81% 19% TO@S Jan Stins Nachtelijke frituur werd Patrick fataal 1 Karin en Willem lieten alles achter in de kelder Radio 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Er moet meer geld naar het leger. Uw Mening ONEENS paul kusters Lokale vier vrijheden Tweede stek oestersteker 0 column Maikel Harte Het was donderdag een bijzondere mid dag om naar de ra dio te luisteren. Ik had om 14.00 uur een zitting op de rechtbank in Middelburg en op Radio 1 ging het maar over één ding: Brussel. Over de impact van de aanslagen op Brussel, over Molenbeek en al die andere deelgemeentes die een broeinest voor terroristen lijken te vormen, maar vooral over het feit dat één van daders vanuit Tur kije via Nederland in België te- lll Barcelona gaat de heldenverering voor El Salvador (de verlosser) nog wat verder recht zou zijn gekomen en welke politieke consequenties dat zou moeten hebben. Politici en analy tici vielen over elkaar heen met meningen en beschuldigingen. Mijn gedachten dwaalden af: nie mand heeft het over de slachtof fers. Op de Belgische televisie zei iemand het al: boeken over da ders gaan als warme broodjes over de toonbank, boeken over slachtoffers verkopen juist niet. Ook nu ging het er niet over. Het debat over de gevolgen van Brus sel ging onverminderd verder toen ik mijn auto uitstapte. Toen ik anderhalf uur later terug instap te verwachtte ik eigenlijk nog steeds alleen maar 'Brussel' op de radio. Niets bleek minder waar. Het ging alleen maar over Johan Cruijff. Minister Schippers, Youp van 't Hek, Michael van Praag, ze bliezen allemaal de loftrompet. Te recht, het is de beste voetballer die we ooit gehad hebben. In Bar celona gaat de heldenverering voor El Salvador (de verlosser) nog wat verder. Daar was hij zo wat heilig. Zijn overlijden kwam toch nog onverwacht, zoals hij al tijd op het veld en daarbuiten ook af en toe onnavolgbaar was. Al hoewel, als voetbalheilige overlij den op Witte Donderdag? Op nieuw dwaalden mijn gedachten af. Naar 1987 toen Ajax voor het eerst na lange tijd onder zijn lei ding weer eens een Europacup won. Ik stond als kind te dansen voor de tv. Toch nog mooie ge dachtes tussen al het andere ellen dig nieuws. Tja, ieder nadeel heb z'n voordeel. Johan Cruijff is de grootste voetballer aller tijden. toosenhenk.nl O Iedereen kan Zeeuwen of Zeeuwse organisaties nomi neren voor de Lokale Vier Vrijheden Awards. De on derscheidingen zijn de Zeeuwse tegenhanger van de Four Freedom Awards, die op 21 april uitgereikt worden in Middelburg. Het is mogelijk mensen of instanties te nomineren voor Vrijheid van Menings uiting, Vrijheid van Ge loof, Vrijwaring van Ge brek en Vrijwaring van Vrees. Nomineren kan tot 3 april via e-mailadres lokaleviervrijheden@gmail .com. De uitreiking is ook op 21 april in Middelburg. Bas de Koeijer uit Yerseke is als tweede geëindigd bij de eerste voorronde van het NK Oestersteken. Deze werd donderdagavond ge houden tijdens het Food- festival in de RAI in Am sterdam. Er deden twaalf oesterstekers - elf mannen en één vrouw - mee. De eerste vier plaatsten zich voor de finale, die in okto ber wordt gehouden tij dens de horecavakbeurs BBB in Maastricht. De laat ste voorronde is op 13 mei tijdens het Villa's Culinair Wijntheater Weekend in Velserbroek. Mensen Het zijn de Noorse noodwonin gen van na de Ramp, in de Es doornstraat in Nieuwerkerk. Niet van steen, maar van hout. Dus toen de familie Geuze don derdagnacht om een uur of twee de rookmelder hoorde, schoot ie dereen in het gezin overeind. „We gingen naar beneden. De keuken was blauw, maar we za gen nergens vlammen", vertelt Evelien. „Terwijl ik 112 belde, ren de mijn man naar zolder, maar zag ook daar niets. Het moet bij Patrick zijn, zei hij toen." Met alle kracht hebben ze op de rolluiken van hun buurman gebonsd, maar kregen geen reac tie. „En toen kwam de brand weer al", zegt