Weten van goed en kwaad ZEELAND 15 een ander beeld van het Zeeuwse nieuws Ion ni ken werk Genegenheid Een wei op Walcheren. Kennen ze elkaar van vorig jaar? De wintervacht moet nog wel worden afgelegd. Met zoveel grensoverschrijdende genegenheid zou je bijna in een betere wereld gaan geloven, foto Ruben Oreel Deze week was er een met een zwart randje. Na Parijs, Ankara en Ivoorkust schudde Brussel op haar grondvesten. Hin does staken op dinsdag 22 maart op Holika Dahan de fik in alles wat het kwaad symboliseert. Het kwaad van aanslagen schijnt door een andere religie te zijn geïnspi reerd. Woensdag vierden hindoes hun Holifeest, bekend van de prachtige plaatjes omdat zij elkaar met kleurstof bestrooien. Het sym boliseert de overwinning van het goede op het kwade. Het klinkt zo gemakkelijk. Heeft religie in Zee land ook zoiets te bieden? Stilte klinkt op deze zaterdag oorverdovend. Passend. In de christelijke traditie is Stille Zater dag de dag na die waarop Jezus een marteldood stierf. Zijn volge lingen gingen eronder gebukt, des tijds. Zij hebben er geen weet van dat leven tegen elke verwachting in door gaat. De sfeer is bedrukt, zoals vlak na terroristische aansla gen. Morgen vieren christenen Pa sen, de overwinning van het le ven. Eind april vieren joden Pes ach. Ook dat feest staat voor bevrij ding uit de verdrukking en een uitweg van hoop en verwachting. Maar wat heb je eraan als aansla gen de praktijk zijn? 'Geen reclame, wij hebben al les al', staat er op een sticker op onze voordeur. De verspreider van één folder dacht er anders over en drukte een uitnodiging naar bin nen voor het vieren van Pasen bij de gereformeerde gemeente van Middelburg centrum. In de folder werd uitgelegd dat zaad eerst moet sterven voor er iets moois uit opbloeit. In letterlijke zin mak kelijk te geloven, maar figuurlijk in deze week vol geweld? Misschien. De Raad van Kerken in Middelburg trekt deze dagen in stilte op met de moskee en synago ge om samen een geluid te laten horen, dat anders klinkt dan dat van bommen en granaten. Op 21 april, wanneer de Four Freedom Awards worden uitgereikt, organi seren zij 's avonds een publieks evenement in de Koorkerk met de laureaten Dieudonné Nzapalain- ga, Omar Kobine Layama en Nico las Guérékoyame-Gbangou. Deze geestelijken ontvangen eerder die dag de award voor 'vrijheid van godsdienst' en werken vanuit ver schillende religies samen aan een vreedzame en rechtvaardige sa menleving in de Centraal Afri kaanse Republiek. Dat is ver weg, maar inspirerend voor het samen leven in Zeeland. De initiatiefne mers willen ook handen en voe ten geven aan een gezamenlijk uit gangspunt: dat zij anderen behan delen zoals zijzelf behandeld wil len worden. Het voornemen is zich te laten horen wanneer zij dichtbij misstanden signaleren en zich in te zetten voor het kweken van begrip tussen religies en tus sen gelovigen en ongelovigen. Dat is nogal wat. Ik ben benieuwd in hoeverre het Middelburgse initia tief van de Raad van Kerken echt verschil zal maken en in welke ma te het van invloed zal zijn op de sa menleving. De praktijk zal het uit wijzen, maar de idealen passen wel bij de aard van religieuze fees ten waarbij het goede overwint. PZC online Uw reactie Online top-5 Twitter -w Jan Vd Jonckheyd @Jan_VdJ Mensen die van daag de nagel op de kop slaan, hebben totaal geen respect voor Jezus. #Goede Vrijdag ZATERDAG 26 MAART 2016 Kiek! door José Baars Op www.pzc.nl/monnikenwerk staat een overzicht van de kerkdiensten van morgen. Zeeland is erg in trek bij toeris ten. Julia kreeg 14 duimpjes omhoog: „De strandovergan- gen zijn prima zoals ze nu zijn. We hoeven toch niet overal een pretpark van te maken, zucht... De mensen komen juist naar Zeeland omdat het is zoals het is. Voor toeters en bellen kun je naar Schevenin- gen of Knokke gaan." 1. Oudste stukje strand van Zeeland gaat weer open 2. Brand eist leven van 38-jari- ge man in Nieuwerkerk 3. Karin en Willem lieten alles achter in kelder 4. Lichaam in Kanovijver Vlis- singen is vermiste Robert Ziga 5. Commissaris wil van alle ge meenten locaties voor vluchte lingen Kijk op www.pzc.nl of O dPpzcredactie facebook.com/depzc l-° dPpzcredactie Christenen herdachten giste ren de kruisiging en dood van Jezus. Hij zou om 09.00 uur zijn gekruisigd. Om 12.00 uur werd het donker en om 15.00 uur overleed Jezus Christus. Voor zonsondergang werd hij begraven. Vandaag volgt stille zaterdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47