©NDERNEMER 'Vastgoed weer interessant als belegging of investering' Makelaar: een boeiend vak! VERKOCHT AGENDA Dit is een commerciële pagina van de Persgroep Ondernemers zien de economie herstellen en gaan op zoek naar ruimte voor uit- breiding, groe i mogcl i j khede n en nieuwe investeringen. En de bedrijfsmatige vastgoed markt profiteert van deze trend, want vastgoed is opnieuw interessant als belegging of investering. Een prettige ontwikkeling voor de makelaars en taxa teurs met deze specialisatie, bevestigt makelaar-taxateur Ellen Potappel van Faassc Fermont uit Goes. POSITIEVE STEMMING OP ZEEUWSE BEDRIJFSONROEREND GOED MARKT Karakteristiek Meer ruimte Dinsdag 29 maart Hot beste van deOndernemer.nl 'ERGENS ZIT SJEIK MET SUPER- JACHT OP MIJN KUSSENS' Wat is er mooier dan vraag en aanbod bi j elkaar brengen en samen met ondernemers terug te kunnen kijken op een geslaagde trans actie? XtTEB tuuikkelfocatie Zondag 3 april Dinsdag 19 april Volg de Ondernemer op social media én word lid op deondernemer.nl V~~öoral aan de vraagkant is er veel veranderd, licht Ellen Potappel, makelaar-taxateur bedrijfsonroerend goed bij Faasse Fermont toe. "Het gebruiksconcept wordt veel dominanter en door het meedenken in oplos singen voor de nieuwe eigenaar of huurder is er meer kans van slagen." Vooral de interesse in karakteristieke panden met mogelijkheden voor het nieuwe werken en individueel on dernemen groeit, zegt Potappel. "Veel kleine ondernemers hebben behoefte aan een frisse eigentijdse indeling en uitstraling en huren eerder een kantoorkamer tegen een marktcon forme huurprijs dan een volledig pand. Die boodschap is bij eigenaren van verhuurpanden aangekomen en we zien dat flexibiliteit wordt omarmd. Ook in de verkoopmarkt komt vraag en aanbod dichter bij elkaar door de differen tiatie." Een mooi voorbeeld hiervan is het karakteris tieke kerkgebouw De Hoogte in Goes-Zuid, nu aangekocht door Gors, zegt Potappel. Ook in de vrije huurwoningsector is in Zeeland nog een wereld te winnen. Het aanbod is beperkt, terwijl de vraag toeneemt. "Stadswonen is erg in trek, ruimten in bestaande winkelpan den zijn daarvoor een goede optie. Een mooi voorbeeld hiervan is een fraai pand aan de Papegaaistraat in Goes. Dit pand biedt aan twee nieuwe ondernemers onderdak en de nagelnieuwe appartementen erboven zijn nu bewoond. Daarmee los je de winkelleegstand uiteraard niet op, maar met meer gebruikers wordt het verhuurrisico gespreid en kan er tegen scherpere tarieven worden verhuurd." "Het aantal taxaties is bij ons fors toegenomen, vooral in 2013 en 2014. In 2015 was opnieuw een stijging te zien van 5 tot 10 procent. De taxaties komen deels voort uit bankregels, maar ook door de nieuwe investeringen vanuit ondernemers. Die positieve stemming is vooral voelbaar in Midden-Zeeland. Dat ligt aan het type bedrijvigheid, niet alle sectoren doen het even goed." Een toenemende behoefte aan op- slag- en werkruimte is ook in Zeeuw s-Vlaande- ren zichtbaar. "Zo verkochten we onlangs twee grotere objecten voor opslag en productie. Er zit een stijgende lijn in de vraag naar opslag ruimte. We zien dit terug in bet aantal taxaties voor ondernemers die willen uitbreiden. Inte resse voor nieuwe kavels op bedrijventerreinen blijft beperkt. Er is in diverse gemeenten vol doende grond beschikbaar, maar de verkoop hiervan loopt nog niet hard. Wel zien we be weging in het vrijkomen van interessante pan den, zoals de overstap van Delmeco naar het voormalige Imteeh gebouw in locs. En er is al een nieuwe gebruiker voor het Delmeco pand. Dat is het mooie van ons vak; die match maken