n m Derde seizoen van 'De Fractie' in augustus CULTUUR SHOW 29 Madonna boert goed met tour Naakt daten voor tv-camera Douwe Bob ziet zijn rivalen Van House of Cards tot De Fractie: politici zijn steeds vaker een inspiratiebron voor tv-series. „Het tv-aanbod is te eenzijdig." fO^knnpiFnFAi ni^ aanbiedingen alleen Voor televisiema kers die niet azen op de zoveelste misdaadreeks is een politieke dra maserie een dank baar alternatief. De interesse is groot, niet alleen voor buitenland se series als Borgen en House of Cards, maar ook voor drama van Nederlandse makelij. Scenarist Ger Beukenkamp die de series Land van Lubbers, Den Uyl en de Affaire Lockheed schreef, verklaart: „Ik vermoed dat die interesse te maken heeft met het gegeven dat in dit televi siedrama de recente politieke ge schiedenis voor de kijkers over zichtelijk wordt gemaakt. De waan van de dag is eraf. Het verle den wordt in een kader geplaatst. Dat roept soms zelfs nostalgische gevoelens op." Schrijver Leon de Winter (sce narist van de tv-serie Brussel over onder anderen Europolitici, die momenteel wordt opgenomen): „Mensen zijn de laatste jaren meer in de wereld van politici geïnteresseerd geraakt omdat zij dichterbij zijn gekomen. Vroeger was er meer afstand. Maar sinds het legendarische televisiedebat tussen Kennedy en Nixon zijn po litici niet meer uit de media weg te slaan." De werkelijkheid mag echter niet te letterlijk worden geno men. Mensen verwachten ook 'In Hilversum is wat politieseries betreft een soort verzadiging bereikt' persoonlijk getint drama. Produ cent Gijs van de Westelaken (van de VPRO-serie De Fractie) spreekt uit ervaring: „Toen wij begonnen met De Fractie riepen sommigen: 'Het is geen Borgen'. Die kritiek klopte, want dat was onze bedoeling niet. Borgen was toch vooral ook een relatiedrama dat zich in het parlementaire mi lieu afspeelde. „We zaten heel dicht op de ac tualiteit", vervolgt Van de Weste laken over de serie die door Fem ke Halsema is bedacht. „Maar dat aspect was vooral voor de insi ders interessant. In het tweede seizoen hebben we een iets ande re koers gevaren. Meer drama. Dat is nog meer het geval in het derde seizoen van De Fractie dat wij in augustus gaan uitzenden. Het wordt allemaal wat radicaler en dramatischer." Het aanbod van politiek dra ma legt het bij de omroepen af te gen de politieseries die in veel voud worden gemaakt. Beuken kamp chargerend: „Dat genre is zo eenvoudig. Wat blauw licht, enkele close-ups en klaar is Kees. Het drama-aanbod bij de omroe pen is veel te eenzijdig." Van de Westelaken: „Ik bespeur dat er in Hilversum wat politieseries be treft een soort verzadiging is be reikt. Men wil meer variatie. De interesse naar politiek-maat- schappelijk drama is groeiend." Beukenkamp is al weer bezig met een nieuwe politieke drama reeks over Pim Fortuyn. Die be staat uit vijf delen en moet vol gend jaar klaar zijn. „Ik ben volop aan het schrijven. Behalve zijn po litieke verleden komt ook zijn persoonlijke leven aan bod." In de reeks Brussel, die exclu sief voor de klanten van KPN wordt gemaakt, komt een zaken vrouw voor die Eurocommissaris wordt. Volgens bedenker De Winter is die rol niet gebaseerd op Neelie Kroes. „Zo werk ik niet. Bovendien is Neelie niet na te spelen. Mij interesseert meer wat zich achter de schermen in Brussel afspeelt. Het is toch het etnische, culturele hart van Euro pa." De Winter was deze week op de set in Brussel: „We draaien momenteel op het Beursplein in Brussel. Enkele dagen na de aan slagen gaan mensen hier gewoon door met leven. Ze zitten hier op terrasjes en wij doen ons werk. Zo hoort het ook." Madonna is de best verdienende soloartiest op tournee. Met haar Rebel Heart Tour heeft de zange res Bruce Springsteen van de troon gestoten. Haar tournee bracht omgerekend ruim 150 