verslaving wordt dit jaar ook aandacht besteed aan het geestelijke welzijn van de Walcherse jeugd. Zo wordt een training aangeboden aan kinde ren die moeite hebben met de overstap van de lagere naar de middelbare school. Die training heet Plezier op school. Verder wordt ondersteuning geboden aan kinderen die thuis proble men ervaren. Dan kan het gaan om opvoeding, echtscheiding, verslaving en huiselijk geweld. DINSDAG 29 MAART 2016 Fietsen tussen spoor en kanaal door Maurits Sep Jeffrey Ceerse mountainbiker Jeffrey Geerse van mountainbikevereniging De Zeeuwse Kust rijdt tussen het Kanaal door Walcheren en de spoorlijn van Vlissingen naar Middelburg, vlak bij de Schroebrug in Middelburg. Hier komt een nieuwe mountainbikeroute tussen beide steden, foto Lex de Meester Info: http://mtbverenigingdezeeuwse- kust.webklik.nl/page/mtb-vereni- ging-de-zeeuwse-kust £°*er P.0 Sint Jacobsstraat 9 4381 EK Vlissingen 0118-412194 info@mabelismode.nl www.mabelismode.nl door Maurits Sep MIDDELBURG. De Walcherse ge meenten besteden dit jaar extra aandacht aan mediawijsheid en grensoverschrijdend gedrag bij jongeren. Volgens de gemeenten is dat nodig omdat meer kinde ren slachtoffer worden van sek sueel overschrijdend gedrag. Dat heeft onder meer te maken met sociale media.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19