A Actrice is verrast door haar veelzijdige carrière 27 Alice Cooper voor concert naar Tilburg Boer Geert en Hetty zijn uit elkaar Als kersverse moeder stond Elise Schaap al snel weer voor de camera. Voor een vervolg op de tv-hit Familie Kruys Media Entertainment Alice Cooper (68) komt naar Nederland. De Amerikaanse rocker geeft met zijn band op 20 juni een concert in 013 in Til burg. Alice Cooper speelde vijfjaar gele den voor het laatst in Nederland. Hij brak door in de jaren '70. De kaartver koop begint maandag om 10.00 uur. Je moet alles riskeren en blijven doorgaan Boer Geert en Hetty, een liefdesmatch uit het tv-programma Boek Zoekt Vrouw, heb ben besloten hun relatie te beëindigen. Ze zijn ruim een jaar een stel geweest en heb ben een mooie tijd gehad, maar de verschil len in hun karakters blijken toch te groot om samen een toekomst te hebben. Met flinke pluk ken nephaar, killer heels en sexy jurken transformeert actrice Elise Schaap morgen weer tot de Roe meense internetbruid Ruxandra in Familie Kruys. Het eerste sei zoen van de comedyserie was een hit. Toch wordt ze op straat niet herkend. „Wat Ruxandra draagt, is niets voor mij. Ik ben meer een grijze muis", zegt ze. Voor het vette Roemeense ac cent dat van Ruxandra zo'n heer lijk personage maakt, hoefde Elise Schaap voor de opnames van het tweede seizoen van Linda de Mols tv-serie Familie Kruys niet diep te graven. „Voor het eerste seizoen ben ik heel grondig te werk ge gaan. Ik heb mijn gesprekken met een Roemeense coach en vertaal ster opgenomen met mijn tele foon, talrijke keren teruggeluis terd en teksten fonetisch opge schreven. Dat accent is daardoor wel blijven hangen. „Als ik nu in de kleding van Ruxandra word gehesen, de haar- stukken in krijg en die belachelijk hoge hakken aantrek, komt dat ac cent vanzelf. Dat kostuum is al het halve werk", vertelt de 33-jari- ge actrice. In Familie Kruys speelt Schaap de vriendin van Thomas (Hans Dagelet). Hij is in de serie de va der van Bette (Linda de Mol), de styliste van de sterren. Ruxandra is de smaakmaker in de serie. Ze is veel jonger dan Thomas en een gewillige importbruid uit Roeme nië. Een hilarisch personage dat mijlenver van Schaap afstaat. „Maar dat maakt haar juist leuk om te spelen. Juist door die toe ters en bellen, die werken als een soort masker, durf ik zo sexy te zijn", legt ze uit. Dan, lachend: „Het is niet zo dat ik mijn in- ner-sexy-zelf aanspreek om Ruxandra gestalte te geven." Dat zou weieens de reden kun nen zijn waarom Schaap op straat nauwelijks wordt herkend, hoe wel er toch zo'n twee miljoen mensen wekelijks afstemden op de serie. „Zelfs als ik naar een pre mière ga, dos ik me niet zo uit als Ruxandra. Wat zij draagt, is niets voor mij. Ik ben zelf meer een grij ze muis. Ik ben één keer nageroe pen met een uitspraak van Ruxan dra: 'Wat heb ik nou aan de broek gehangen?!'. Dat was wel gek. „Ik ambieer echt alles, behalve het BN'er-schap. Ik vind het ge weldig dat ik in een grote serie kan spelen en toch nog anoniem over straat kan lopen. Het is eigen lijk een groot compliment dat mensen mij niet herkennen als Ruxandra." Schaap speelt dan ook veel meer rollen. Zo was ze Rachel Ha- zes in de musical Hij Gelooft In Mij, won een Musical Award voor haar aandeel in De Terugkeer van Hans en Grietje en speelde in films als Bride Flight en Valentino. De afgelopen maanden heeft ze haar werk op een lager pitje gezet. Reden: samen met vriend Wouter de Jong kreeg ze in juli vorig jaar dochter Ava. „Ik heb ervoor geko zen het eerste jaar zo veel moge lijk bij haar te zijn en daar geniet ik met volle teugen van. Ik besef dat niet iedere ouder dat kan, maar ik had gelukkig die luxe wel. Voor Familie Kruys had ik maar een paar draaidagen per maand, to neelwerk heb ik afgezegd." Volgende week begint ze weer fulltime met werken. De repeti ties van de muzikale komedie We Want More! beginnen dan, daarna volgt een tournee door het land. „Nu staat thuis alles op de rails. Ik had echt niet eerder elke avond in het theater willen staan." Toch heeft Schaap het niet heel rustig aan gedaan na haar beval ling. Al na vijf weken stond ze op de set van de romantische kome die Ja, ik Wil en de opnames voor Familie Kruys volgden snel daarop. „Ik heb me tijdens mijn zwanger schap volledig laten gaan en was echt tonnetjerond, maar moest wel weer mijn oude proporties te rughebben voor die opnames. „Ik mocht ook geen gekke capriolen uithalen, want dat kan vlak na een bevalling blijvende schade aanrichten. Ik heb een per sonal trainer in de arm genomen die me, op een veilige manier, weer fit heeft gekregen." Het gaat haar goed, zo veel is duidelijk. Schaap lacht. „Toen ik net van de toneelschool kwam, had ik concrete ideeën: ik wil de hoofdrol in een film, bijvoorbeeld. Ik had nooit durven dromen dat ik zo'n afwisselende carrière zou hebben. Dat heeft echt niet alleen met mijn talent te maken, maar vooral ook een groot deel met ge luk." ZATERDAG 26 MAART 2016 Cultuur J.K. Rowling schrijfster Ik ambieer echt alles, behalve het BN'er-schap' door Marlies van Leeuwen We Want More! toert vanaf 28/4 door het land. Info: www.bostheaterproducties.nl Familie Kruys, morgen, RTL 4, 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27