eten en slapen in één idee met de toekomst van Cadzand-Bad, de kustplaats gaat hem aan het hart ZEELAND 17 Iemand met een béétje ambitie, moet hier weg. Wij kunnen daar iets aan veranderen SERGIO HERMAN krijgt een stoere uitstraling. Ieder een moet er zich thuis voelen, be nadrukt Herman. „Booteigenaren, toeristen, passanten, mensen uit de streek. Het zou mooi zijn als we ook de jeugd uit de omgeving naar ons toe kunnen trekken." Herman kijkt uit naar de toe komst. Dit is een nieuwe stap in zijn leven, erkent hij. „Toen ik Oud Sluis nog had, stond ik dage lijks in de keuken. Dit is anders, af wisselender. Het ene moment sta ik te proeven, het volgende mo ment zit ik te vergaderen over het havenrestaurant." Overigens voel de hij zich niet meteen goed bij die nieuwe situatie. „Aan het be gin was het mentaal zwaar. Ik had 25 jaar lang min of meer hetzelfde gedaan, steeds in hetzelfde ritme geleefd. Het heeft een jaar ge duurd voordat ik me weer echt op mijn gemak voelde." Nu is er even wicht. „Ik ben regelmatig in The Jane en hier in Pure C. Ik wil min stens een dag per week in de keu ken staan. Anders verleer ik dat. Maar ik ben nu ook, meer dan voorheen, achter de schermen be zig." Sergio bruist altijd van de ideeën. Hij zou zichzelf niet zijn als hij niet al nadacht over de verdere toekomst. Over een paar jaar, als de boel in Cadzand-Bad lekker loopt, wat dan? „Een twee de zaak in Antwerpen lijkt me wel wat", mijmert hij. „Of één in Londen, of New York." Hoewel: echte plannen maken, dat kan nog helemaal niet, benadrukt hij. „Voor zulke stappen ben je op een gegeven moment klaar, of niet. Je kan niet zeggen: over vijf of tien jaar ga ik zus of zo doen." Hoe dan ook: Herman volgt zijn gevoel. Ook bij de momenten waarop hij de publiciteit zoekt. „Het is goed dat chefs vaker in beeld komen. Het leidt tot waarde ring voor ons vak, laat zien dat het meer is dan alleen in de keuken staan." Maar hij laat zich niet ver leiden tot gekke dingen. „Ik blijf dichtbij mezelf. Publiciteit is pri ma, soms ook nodig. Maar ik ga niet in de Blokker tussen een pan- nenset liggen." beginnen. Mensen verblijven hier immers steeds langer, en ze gaan natuurlijk niet dagen achtereen bij Pure C eten." Toen kwam de optie voorbij om bij de haven iets te beginnen. „Een kans uit duizen den. Ik heb geen moment getwij feld." Het havenpaviljoen, dat mo menteel wordt gebouwd en in het najaar open gaat, krijgt twee de len. „In het restaurant kun je te recht voor stoer, puur eten, zon der veel tierelantijntjes. We gaan er werken met barbecue en houts kooloven, en met de potten op ta fel." Deel twee is een 'take away'. „Daar haal je een aperitiefje, een broodje met vers gepelde garna len, een mooi wijntje. Buiten ko men robuuste banken en tafels, met uitzicht op de haven. Of je neemt je hapje en drankje mee naar het strand." Het gebouw zoveel capaciteit als nu. Opvallen der is de koppeling met de culinai re ideeën van Sergio Herman. Pu re C blijft op z'n plek in het hotel, en in het gebouw komen straks ook een lobbybar en een 'bakery shop', waar voorbijgangers brood jes kunnen afhalen. Het nieuwe havenpaviljoen van Herman, een steenworp verder, hoort ook bij de plannen. Het hotel en de restaurants stra len straks dus eenheid uit. Het complete ontwerp is van Piet Boon, en Sergio Herman geeft zijn naam aan zes hotelsuites. „Ser gio doet het eten en drinken, wij de 'back office'", houdt Bart het simpel. Het nieuwe gebouw wordt straks voor iedereen toegan kelijk. Het hotel wordt, veel meer dan nu, onderdeel van het Duin plein. Sterker nog: het dient als openbare duinovergang. „Je moet hier gewoon op je slippers en in korte broek binnen kunnen wan delen", vinden Bart en Anne. „Het wordt kwalitatief goed, maar niet 'Het wordt niet heel luxe. Je moet hier gewoon op je slippers en in korte broek kunnen binnenwandelen' heel luxe." Die uitstraling krijgt ook het uiterlijk van het gebouw. Logisch eigenlijk, vinden ze, voor een Strandhotel. „Het huidige ont werp straalt niets uit van het kust- gevoel. Het had overal kunnen staan." De plannen zien er prachtig uit, maar eerst is het wel even doorbijten. Naast het hotel is een enorme bouwput ontstaan. Pas in 2019 is alles klaar, inclusief de re novatie van het huidige hotel. Ge lukkig tonen klanten veel begrip, vertelt Anne. „Doordeweeks ge ven we korting, in het weekeinde wordt er niet gewerkt. Het moet gewoon even." DINSDAG 29 MAART 2016 hoofd bruist het altijd Geboren in 1971 in Sluis, koksop leiding in Brugge. Nam in 1990 Oud Sluis over van zijn ouders. Kreeg vijfjaar later zijn eerste Michelinster, in 1999 gevolgd door een tweede en in 2005 een derde. Oud Sluis sloot in 2013. Begon in 2010 Pure C in Cad zand-Bad, waar Syrco Bakker de dagelijkse leiding in de keuken heeft. Dat restaurant kreeg een jaar later zijn eerste Michelinster. In 2014 volgde de opening van The Jane in Antwerpen. Daar werkt Herman samen met Nick Bril. Binnen twee jaar had het res taurant twee Michelinsterren. Woont in Knokke, is getrouwd met Ellemieke Vermolen. Samen hebben ze twee kinderen. Herman heeft ook twee kinderen uit een eerdere relatie. rustig in m'n hoofd." foto Mechteld Jansen De toekomstige Strandresidentie aan het Duinplein. Het linkergedeelte is het huidige hotel. De rest is nieuwbouw, met rechts 64 appartementen. De sluiting van Oud Sluis, in 2013, hakte erin. „Pas na een jaar werd het weer Bart en Anne Gorthmanns bij hun hotel. „Het ontwerp heeft nu niets met de kust te maken. Dat gaan we veranderen." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17