OM verdenkt tenniscoach van moord op Everink Openbaar Ministerie eist naast celstraf ook tbs met dwangverpleging Milco G. wilde wraak nemen op man die zijn zus misbruikte. Een gruwelijke vergissing. 8 NIEUWS ALKMAAR. G. koos de verkeerde woonboot uit. Gevolg: een on schuldige dode en een zwaarge wonde. Voor die blunder moet Milco G. (27) minstens 10 jaar de cel in. En zijn zus had nog zo ge zegd: laat het los. Bij de aanslag op 13 april vorig jaar op een woonboot in het Noord-Hollandse Wormer kwam de 53-jarige Frenk Roemahroeson om het leven. Zijn vriendin Moni que van den Burg (51) raakte zwaargewond en liep blijvend let sel op. In haar slachtofferverklaring schetste Monique gisteren hoe de aanslag - nota bene vlak voor haar huwelijk met Frenk - alles heeft verwoest. Ze miste zelfs de crema tie van haar geliefde omdat ze in het ziekenhuis lag met zware ver wondingen. Monique is blind gebleven aan één oog en kan niet meer werken. De kans bestaat dat ze het zicht in haar andere oog ook nog gaat ver liezen. Bovendien heeft Monique last van voortdurend piepende oren. Ze eist dan ook 470.000 euro schadevergoeding van Milco G. uit Purmerend. En dat allemaal voor een mega- blunder van Milco G. Want nadat de verdachte sinds zijn aanhou ding elf maanden geleden altijd zijn mond dicht had gehouden over de zaak, gaf hij gisteren in de rechtbank van Alkmaar toe: „Ik De moeder en zus van Milco wilden dat hij de zaak zou laten rusten. Dat blijkt uit sms'jes die ze aan hem stuurden heb me vergist in de boot." De man die hij te grazen wilde ne men, woonde een paar boten ver derop. En al zei Milco gisteren in de rechtbank dat hij eigenlijk geen slachtoffers had willen ma ken en niet gewelddadig is, uit ge gevens in zijn telefoon bleek toch iets anders: „Ruud moet in de hens. Ik heb zin om een pedofiel op te blazen." Deze Ruud is de man die 9 jaar geleden Milco's zusje zou hebben misbruikt. Dat is echter nooit be wezen, maar de voormalige stu dent scheikunde raakte geobse deerd door 'pedo Ruud'. Milco's fa milie waarschuwde al eens de poli tie omdat ze bang waren dat hij iets ergs zou gaan doen. Ook blijkt uit sms'jes die Milco van zijn moeder en zijn zus kreeg, dat zij wilden dat hij de zaak met rust zou laten. „Het maakt nie mand gelukkig als jij je blijft bezig houden met dat stuk vuil." En: „Hoe kan ik het achter me laten als jij dat niet doet." Maar Milco kon het niet losla ten, wilde het niet loslaten. Dat hij Ruud hoogstwaarschijnlijk wel degelijk echt pijn wilde doen, blijkt ook uit gegevens die op de computer van Milco stonden: plaatjes van verminkte mensen na een bomaanslag. Maar Milco hield vol dat hij alleen de woonboot wil de beschadigen. Volgens hem was het niet de bedoeling dat er slacht offers zouden vallen. „Ik heb nie mand wat willen aandoen." De bomaanslag liep op een ramp uit. Milco raakte voor de ex plosie nog in een woordenwisse ling met Frenk en Monique. De woonbootbewoners probeerden het brandje dat Milco in eerste in stantie had gesticht, te blussen. Milco zegt dat hij ze van tevoren had gezegd weg te gaan 'want ik steek nu de explosieven aan'. Hij dacht dat ze de boot had den verlaten en zou zich later ka pot zijn geschrokken toen hij hoor de dat er slachtoffers waren geval len. „Het spijt me verschrikkelijk", zei hij gisteren in de rechtbank. Het Openbaar Ministerie (OM) ge looft daar niets van en zegt dat Milco ze juist 'naar de bom toe lok te'. De rechter wilde ook weten hoe het mogelijk was dat hij de verkeerde boot