Boekje over Borsele moet toerist weten te kietelen Bomen aan Wal elk jaar onder de loep Hoge kwaliteit, maar prijs valt tegen Onderhoudsvrije tuin? 8 BEVELANDEN en THOLEN Creatief in aanleg, voordelig in onderhoud Bijeenkomst ZMf in De Vroone www.sandee.nl/enjoy „We willen de gast die hier toch al is, een optimale beleving geven", zegt Sandra Dekker, toeris tisch medewerker. „Koesteren wat je hebt." Daarmee is het plan om mensen die nu aan de kust verblij ven naar Borsele te trekken, wat op de lange baan geschoven. Gisteren is de gids gepresen teerd en aangeboden aan burge meester Jaap Gelok en Sophie van 't Westeinde van het Land van Borsele. „Ik heb me in heel mijn bestaan nog nooit in toerisme ver diept", bekende Gelok. „Maar ik hoop dat toeristen in Borsele straks zeggen dat daar een hele boel dingen te doen zijn. Je moet Borsele heeft een eigen gids met toeristische tips. Het eerste resultaat van de nieuwe toeristisch medewerkers als toerist ook wel gek zijn om naar Middelburg te gaan en een godsvermogen uit te geven aan parkeergeld." In de gids zijn de Borselse dor pen beschreven en worden sugges ties gedaan voor een dagje uit. Daarnaast zijn een paar fietsrou tes en suggesties voor wandelin gen opgenomen. De gids oogt daardoor vrij compleet. De wens om een toeristische gids uit te ge ven, komt vooral vanuit de ver- blijfsrecreatie. Camping Schelde- oord en Hof van Zeeland hebben dan ook ieder een eigen versie met informatie over het eigen be drijf naast de algemene informa tie. Aan het boekje wordt ook een website gekoppeld, maar die is nog niet af. Ook moeten er nog apps komen. De toeristische gids is verkrijg baar bij diverse Borselse bedrijven en bij de bedrijven in buurge meenten. Voor toeristen die aan de kust verblijven, is een pagina over Borsele opgenomen in de badkoerier. De uitgave van de gids is het eerste wapenfeit van het tweetal dat het toerisme in de gemeente moet bevorderen. De gemeente was van plan vijf po pulieren bij de haven te rooien. Twee moesten het veld ruimen voor de herinrichting van de Een- drachtsweg. „Toen hebben we ook naar de andere drie gekeken", stelt een woordvoerster. „Boomveilig heidsinspecteurs gaven aan dat de ze bomen een levensverwachting van minder dan vijftien jaar heb ben, waardoor de onderhoudskos ten flink kunnen toenemen. Zeker omdat ze meer wind zouden van gen als enkel de andere twee bo men gekapt zouden worden." Om die reden besloot het colle ge de vijf bomen allemaal te kap pen, maar daar kwam verzet tegen van onder meer erfgoedvereni ging Heemschut en de Natuurver- eniging Tholen. Dat leidde tot een compromis: slecht één boom, die het meest in de weg stond voor de herinrichting, moest weg. Hij is in middels gerooid. De vier andere populieren worden vanaf nu jaar lijks gecontroleerd. Dan wordt be paald of het nog veilig is om ze te laten staan en of maatregelen no dig zijn. De woordvoerster van de ge meente laat verder weten dat van de acht sierperen in de Een- drachtsweg er vijf worden gekapt. Eigenlijk zouden er meer verdwij nen. Eén exemplaar mag sowieso niet zomaar worden gerooid, om dat het een 'inspanningsboom' is. De gemeente moet er alles aan doen om deze te behouden. „Het uitgangspunt was altijd dat de bouw van de huizen niet duurder mag zijn dan traditionele bouw." En de acht huizen zijn wel duurder. „Maar bij deze serie wis ten we dat vooraf." De woningen in Kwadendamme zijn gebouwd in een fabriek in Terneuzen. Een nieuwe techniek die hier en daar wat problemen opleverde. Bijvoor beeld bij het plaatsen van de ste nen tegen de buitengevel. Het was de bedoeling deze stenen in een mal te leggen en dan in één keer tegen de gevel te plakken. Een techniek die kan, maar waar verze keringstechnisch bezwaar tegen was en dus moesten de stenen door een metselaar stuk voor stuk op de muur gezet worden. Ook de verplichting van de gemeente Bor sele om een puntdak te plaatsen, maakte de huizen duurder. Voor de bouwvak plaatst R&B Wonen nog vier soortgelijke hui zen in Borssele. Of er daarna nog meer volgen, hangt onder meer van de prijs af. Binnenkort volgt een uitgebreide evaluatie. Meer nieuws zie: www.pzc.nl 2e paasdag GEOPEND In de regio De Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) houdt dinsdagavond een regiobijeenkomst in Kapelle. ZMf wil deze avond met inwo ners van de Bevelanden in ge sprek over lokale ontwikkelin gen die natuur, milieu en land schap beïnvloeden. Ook licht de Mijn dorp, mijn stad organisatie haar plannen voor dit jaar toe. Bezoekers kunnen daarnaast zelf gespreksonder werpen aandragen door vooraf een e-mail te sturen naar info@zmf.nl. De regiobijeen komst begint om 19.30 uur in de Dorpshuis De Vroone. Zaterdag Korteweg 17,10.00 -17.00 uur - Open dag bij 't Bagatelle tje Brocante en