Roofdieren i OPEN OP l6 EN 2e PAASDAG NIEUWS 9 Zwaardere straf ouders voor fatale duivelsuitdrijving Vier jaar cel voor misbruik Opgepakt voor bedreiging KIJK OOK EENS OP MORRES.COM De ouders van een meisje dat overleed na een duivelsuitdrij ving, moeten de Belgische cel in. In hoger beroep werd giste ren hun volledige voorwaarde lijke straf van vijf jaar omgezet in een deel onvoorwaardelijk. De moeder moet drie jaar de cel in, de vader een jaar. De straf van tien jaar voor de ge bedsgenezer die de duivelsuit drijving uitvoerde, werd beves tigd in hoger beroep. De 18-jari- ge Layla kampte in oktober 2009 met fysieke en mentale problemen. Haar ouders dach ten dat er djinns of duivels in Een 58-jarige man uit IJsselmui- den is gisteren veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar, waarvan één voorwaarde lijk, vanwege het seksueel mis bruiken van zijn minderjarige stiefdochter. Ook krijgt hij een proeftijd van negen jaar. Verder moet hij een verplichte behan deling volgen om te voorko men dat hij opnieuw in de fout gaat. Bovendien moet hij een schadevergoeding betalen van ongeveer 26.000 euro. De recht bank in Zwolle acht bewezen dat de man zich bijna vijf jaar lang meerdere keren per week heeft vergrepen aan het meisje. haar zaten. Daarop werd de hulp ingeroepen van een ge bedsgenezer, die drie dagen lang bezig was met een duivels uitdrijving. De gebedsgenezer goot zeker tweemaal kokend water over de jonge vrouw en er zou ook een bijtend product zijn gebruikt. Hij las ook Koran verzen voor en hij besprenkel de eten met 'heilig' water. Toen de hulpdiensten uiteindelijk- werden ingeschakeld, bleek het meisje al overleden. Zij had op 9 procent van haar lichaam tweede- en derdegraadsbrand wonden. De politie heeft woensdag een 23-jarige Helmonder aangehou den omdat hij dreigde op een aantal grote treinstations bom men te laten ontploffen, meld de de politie gisteren. De man stuurde de bedreigingen met een vals e-mailadres. Bij zijn aanhouding nam de politie zijn computer en mobiele telefoon in beslag. Hij heeft inmiddels bekend en is met een dagvaar ding weer naar huis gestuurd. De man is bedreiging met een terroristische aanslag ten laste gelegd, waarvoor hij maximaal zes jaar gevangenisstraf kan krijgen. COLUMN Tommy Wieringa Onder het hoge, wit te kruisgewelf zat een twintigtal men sen bijeen, broe ders en gasten, ver zameld voor de middagdienst. Bij de intenties sprak de abt: „En bidden wij voor de slachtoffers en de nabestaanden van de aan slagen in Brussel." Het was of een rilling de abdij kerk doortrok. Ik wist van geen aanslagen, ik was op die verre, stille plaats van nieuws versto ken. Omdat het middagmaal in stilte verliep, kon ik er niet naar vragen, en omdat de abdij geen wifï had en mijn telefoon geen bereik, kon ik pas 's avonds, toen ik door de buurt reed tot ik bij een pannenkoekenrestaurant een onbeveiligd netwerk vond, op mijn computer lezen wat er die morgen was gebeurd. Het bloed, het stof, de weerzin. Terug in het gastenverblijf van de abdij dacht ik aan de daders, jongemannen nog, verenigd in haat. Een ouder mens doet zoiets niet. Die is het koortsige geloof in ideologische zuiverheid allang verloren. Hij is bekend met de onvolmaaktheid van het leven, met het fundamentele amateuris me van zichzelf en de anderen. Hij lacht een beetje om die uni versele terroristische uitroep 'Er zijn geen onschuldigen!' Het le ven leerde hem juist dat de mees te mensen maar een klein beetje schuldig zijn, uit domheid of uit laksheid, en verder vooral aan doenlijk onschuldig. Knoeiers, die zich zo goed en zo kwaad als dat gaat door het leven romme len. Waarom zou je ze willen ver nietigen, als je weet dat de tijd hetzelfde doet. De Roemeens-Franse filosoof Emil Cioran kende het moordda dige wezen van de mannelijke adolescent. 'Verdraagzaamheid', schreef hij, 'als resultante van uit gedoofde geestdrift, van even wichtsverlies, niet van een te veel maar van een tekort aan energie, kan de jongeren niet ver- Ik wist van geen aanslagen, ik was op die verre, stille plaats van nieuws verstoken lokken. Geef hun de hoop óp, of de gelegenheid voor een moordpartij en zij zullen je blin delings volgen. Aan het eind van de puberteit is men per definitie fanatiek; ik ben het zelf ook ge weest, tot in het belachelijke.' Ook ik herinner me de misantro pie van de adolescentie. De woe de over etende mensen op straat alleen al. Niemand zou in het openbaar mogen eten. Het ge smak, het geslobber en gepeuter, het was lelijk en aanstootge vend; hoe vaak verlangde ik niet naar een mitrailleur om een ein de te maken aan al die inbreuken op de volmaakte wereld die ik in gedachten had. Stel je voor, die haat, maar dan met een god boven je hoofd die je zegt dat het goed is om de ka- lasjnikov door te laden en de bomgordel om te hangen. De po tentie van die almacht.Een gif tige cocktail van seksuele frustra tie en spirituele uitverkorenheid - en heel de wereld beeft. Veel pleit ervoor om jongemannen te beschouwen als bloeddorstige roofdieren, die door de tijd moe ten worden getemd. EEN WERELD VOL WOONPLEZIER ZATERDAG 26 MAART 2016 ANTWERPEN ZWOLLE HELMOND Kom nu snel shoppen en krijg de ELKE ZONDAG OPEN - Industrieweg 2, Hulst *Vraag naar de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9