Max. „Echt heel snel. Ze trapten de deur in. Het vuur bleek toen al uit. Even later droegen ze onze buurman naar buiten om hem te reanimeren, maar we hoorden al gauw dat de traumahelikopter werd afgebeld. Toen wisten wij genoeg." Hun buurman, een 38-jarige man die oorspronkelijk uit Oos- terland kwam, is gestikt in de rook. Ook zijn hond en zijn pape gaai hebben het niet gehaald. „Het andere hondje kwam nog naar buiten gelopen", vertelt Geuze. „Maar de kat hebben we ook niet meer gezien." Het huis van hun buurman stond te koop. Al heel lang. „Hij kreeg het niet verkocht. En het 'Het andere hondje kwam nog naar buiten. Maar de kat hebben we niet meer gezien' zijn kwetsbare woningen, die veel onderhoud vergen. Dat kon hij niet meer bijbenen." Terwijl de technische recher che de deur van het huis van hun buurman achter zich dicht trekt, loopt het huis van de fami lie Geuze vol. Allemaal schoon zussen die wasgoed komen ha len en komen helpen het huis van boven tot onder roetvrij te maken. Ook buiten is de brand lucht voorlopig nog niet weg. Iwan Kievit is de eigenaar van de woning in Nieuwe Tonge waar Karin Geertsma tot eind fe bruari woonde. „Ze zijn verdwe nen met achterlating van alles, laptop, telefoons, identiteits kaart, auto- en belastingpapie ren, bedrijfsgegevens, alles. Ze hebben alles in de kelder gemikt. Ik heb er zes kuub uitgehaald. Ook Willems auto hebben ze hier laten staan. Als ze nog op duiken, ik heb nog een rekening van vierduizend euro. Ze hebben de laatste maanden geen huur be taald." Tresi Barros, een oude vrien din van Karin en Willem Geerts ma denkt dat Karin het spoor bijster was. „Kort voor ze verdwe nen hebben ze nog bij een vriend van me een potje alterna tief geneesmiddel neergezet met een briefje. Hij moest dat maar gebruiken omdat hij Judas was in een vorig leven. Dan ben je toch niet normaal?" Barros is een medium. Over Karin en Willem heeft ze geen informatie. „Dat kan niet. Ik maak mezelf altijd blanco voor een reading. Bij mensen die ik ken werkt dat niet. Drie vrien den van me, die Karin en Wil lem ook kennen, hebben pas de zelfde droom gekregen, dat ze in het water zijn gereden. Maar ik kan me niet voorstellen dat Karin zelfmoord gepleegd zou hebben. Dat is niks voor haar." De politie heeft in de zaak een aantal tips gekregen. Hoe veel tips het betreft kan politie woordvoerder Mireille Aalders niet zeggen. „De tips komen uit het hele land. Ze hebben ook in verschil lende plaatsen in Nederland ge woond. In de woning is DNA-materiaal veiliggesteld zo dat we ze kunnen identificeren als ze gevonden worden. 417 reacties MIDDELBURG YERSEKE THOLEN Beeld van Jan Kettelerij in de Keukenhof in Lisse Beeldend kunstenaar Jan Kettelerij uit Tholen is gese lecteerd om van 25 maart t/m 16 mei te exposeren in de Keukenhof. In het voor jaarspark te Lisse zal zijn sculptuur te zien zijn met de titel Croissance et Mou vement, wat groei en bewe ging betekent. Het sculptuur, van ruim twee meter, maakte Kette lerij afgelopen zomer tij dens het internationaal beeldhouwers symposium in Sprimont, België. uurwerkmaker/ instrumentmaker OR AL UW UURWERK RESTAURATIES Lid ^Res^uratoren Nederland" lOR^ENSEN die vakwerk KUNNEN WAARDEREN DAMPLEIN 7, MIDDELBURG T. 0118-636635 www.janstins.nl door Wendy Wagenmakers NIEUWERKERK. De man die don derdagnacht om het leven kwam bij een woningbrand in Nieuwer- kerk, woonde er alleen. Nadat hij thuiskwam van het café zette hij nog even de frituurpan aan. Daar na ging het fout. Evelien Geuze buurvrouw De Esdoornstraat in Nieuwerkerk, met links het huis waarin donder dagnacht een man omkwam door brand, foto Dirk-Jan Gjeltema door Guido van der Heijden TERNEUZEN. Karin en Willem Geertsma, de sinds drie weken vermiste broer en zus uit Terneu- zen hebben kort voor hun verdwij ning alles achtergelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2