uitkoos. Het ging immers om een maandenlang voorbereide aanslag. Het ant woord was onthutsend: eigenlijk wist Milco niet precies waar zijn doelwit woonde. Milco wilde niet meewerken aan onderzoek in het Pieter Baan Centrum. Toch denkt het OM dat er bij hem sprake moet zijn van een ziekelijke stoornis. Vandaar dat naast de celstraf van 10 jaar ook tbs met dwangverpleging wordt geëist. Als tbs niet wordt op gelegd, wil het OM 20 jaar cel. De uitspraak is 8 april. Mark de J. werd donderdagmor gen gearresteerd op Schiphol toen hij terugkwam van een trip naar Amerika, waar de Rotterdamse tenniscoach toptennisser Robin Haase begeleidde. Tot nu toe werd hij alleen verdacht van 'betrokken heid bij de dood van Everink'. Maar het OM denkt nu dat hij Everink ook zelf om het leven heeft gebracht. Er zijn geen ande re verdachten in beeld. Koen Everink werd 4 maart 's ochtends dood gevonden in de keuken van zijn villa in Bilthoven. Hij was meerdere malen gestoken met een mes. Hij is hoogstwaar schijnlijk de avond ervoor na een paar uur voetbal kijken met De J., al om het leven gebracht. Bekenden van Everink verklaar den na zijn dood dat hij 's avonds 3 maart met meerdere vrienden naar het bekerduel Feyenoord-AZ had gekeken. Zij zouden bij het vertrek buiten verdachte personen hebben gezien, maar het lijkt erop dat die verklaring alleen van De J. komt. Diezelfde bekenden zeggen nu te hebben vernomen dat De J. de enige was die samen met Koen Everink de wedstrijd keek. Dat maakt De J. de laatste die bij hem aanwezig was in de woning. De tenniscoach meldde zich de De tenniscoach meldde zich de ochtend dat Everink dood was gevonden zelf bij de politie om te getuigen ochtend dat Everink dood was ge vonden zelfbij de politie om te ge tuigen. Hij zou zijn telefoon al hebben moeten achterlaten voor onderzoek, maar mocht nog wel op reis voor zijn werk als coach van tennisser Robin Haase. Bij terugkomst in Nederland werd hij echter meteen ingere kend. „Hij heeft wat uit te leg gen", zegt politiewoordvoerder Bernhard Jens. „We willen zijn verklaring over wie er wel en niet op bezoek was bij Everink vergelij ken met de verklaringen van ande ren." Het OM wil nog niets losla ten over een mogelijk motief, ook niet of geld een rol gespeeld zou kunnen hebben. Mark de J. was tot voor kort ac tief in de online pokerwereld. Het lijkt erop dat hij om grote bedra gen speelde. Op een pokerforum bood hij grote geldbedragen aan die hij wilde omruilen in een an dere elektronische munteenheid. Er bestaan verschillende elek tronische portemonnees, zoals Skrill en Neteller, waarmee online betaald kan worden. Het afgelo pen jaar probeerde De J. grote be dragen om te ruilen, van soms 10.000 tot 30.000 dollar per keer. Meestal wilde hij Skrill- of Netel- lertegoeden omruilen voor een te goed bij pokersite Pokerstars. Ook Koen Everink waagde re gelmatig een gokje, zeggen zijn beste vrienden, maar in Holland Casino en niet online. Vlak voor de moord zou hij nog 25.000 euro hebben gewonnen. 'Het spijt me, verkeerde woonboot opgeblazen' door Victor Schildkamp De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) zoekt na de aanslag naar explosieven. foto Jerry Lampen/ANP door Victor Schildkamp en Koen Voskuil BILTHOVEN. Het Openbaar Ministe rie verdenkt de 29-jarige Mark de J. van moord dan wel doodslag op miljonair Koen Everink. Vandaag wordt hij voorgeleid aan de rech- ter-commissaris met het verzoek hem langer vast te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8