mil joen euro in het laatje. Dat brengt de totale ticketopbrengst uit haar carrière op een bedrag van 1,17 miljard euro. De kaartver koop van Springsteens concerten brachten in totaal 1,12 miljard eu ro op. Met concerten van The Rolling Stones en U2 werd meer verdiend aan de kaartverkoop: respectievelijk 1,65 miljard euro en 1,5 miljard euro. De Rebel Heart Tour van Madonna be stond uit 82 concerten. In de nieuwe datingshow Undres sed van TLC gaan Nederlanders en Vlamingen vanaf 3 mei naakt met elkaar daten. Singles die meedoen aan het programma kruipen bloot bij elkaar in bed. In een half uur leren ze elkaar vervolgens kennen aan de hand van persoonlijke filmpjes op het scherm aan het voeteneind, on derlinge gesprekken en opdrach ten. Na afloop draait het om de vraag of ze hun kleren weer aan trekken om te vertrekken of dat ze besluiten wat langer bij elkaar in bed te blijven liggen. TLC noemt het programma 'een uniek datingexperiment in een tijd van swipen en screenen'. Zanger Douwe Bob staat zater dag 9 april oog in oog met zijn Songfestivalconcurrenten tij dens Eurovision in Concert in Am sterdam. Zeker 25 van de 43 deel nemende landen komen naar het concert in De Melkweg in de hoofdtad. Douwe Bob zingt daar voor het eerst zijn songfestival liedje Slow Down voor een pu bliek. Onder de deelnemers in De Melkweg zijn de bij de book makers favoriete acts uit Kroatië, Malta en Frankrijk. Nederland staat momenteel in de midden moot bij de wedkantoren. Het Eurovisie Songfestival wordt dit jaar gehouden op 8,10 en 12 mei in Zweden. l^JKUUKJbUbAL NL7 DIT WEEKEND GELDIG 57% Nu slechts €12,95 I h 50% Nu slechts €59,95 80% korting, Nu slechts €7,95 Nu slechts €14,95 RASPBERRY Nu slechts €19,95 f75% Nu slechts €19,95 Nieuw: Achteraf betalen! PPberPay (7]^ ZATERDAG 26 MAART 2016 Politiek drama maakt opmars door Ab Zagt Cijs van de Westelaken producent Huub Stapel (rechts) was onlangs nog te zien als oud-premier Ruud Lub bers in de tv-serie Land van Lubbers, foto Michel Schnater MUZIEK TELEVISIE SONGFESTIVAL Originele Apple EarPods (nieuwste versie) Optimale geluidskwaliteit, diepe en rijke bastonen Geschikt voor handsfree bellen Goede bescherming tegen transpiratie en water Afspelen van muziek en video regelen met de afstandsbediening .korting Adviesprijs Korting U bespaart: 29,95 57% 17,- korting Bloomsbury Western Bag - Stevig, stijlvol én vrouwelijk Beschikbaar in 6 kleuren en 3 modellen Materiaal: mooie kwaliteit stevig leer Ruim hoofdvak met ritssluiting met daarin handige organisatievakjes Met apart vak voor een laptop of tablet Must-have voor iedere vrouw Adviesprijs Korting U bespaart: €119,95 50% €60,- Hoofdkussen met unieke holle vezelvulling Voelt aan als een echt donzen kussen Voorkomt lichamelijke klachten Blijvend soepel en veerkrachtig 4 stuks voor maar €5,95 per stuk!!! Adviesprijs Korting U bespaart: €39,95 80% €32,- korting Inbouwstopcontact met 2 USB-poort; handig! Geschikt voor alle USB-kabels CE, F CC en ROHS gekeurd Zonder problemen meerdere apparaten tegelijk opladen Zeer eenvoudig zelf te monteren Adviesprijs Korting U bespaart: €49,95 70% €35,- Raspberry Ketone Fatburner - 3 maanden kuur Afvallen, energie én fitheid Bevat groene thee voor een betere vetstofwisseling 1 bestelling 180 capsules Wetenschappelijk bewezen, gegarandeerd resultaat Adviesprijs Korting U bespaart: ^1^1 GEAVANCEERDE fOlMJIl KfTQtfclE 8ÜRNEÜ' €79.95 korting korting Virtual Reality Bril - Waan jezelf in een andere wereld! Bekijk 3D video's en speel virtual reality games Geschikt voor alle smartphones van android en apple Zeer eenvoudig in gebruik, volledig plug play Adviesprijs Korting U I €79,95 75% €60,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL NIET TEVREDEN? GELD TERUG!»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29