Meer dan honderd atleten aan de start bij de 25 kilometer van Hulst Marco van Vlierberghe (47) wil spelers blijven 10 SPORT Jonge biljarters stelen de show in derde divisie driebanden Landelijke jeugdwedstrijd Loof vertrekt bij Jong PSV Nederlaag Kerkhove Trainer van Hontenisse kan niet stilzitten. Hij steekt ook veel tijd en energie in de Oost-Zeeuws-Vlaamse selectie. Zowel Michael Vink ('t Bierwin keltje) als Joey de Kok (voor De Stene Brug) stal de show tijdens wedstrijden in de derde divisie driebanden. De Bevelanders-'t Bierwinkel tje 4-4: Alfred van den Dries won royaal van Fons Baart en Ri- nus Rijk versloeg Albert van Leeuwen. Na de pauze verzorgde Michael Vink de show met een knappe overwinning op André Karelse. Het moyenne was 1.029. Cees J. Wissel was te sterk voor Rinus Kramer waardoor de stand in evenwicht kwam. Karelse-Vink 14-35,34; Kra mer-Wissel 27-35,70; v.d. Dries - Baart 30-20,51; Rijk-van Leeu wen 30-22, 54. De Distel 6-De Stene Brug 2-6: De zege van Joey de Kok sprong eruit. Hij haalde een gemiddelde van 1.166. Edwin Geluk en Wim de Kok noteerden 0.666 en 0.593. Alleen Ad Menheere verloor. Buijk-Joey de Kok 18-35,3°; Van Mechelen-Wim de Kok 33-35,59; Boeckholtz-Geluyk 16-30,45; Ak- kermans-Menheere 30-16,34. <4 Augustine Loof uit Koewacht vertrekt aan het eind van dit voetbalseizoen bij PSV. Het con tract van de verdediger, dat op 30 juni afloopt, wordt niet ver lengd. De twintigjarige Loof speelt in het beloftenelftal van de Eindhovenaren. Volgens de cao moet de club ta lenten voor 1 april duidelijkheid geven; anders wordt een con tract automatisch verlengd. Naast Loof neemt PSV ook af scheid van vijf andere voetbal lers uit de jeugdopleiding. Het gaat om Jesse Bertrams, Clint Leemans, Sander Heesakkers, Olivier Rommens (allen Jong PSV) en Taoufïq Naciri (Ai). Tennisster Lesley Kerkhove is gis teravond tijdens de challenger van Naples (Florida) uitgescha keld in de kwartfinales. De 24-ja- rige Zierikzeese verloor na meer dan drieënhalf uur van de Cana dese Sharon Fichman. De setstan den waren 6-7 6-4 6-4. Kerkhove was bezig aan een goe de serie wedstrijden. De num mer 190 van de wereld versloeg de afgelopen weken enkele hoger geplaatste speelsters. Maar met Fichman trof ze juist een tegen standster die veel lager staat op de WTA-ranking. Ze was ooit de nummer 77 van de wereld, maar staat nu 373e. Toch kreeg Kerkho ve haar niet op de knieën. Turnsters zijn actief op twee toernooien Sporthal Baskens- burg in Vlissingen is twee dagen lang het domein van de turn sters. Vandaag wordt het ZK gehouden, maandag staat de Moreau Gymnastics Tour op het program ma. Er wordt die dag in de hoogste divi sies geturnd. Bekend ste deelnemer is Tis- ha Volleman. De turnster heeft zich met het vrouwen team geplaatst voor de Spelen. De aan vang is 8.00 uur. Minnaard en Tolhoek op achterstand De Zeeuwse wielren ners Marco Min naard en Antwan Tolhoek liepen giste ren in de vijfde etap pe van de Ronde van Catalonië achter stand op. Minnaard (Wanty Groupe Gobert) fi nishte in de 187 kilo meter lange etappe van Rialp naar Vallsop op 2.49 minu ten van winnaar Wout Poels. Antwan Tolhoek (Roompot Oranje Peloton) werd 145e op 8.40. De Ahaatjes wint topper in volleybal De topper in de re creatieve volleybal competitie van Sas van Gent tussen De Ahaatjes en Savok/ Outokumpu eindigde in een 2-1-zege voor De Ahaatjes. De ploeg verkleinde daardoor met een duel min der gespeeld de ach terstand op leider Savok/Outokumpu tot twee punten. De Ahaatjes toonde in de ontmoeting tus sen de twee sterkste teams veerkracht. Marco van Vlierberg he (47) is een voet baldier. Hij is dit voetbalseizoen trai ner van Hontenisse en sinds vo rig jaar is hij ook nog actief bij de Oost-Zeeuws-Vlaamse selec tie. Zijn vrouw had eind 2014 niet veel woorden nodig. De in Hulst woonachtige Van Vlier berghe, enkele maanden daar voor nog kampioen geworden met Clinge, genoot op dat mo ment van een sabbatical. Hij wilde even afstand nemen van zijn geliefde spelletje. „Maar ik was nog wel elk weekend ergens op een voetbal veld te vinden. En toen zocht Clinge plots een interim-trai ner om het seizoen af te ma ken. Nog voordat het thuis ter sprake was gekomen zei ze al: 'Doe het maar gewoon'." Van Vlierberghe ging kei hard aan de slag, maar kon Clin ge uiteindelijk niet behoeden voor degradatie naar de vierde klasse. De voetbalsport en Van Vlierberghe; ze zijn onlosmake lijk met elkaar verbonden. Eind 2014 lanceerde hij iets nieuws: de