tussen eigenaren, ondernemers en huurders. Daar word ik erg blij van." tekst ANNET VAN DE REE Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door w Faasse Fermont. Kijk voor meer informatie op www.faasse-fermont.nl Kennislunch D0K4I/Kenniswerf Netwerklunch voor starters, ZZP'ers en gevestigde ondernemers. De werk plekken van D0K4I staan van 12.00 tot 17.00 uur kosteloos ter beschik king. Edisonweg 41b in Vlissingen, lunch 12.00-13.00 uur. Op de website van de Ondernemer vind je ac tualiteiten, kennisdossiers, netwerkinformatie en een uitgebreide agenda. Deze artikelen zijn momenteel populair bij onze leden: HANDEL IN LICHAAMSTAAL De Tattoo Studio op het Havenpark in Zierikzee- werd met scepcis ontvangen. Maar de weerstand vervloog en de zaken gaan goed. Ze zijn er nog, buiten de gebaande paden van de grote ketens: échte speciaalzaken van on dernemers die niet raken uitgepraat over hun spullen. Zoals Rik van Immerzeel, stoffeerder in Oostburg. Lees op 16 april het magazine bij deze krant! Naast makelaardij, nieuwbouw en hypotheken en verzeke ringen is Faasse Fermont gespecialiseerd in bedrijfson- roerendgoed. Sinds 2 jaar ben ik werkzaam op deze afdeling. Na 17 jaar met veel plezier als makelaar-taxateur van woningen, dus op de particuliere markt actief te zijn geweest, wilde ik mij verder specialiseren. Bi j Faasse Fermont, inmiddels ruim 10 jaar actief als speler op de Zeeuwse bedrijfsonroerengoedmarkt was er plaats voor uitbreiding. Samen met de collega's Paul Fermont en .Toeri Kasper houden wij ons dagelijks bezig met alle facetten op het gebied van bedrijfsvastgoed. Ik neem u een dagje mee: Vandaag bezoek ik een productiebe drijf, we zijn ingeschakeld als taxateur. We zijn alle drie gecer tificeerd taxateur en kunnen dus rechtstreeks voor de eigenaar maar ook voor andere opdrachtgevers zoals banken, taxaties verzorgen. Omdat hier de bestaande productiehal wordt uit gebreid. is er een actuele taxatie benodigd. Ik loop met haar- kapje, stofjas en veiligheidsschoenen door de ruim 3.500 m2 tellende productieruimte, Na afloop constateer ik: wederom een prachtig bedrijf, toch maar mooi hier in Zeeland gevestigd. Aansluitend plak ik Verhuurd stickers op een winkelpand in de Goese binnenstad. In de middag een bezichtiging in Kapelle, zou het object ge schikt zijn voor deze kandidaat? Aan het begin van de avond bezoek ik de opening van een bedrijf in de Poel I. Wij verhuur den deze localie aan de twee jonge ondernemers. Ik ben ver rast! Zij hebben de casco ruimte omgetoverd tol een prachtig uitziende zaak; zij zijn klaar voor de toekomst! Onderweg huiswaarts denk ik, wal hebben wij een boeiend, prachtig vak! Ons werkgebied omhelst geheel Zeeland en strekt uit tol Wesl- Brant en Zuid-IIolland. Heeft u behoefte aan een deskundig advies op hel gebied van bedrijfsonroerend goed? Neemt ge- rust contact met ons op en onder hel genot van een kop koffie delen wij graag onze kennis met u! advertorial tekst ELLEN POTAPPEL 'Q5--Ë "'J s-rè'MWÏHVfcflK. Makelaar Ellen Potappel bij het karakteristieke kerkgebouw De Hoogte in Goes-Zuid, aangekocht door Gors. Fashionshow winkel- en modestad Goes Meer dan 20 winkels lafen de nieuw- s,e modetrends zien op de catwalk in WT'^1 een bijzonder decor. In Parkeergara- BH JRIH ge Centrum aan de Westwal in Goes, Wij' 13.30,14.30 en 15 30 uur. Secretaressedag van Secretaresse by the Sea Een dag met een interactieve work shop, rondleiding en netwerkborrel. Tropisch bos in het Omnium, Zwem- badweg in Goes, 13,00-17.30 uur. Inschrijven: secretaressebythesea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26