An tiek Grote markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Albert Plesmanweg 23, 11.00 en 14.00 uur - Vertrek publieksrit- ten stoomtrein met paashaas; Olym- piastraat 4, 11.00-17.00 uur - Bax Guitar Expe rience met demon straties en informa tie over snaarinstru menten; Ambachts centrum, Katten- dijksedijk 27,13.00- 16.30 uur - Activi teit 'eieren schilde ren en paasmandjes versieren'; Boekhan del De Koperen Tuin, Keizersdijk 16, 13.15-14.30 uur - Sig neersessie Lars van der Werf; Binnen stad, 13.30-16.00 uur - Broazinha geeft di verse optredens; Westerkerk, 19.30 uur - Zangavond m.m.v. het Urker Mannenkwartet; Theater De Mythe, Bleekveld 1,20.00 uur - Concert Fer nando Varela Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur - Dansavond Ont- spannings Vereni ging Amicitia Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, 09.00-14.00 uur - Snuffelmarkt; Land- winkel de Plantage, Kaasgat 4A, 09.00 -16.00 uur - Knutse len voor kinderen, keuze uit een eier- doosje of een paas- tak versieren Berkenhof Tropical Zoo, 10.00-17.00 uur - Paaswed- strijd, dagelijks wor den tien gouden eie ren verstopt in het park, wie er één weet te vinden wint een jaarkaart voor gratis toegang Zondag DRIEWEGEN Korteweg 17, 13.00-17.00 uur - Open dag bij 't Baga telletje Brocante en Antiek Grote markt, 08.30-09.15 uur - Paasjubel met liede ren uit de bundel van Opwekking en het Liedboek, bij slecht weer uitgewe ken naar de Grote Kerk; Albert Ples manweg 23,11.00 en 14.00 uur - Vertrek publieksritten sto omtrein met paas haas; Eric's Bar, St. Jacobstraat 48,15.00 uur - Paas- en lente bier proeverij Berkenhof Tropical Zoo, Langeweegje 10A, 10.00-17.00 uur - Paaswedstrijd Grote Markt, 09.00-17.00 uur - Snuffelmarkt; No- belweg 4,11.00- 16.00 uur - Paas- show Motordealer 'MotoPort' met o.a. een clinic van Euro pees kampioen Alex van den Broek; Erasmuspark, vanaf 13.00 uur - Activitei ten voor senioren, waaronder hand werken, bridge, ta feltennis en schilde ren; Ambachtscen trum, Kattendijkse- dijk 27,13.00-16.30 uur - Paasmarkt met o.a. demonstra tie houtdraaien De Stenge, Stenge plein 1, vanaf 13.30 uur - Autopuzzelrit van 'Motor en Auto club de Zeeuwen' Berkenhof Tropical Zoo, Langeweegje 10A, 10.00-17.00 uur - Paaswedstrijd, da gelijks worden tien gouden eieren ver stopt in het park, wie er één weet te vinden wint een jaarkaart voor gratis toegang Dorpshuis Luctor Et Emergo, 11.30 uur - Paasbrunch met gezellige bingo De brug in Wilhel- minadorp, 06.15-09.00 uur - Vroege paaswande- ling in stille sche mering Kerkplein voor de zaal Onder De To ren, Voorstraat, 13.00 uur - Gratis Paas speurtocht voor kinderen uit groep 1 t/m 8 door Melita Lanting NIEUWDORP. Borsele is the place to be. Dat althans wil de nieuwe toe ristische gids over Borsele uitstra len. Een klein boekje propvol infor matie om de toerist die toch al in het gebied is te verleiden ergens naartoe te gaan. door Rob Paardekam THOLEN. Vier beeldbepalende popu lieren aan de Wal in Tholen mogen dan blijven staan, er wordt voor taan wel elk jaar gecontroleerd of het nog veilig is. door Melita Lanting HEINKENSZAND. „De kwaliteit is bo ven verwachting, maar over de prijs zijn we nog niet tevreden", zegt directeur Peter Bevers van R&B Wonen over de acht nieuwe 'curavie' woningen die in Kwaden- damme zijn neergezet. inspiratie? tips of advies? op www.sandee.nl kunt u met ons chatten! of bel: 0113-372738 Van 10.00 tot 16.00 uur Diverse kookdemo's Mooie jubileumkeukens Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' KEUKENSTUDIO Tel. 0113 - 33 00 04 www.ssk-keukenstudio.nl GOES Bijeenkomst voor mensen met whiplash Whiplash Informatie centrum Europa houdt dinsdag een bijeenkomst voor mensen met een whi plash in het Admiraal de Ruyterziekenhuis in Goes. Een erva ringsdeskundige ver telt over het onbegre pen ziektebeeld, de werkgever en de juri dische aansprakelijk heid. Uit onderzoek KAPELLE blijkt dat sociale steun van grote in vloed is op het func tioneren van mensen met een whiplash- trauma in het dage lijks leven. De lotge- notenbijeenkomst vindt plaats van 10.00 tot 12.00 uur en is bedoeld voor de hele regio. De toe gang is gratis. GOES Paasjubel op de Grote Markt Leden van verschillen de kerken in Goes en omgeving houden zondagochtend een Paasjubel op de Gro te Markt in Goes. Er worden dan liede ren gezongen uit de bundel van Opwek king en het Lied boek. ledereen is wel kom om van 8.30 tot 9.15 uur mee te zin gen. Bij slecht weer wordt de Paasjubel gehouden in de Gro te of Maria Magdale- nakerk aan Singel straat 21 in Goes. DRIEWEGEN GOES 'S-GRAVENPOLDER KRUININGEN KWADENDAMME GOES KWADENDAMME Maandag GOES HEINKENSZAND KWADENDAMME RILLAND WILHELMINADORP WISSENKERKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 85