NIEUWS 9 'Een kunstenaar, vrije denker, en doener. Iemand die mij grenzen hielp verleggen' 'Hij is altijd heel Amsterdams gebleven' Toch is hij altijd heel sympathiek en heel Amsterdams gebleven." anderen met zijn triomfen als trainer. „Het huidige FC Barcelona is niet te begrijpen zonder Cruijff als speler noch zonder Cruijff als trainer", zei de voorzitter van de club, Josep Maria Bartomeu, gis teren. „Hij is een legende in de geschiedenis van onze club en zal dat altijd blijven." Op de social media ontstond direct al een spontane campagne om het Camp Nou om te dopen en de naam van de oud-speler en -trainer te geven. Op Twitter is daarvoor al de hashtag '#EstadiJohanCruyffin het leven geroepen. De Catalaanse krant La Vanguardia startte een poll onder lezers van de website. Daaruit bleek al een grote sympa thie om het stadion te hernoe men naar de voetballegende. Het stadion wordt binnenkort grondig verbouwd en een spon sor zal dan de naam van het nieu we Camp Nou mogen gaan voe ren, iets wat veel supporters te gen het zere been is. Maar ook de naam Cruijff is niet bij ieder een onomstreden; zo had hij juist met het huidige bestuur een moeizame relatie. Sommige supporters vonden dan ook de condoleance van aartsrivaal Real Madrid meer ge meend en gevoelig. „Een legen de van het voetbal, een mythe van de sport, is plots heenge gaan. Een uitzonderlijke voetbal ler", schreef Real-voorzitter Flo- rentino Perez. VRIJDAG 25 MAART 2016 Maurits Hendriks, hockeycoach en Chef de Mission NOC*NSF 48 Tussen 1966 en 1977 speelde Johan Cruijff 48 interlands voor Oranje. Daarin maakte hij 33 doelpunten. burgemeester Eberhard van der Laan van Amsterdam „Cruijff was misschien wel de bes te voetballer ooit. Daar is hij we reldberoemd mee geworden. Johan Cruijff door de ja ren heen. Samen met zijn vrouw en kinderen in Los Angeles en als 6-jarige in Amsterdam in Ajax-tenue. Hij poseert trots bij zijn nieuwe auto in 1973 en is jaren later even trots tij dens een clinic van zijn Foundation voor kinderen met een verstandelijke be perking. En als trotse va der met zijn zoon Jordi bij FC Barcelona, foto's ANP 'Verlosser'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9