Oost-Zeeuws-Vlaamse selec tie. De beste jeugdspelers uit de regio werden bijeengebracht 'Zet de betere spelers bij elkaar en je ziet dat ze sneller stappen maken' om te trainen en wedstrijden te spelen. Een initiatief dat hij begon met Paul Kouijzer, Robbie Bracke en Peter van den Boogert. Ook Ma rio Verbraeken en Mannon Bo~ gaart maken ondertussen deel uit van de organisatie, net als nog een aantal trainers. D-lichting „Vorig seizoen zijn we begon nen met de D-lichting en dit jaar zijn daar ook de B's bijgekomen. Volgend seizoen hebben we ook een C-elftal, waar onder andere Ad Roovers de leiding over krijgt. We hebben veel gesprekken ge voerd met Silvan Dingemanse, die in 2006 samen met Fred van Has selt een soortgelijk initiatief start te in West-Zeeuws-Vlaanderen." Het concept is hetzelfde als in het westen. Per team zijn er twee trainers die een selectie van acht tien spelers onder zich hebben. De clubs geven hun beste spelers door, de mensen achter de Oost-Zeeuws Vlaamse selectie stelt de uiteindelijke teams sa men. „Natuurlijk kregen we in het begin vragen over wat de bedoe ling was, maar mensen zien nu dat het ons puur om de spelers te doen is. Je probeert draagvlak te creëren bij de clubs, dus we trai nen en spelen door heel de regio." Stappen maken De selectie werkt volgens een cyclus van zes weken. Daarin wordt twee keer getraind en wordt één wedstrijd afgewerkt. De activiteiten vinden om de week plaats op woensdag. „Zet de betere spelers bij elkaar en je ziet dat ze sneller stappen maken. Ple zier staat oorop, maar het gaat hand in hand met discipline. Als we bijvoorbeeld signalen krijgen dat een speler er bij zijn club niet alles meer aan doet dan spreken we hem daarop aan. We willen de spelers blijven prikkelen." Kwaliteit bieden. Daar is organi satietalent voor nodig, zo onder vond Van Vlierberghe. De trainer van Hontenisse, ook nog actief als coördinator van de A- en B-junio ren bij HVV'24, is belast met de administratieve zaken. Voor de se lectie plant hij wedstrijden en trai ningen in en onderhoudt hij het contact met de clubs. „Ik ben soms invaltrainer, maar het liefst zou ik mij volledig richten op het sportieve aspect. Om die reden willen we ook een bestuur samen stellen dat zich bijvoorbeeld richt op de sponsoractiviteiten. We heb ben al een aantal namen in ge dachten." De vele uren die hij in de selec tie steekt doen geen afbreuk aan Vandaag houdt de atletiekvereni ging RKHAV uit Hulst deze wed strijd opnieuw. De organisatie hoopt andermaal op een dergelij ke spannend verloop op de Piet Vonck-baan van Hulst. De 25 km van Hulst is niet meer weg te denken op de kalen der van RKHAV. De belangstel ling voor de wedstrijd is groot. En elke keer komt er ook een ster ke winnaar bovendrijven. Enkele jaren geleden zegevierde de Griek Mare Papanikitas. Er ver schijnen vandaag opnieuw meer dan honderd deelnemers aan de start. Om 14.00 uur wordt het start schot gelost. Daarnaast zijn er ne venafstanden: 12.800, 7.100 en 3000 meter. Om 13.45 uur is er een jeugdloop over 800 meter. Op tweede paasdag houdt de stichting Breskens Runners de Paaskustloop. Willy Faro en Peter Nicolai zetten zich daar al jaren voor in, waardoor deze loop nog steeds kan blijven bestaan. De belangstelling is afhankelijk van de weersomstandigheden, maar meestal weten de atleten de weg naar Breskens wel te vinden. De vooruitzichten zijn goed en daar houden we ons aan vast", zegt Faro. Vooral als er een behoorlijke wind staat vanaf de zee is het voor de lopers behoorlijk zwaar. Om 11.15 uur wordt er gestart in de buurt van Scheldeveste aan de Nieuwesluisweg in Breskens, voor de afstanden 10.000, 7.200 en 4.400 meter. De jeugd kent twee afstanden (750 en 1500 me ter) vanaf 11.00 uur. De inschrij ving vindt plaats in de kantine van Scheldeveste in Breskens. -IVATI KWADENDAMME BURCH-HAAMSTEDE. Het Patrick Tolhoek-parkoers in Burgh-Haamste- de is vandaag het decor voor de derde landelijke mountainbike jeugd wedstrijd van dit seizoen. Er strijden 250 renners in de leeftijd van 7 tot en met 14 jaar om de prijzen. De organisatie is in handen van ATB team X-Treme. De aanvang is 10.30 uur. EINDHOVEN NAPLES VLISSINGEN VALLS SAS VAN CENT Voetbaldier barst door Juriën Dam door Wim de Vos HULST. Erwin van den Broeke won vorig jaar de 25 kilometer van Hulst. De atleet uit Axel had een tijd van 1.35.40 uur nodig en klop te de Belg Maarten d'Hollander met een verschil van acht secon den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78