Hans Peter Minderhoud eerste in Grand Prix Pelikaan 'Het is heel leuk om op dat niveau training te geven' SPORT 7 Trainer wordt bij eerste-divisieclub in het nieuwe seizoen assistent van Michel Vonk en krijgt kans om zich verder te ontwikkelen. €579p De Nooijer zat drie weken gele den met Vonk om de tafel. Daarna volgde een onderhoud met de raad van commissarissen van de Velsense club. „Dat was heel re laxed en prettig." Afgelopen week ging de kogel door de kerk en werd een akkoord bereikt over een eenjarige verbin tenis. De Nooijer kreeg daarbij hulp van zaakwaarnemer Youssif Hamzaoui, die ook Thomas van den Houten bij zijn overgang van Hoek naar Telstar begeleidde. „De voorwaarde is natuurlijk wel dat ik mijn diploma oefenmeester I haal", zegt de 46-jarige De Nooijer. De trainer uit Vlissingen zit met de cursus in de afrondende fa se. Op 14 april doet hij eindexa men en niet veel later hoopt hij het diploma binnen te hebben. „Ik voorzie geen problemen", zegt De Nooijer, die bij Dordrecht Ai dit seizoen stage loopt. Hij had ook bij de Zuid-Hol landse club kunnen blijven als trainer van de A-jeugd, maar vond de aanbieding van Telstar in spor tief opzicht aantrekkelijker. „De Jupiler League is een mooi niveau. Je kunt er van alles van zeggen, maar het is wel betaald voetbal. Het is heel leuk om op dat niveau training te geven. En wanneer je verder wilt als trainer in het be taalde voetbal is dit een mooie kans. Het is toch goed als straks op je cv komt te staan dat je assis tent-trainer bent geweest in het betaalde voetbal. Je hebt dat ook nodig om in de toekomst de cur sus coach betaald voetbal te doen." Michel Vonk is in zijn nopjes 'Wanneer je verder wilt als trainer in het betaalde voetbal is dit een mooie kans' met de komst van Dennis de Nooijer, zo liet hij gisteravond op de site van de club weten. 'Met zijn ervaring als voetballer én als trainer kan hij onze groep heel wat meegeven. Het gevoel is goed van beide kanten. Ik zie er naar uit om met Dennis te werken in het aankomende seizoen', zei Vonk. De Nooijer gaat het assistent schap bij Telstar combineren met het trainerschap bij Philippine en zijn activiteiten voor de stichting Fun en Voetbal. „Philippine geeft mij alle ruimte", legt De Nooijer uit. „Op woensdagavond zal ik de training verzorgen en op vrijdag neemt assistent Frank van Dam me de training voor zijn rekening. Op zondag kan ik bij de wedstrij den van Philippine zijn. Het wordt af en toe wel wat reizen, maar Telstar regelt ook een appar tement voor mij in Velsen." De plannen rond een nieuwe jeugdopleiding, die hij na zijn ver trek bij de JVOZ samen met zijn tweelingbroer Gérard ontwikkel de, gaan voorlopig even de ijskast in. Gérard wordt volgend seizoen hoofdtrainer van FC Dordrecht en Dennis gaat nu aan de slag bij Tel star. Wie weet gaan beiden in de toekomst ooit nog eens een trai nersduo in het profvoetbal vor men. „Dat zou mooi zijn", stelt Dennis, „maar het is geen doel op zich." GÖTEBORG. Hans Peter Minder houd is de wereldbekerfinale in Göteborg gisteren uitstekend be gonnen met winst in de Grand Prix. De uit Westkapelle afkomsti ge dressuurruiter kreeg voor zijn proef met Glock's Flirt een score van 76,871 procent. Daarmee bleef hij zijn Zweedse concurrente Tinne Vilhelmson Silfvén (Don Auriello) bijna vier tienden voor. De Zweed Patrik Kit tel eindigde met Watermill Scan- dic als derde: 76,4. Minderhoud is de enige Neder landse deelnemer aan de eind strijd. Zijn partner Edward Gal, die ook startgerechtigd was, zag daarvan af. Hij liep door een val van zijn paard tijdens Indoor Bra bant een rugblessure op. Diederik van Silfhout meldde zich af om zijn rijdier Arlando NOP te sparen voor de Olympische Spelen. Titel verdedigster Charlotte Dujardin ontbreekt door een juridisch ge schil over het eigendom van de hengst Uthopia. Ook de gerouti neerde Duitse amazone Isabell Werth is er ditmaal niet bij. De zege van Minderhoud is vooral van belang voor het zelfver trouwen, maar telt niet mee in de eindrangschikking. De beslissing in het Scandinavium valt zondag tijdens de kür op muziek. De rui ter uit Oosterbeek behoort in elk geval tot de favorieten. „Ik sta er goed voor. Het is nog geen gelo pen race, maar de wereldbeker overwinning is dichterbij dan ooit", was zijn reactie na de ge slaagde ouverture. „Het was vloeiend van het begin tot het eind." Pelikaanbieding al vanaf €319p €519p goede reis Meer info! 088 735 45 25 DE MOOISTE REIS MAAKT U MET PELIKAAN Boek nu www.Delikaanreizen.nl/busreizen ZATERDAG 26 MAART 2016 Dennis de Nooijer naar Telstar door Jan Oagevos VLISSINGEN. Dennis de Nooijer zet een nieuwe stap in zijn loopbaan als trainer. Vanaf volgend voetbal seizoen treedt hij in dienst bij Tel star. Hij wordt bij de eerste-divisie club assistent van hoofdtrainer Mi chel Vonk. „Ik wil verder in dit vak en ik krijg nu de kans om me ver der te ontwikkelen." Dennis de Nooijer (links), hier op archieffoto samen met Tom Boere, wordt assistent-trainer bij Telstar, foto Lex de Meester Dennis de Nooijer 12-daagse rondreis SP012 Vertrek 27 apr, 15&29 jun, 20 jul, 10&31 aug,21 sep, 12 okt Kent&Sussex 15-daagse busreis eksos Vertrek 24 mei, 7&21 jun, 5,19&26 jul, 2,9,16&30 aug, 13&21 sep, 12,19&26 okt Eastbourne Zuid-Engeland 18-daagse busreis eebos Vertrek 10 mei, 7&21 jun, 5&19 jul, 2,16&30 aug, 13 sep1 Kroatië|12-daagse rondreis DAL12 Vertrek 18 mei, 15 jun, 20 jul, 10&31 aug, 21 sep, 12 okt TIP! Geniet nu ook van onze TAXI-service Comfortabel op weg en weer thuis Prijzen per persoon op basis van tweepersoonskamer. Exclusief reserveringskosten en calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59