Homo is^ dienaar van God Hoop vervliegt voor zieke Kyano Einde voor schoolreis naar het buitenland? ÊL Twintig jaar lang bezuinigen eist zijn tol Scheidend commandant Mart de Kruif: 'Pantserwagens en tanks zijn verouderd en staan vaak stil'. Kras Kortingsdagen Camp Nou herdenkt CruijfT Ml Deze klas van CSW Middelburg ging er vorige week nog naartoe: Parijs. Schoolreisjes naar het buitenland horen er gewoon bij. Maar sinds de aanslagen in Parijs en Brussel is het besef prangend: kan dit nog? ..vfejk. Zondag 27 maart om 02.00 uur 1 uur vooruit I Sr W lil tl UTRECHT. Ruim de helft van de voertuigen van de landmacht is niet inzetbaar. Als gevolg van ja renlange bezuinigingen zijn veel pantservoertuigen, bergingstanks en andere voertuigen zo verou derd dat ze met grote regelmaat stilstaan. Dat zegt Mart de Kruif, tot deze week de hoogste baas van de landmacht. „Amper de helft van de voertuigen is goed inzet baar, de rest staat stil of heeft ge breken. Geen wonder: we rijden nog met trucks uit de jaren '90." Volgens De Kruif kampt de landmacht ook met een 'ernstig' gebrek aan munitie, en loopt de automatisering hopeloos achter. „Sommige verbindingssystemen draaien bij ons nog op Windows XP. Hallo! Dat is vijftien jaar oud, het wordt niet eens meer onder steund. Mijn mensen zoeken op Marktplaats naar onderdelen om het maar zelf op te lossen." Volgens de scheidend generaal staat het Nederlandse leger voor een cruciale keuze: het leger moet dramatisch veel kleiner worden, of er moet veel geld bij. „Na twin tig jaar bezuinigen is de lucht vol ledig uit het systeem. We worden geacht in de Champions League te spelen, maar we hebben geen sta dion meer, de medische staf en de terreinknecht zijn wegbezuinigd, de trainer ook en de reservebank is leeg. We hebben nog elf spelers - en die zijn goed - maar er hoeft maar iets mis te gaan en we heb ben een probleem." Korting op alle reizen! Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977o< BARCELONA. FC Barcelona opent morgen om 10.00 uur een speciale ruimte in stadion Camp Nou waar Johan Cruijff kan worden herdacht. Er komt daar ook een condoleanceregister voor de don derdag overleden voetballegende, die de Catalaanse club groot maak te. De condoleanceruimte blijft open tot dinsdag 29 maart. De wereld is Kras ZEELAND 2 3 PAGINA 11 www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 26 maart 2016 258e jaargang nr. 73 Los nummer €3,00 Abonneeprijs€1,11 t M Li Veelal nat *Veel voertuigen leger zijn defect' door Raymond Boere en Peter Groenendijk Lees verder op pagina 23: 'Nederland se leger kampt met lege reservebank' Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden Meer op pagina 19 en Sport 1 t/m 5 7 116! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1