Truzement zoekt nieuwe dorpsraad Geologisch monument Nieuw-Namen op eerste paasdag weer open voor publiek Ontdek onze AYGO deals! Cappendijk ZEEUWS-VLAANDEREN 7 De doeken zijn eraf. De winterslaap zit er weer op voor de Meester Van der Heijden Groeve in Nieuw Namen. De zandgroeve is een geologisch monument van wege het feit dat op geen andere plek in Nederland zulke oude bodemlagen aan het oppervlak te zien zijn. De zandla gen in de groeve zijn drie miljoen jaar geleden ontstaan door afzet tingen vanuit zee. Daarmee is de Meester van der Heijden Groeve in Nieuw Namen het oudste stuk je strand in Zeeland. In de duide lijk zichtbare afzettingslagen zijn fossiele schelpen en zeedieren ge vonden. De groeve is genoemd naar meester Van der Heijden, de vroe gere hoofdonderwijzer van de Sint Jozefschool van Nieuw Namen. Hij was één van de eer sten die de groeve op waarde wist te schatten. Van der Heijden vroeg de burgemeester of de groe ve, die destijds diende als vuil- stort, in ere hersteld kon worden. De burgemeester was minder en thousiast. „Ga terug naar uw klas! Die grond is niet goed genoeg voor de patatten." Borstelen Richard Bleijenberg (8o) woont op een steenworp afstand en heeft zich altijd voor de groeve ingezet. De afgelopen twee weken is hij druk bezig geweest met het verwijderen van de zeilen en het schoonborstelen van de wanden. „Ik voel het nog in mijn rug", zucht hij. De zeilen bedekken de kwestbare aardlagen tegen erosie door regen en sneeuw in de win ter. Voor Bleijenberg is er nauwe lijks iets mooiers te bedenken dat de groeve. „Als je zo oud bent als ik, dan besef je dat je hier maar eventjes bent. En dat is geologie hè? Ik ben van mijn leven niet op vakantie geweest maar ik ontdek hier steeds weer nieuwe dingen. Leer naar de kleine dingen te kij ken en dan ben je rijk. Voor Bleijenberg is er nooit ge noeg aandacht voor zijn Meester Van der Heijden Groeve. Hij toont in een boek een foto uit t96s waar op schoolkinderen gevonden ste- 'Als je zo oud bent als ik, dan besef je dat je hier maar eventjes bent. En dat is geologie hè?' nen tonen. „Die kinderen hebben nu zelf kinderen. Het zou leuk zijn als die ook een keer langsko men om stenen te zoeken." De Kauterse kinderen weten al wat de waarde van de groeve is. Daar heeft Bleijenberg geen omkij ken naar. Maar andere kinderen hebben wat minder respect mee gekregen. Dan moet Bleijenberg, die nog steeds een oogje in het zeil houdt, wel eens ingrijpen. Iets meer aandacht vanuit scholen, dat zou Bleijenberg graag zien. Peter Maas van Staatsbosbeheer waar de groeve onder valt, deelt die wens. „We zouden graag scho len ontvangen voor excursies. We hebben nog niet precies voor ogen hoe we dat willen vormgeven, maar het is zeker een wens die leeft bij ons." Op eerste paasdag om negen uur wordt de groeve weer geo pend voor het publiek. Een uur la ter, en geen seconde eerder dan wanneer de kerkklokken worden geluid, begint het zoeken naar paaseieren. De Meester van der Heijden Groeve is te vinden aan het Kerk- pad 2 in Nieuw Namen. Entree is gratis. Het vijfkoppige dorpsraadbe- stuur in het dorp, dat zich de af gelopen jaren ontpopte tot één van de actiefste in de streek, kon digde vorige maand aan ermee te stoppen. Eén van de grieven was de slechte communicatie vanuit het gemeentebestuur, onder meer over het plan het dorps huis te verhuizen naar het kerk gebouw in de Dorpsstraat. Tijdens een ledenvergadering besloot een aantal bewoners op zoek te gaan naar een nieuw be stuur. Dat moet binnen drie maanden resultaat hebben. Tot die tijd blijft het oude bestuur op een laag pitje actief. Er is inmiddels huis-aan- huis een flyer verspreid waarin staat wat van dorpsraadbestuurders verwacht wordt. Het vijftal roept ook eigenaren van tweede wo ningen op te reageren. Belangstel lenden wordt gevraagd zich ui terlijk 2 april te melden bij Jac queline Stellemans via mailadres jstellemans@gmail.com of ott7 392063. Het oude dorpsraadbestuur stapte op. Als reden werd slechte communicatie met de gemeente Sluis aangevoerd. Profiteer van extra inruiluiaarde of van Private Lease! VRIJDAG 25 MAART 2016 Kauterse kuil gaat weer open Voor oud-gids Richard Bleijenberg is er weinig mooier dan 'zijn' Meester Van der Heijden Groeve. „Ik ben van mijn leven niet op vakantie geweest maar ik ontdek hier steeds weer nieuwe dingen." foto Camile Schelstraete door Guido van der Heijden Richard Bleijenberg door Martijn de Koning RETRANCHEMENT. Inwoners van Retranchement hopen nog voor de zomer weer een dorpsraadbe- stuur te hebben. Vijf bewoners ne men de taak op zich naar nieuwe bestuursleden te zoeken. TOYOTA De Toyota AYGO is een compacte en sportieve stadsauto die je zelf volledig kan personaliseren en is nü extra voordelig met tijdelijk 1.250,- extra inruilwaarde! Zo heeft u al een AYGO met LED-dagrijverlichting en Start Stop systeem vanaf 9.245,-**. Of met Private Lease vanaf 135,- per maand*. De AYGO is leverbaar als stoere 3-deurs of praktische 5-deurs én kan worden geleverd met een handgeschakelde of automatische transmissie. TOYOTA ALAJJAYS A BETTER IL/AY Brandstofverbruik (EC/136/2014J) varieert van 3,8 L/100km (26,3 km/L)t/m 4,2 L/100km (23,8 km/L); C02 88-97 gr/km. Toyota Financial Services leasetarief per maand o.b.v. Private Lease, 48 mnd, 10.000 km/jaar, incl. max. bonus/malus, BTW en inruilpremie van Toyota, excl. brandstof Tarieven kunnen afwijken bij gekozen uitvoering, wijziging van opties, looptijd, kilometrage, schadevrije jaren en qewicht Geldig vanaf 1 januari 2016 De inruilpremie van Toyota voor uw huidige auto is verrekend in het leasetarief, de inruilwaarde van uw huidige auto krijgt u uitgekeerd. Hebt u geen inruilauto? Dan wordt uw maandbedrag hoger Wijzigingen en drukfouten voorbehouden Vraag naar de voorwaarden Actieperiode loopt van 1-1-2016 t/m 29-2-2016 (uiterste registratiedatum 30-4-2016). Afgebeeld: 5-deurs AYGO 1.0 VVT-i vanaf €12.500,- inclusief 1.250,- extra inruilwaarde. Prijs inclusief BPM en BTW en exclusief kosten rijklaar maken. Prijswijzigingen en typefouten voorbehouden. Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 58,0115-617751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 91