J 'Bleke jongen in lelijk pak' 1953 SsRvl JOHAN CRUIJFF 1947-2016 CRI F IK 'Via hem kende de hele wereld Nederland en het Nederlandse voetbal' Stom toeval, poort 14 bestaat niet meer na een verbouwing in FC Barcelona-stadion Camp Nou. 8 NIEUWS 'Symbool van elegant spel, een inspiratie' M JA.JÏ Zij deed één van zijn eerste en één van zijn laatste inter views: „Als leerlingjourna- list bij Het Parool heb ik één van de eerste interviews met Johan gemaakt. Johan speel de nog niet eens in het eer ste van Ajax, maar dat zat er wel aan te komen. Hij was toen een heel bleke, beetje onaanzienlijke jongen in een heel lelijk confectiepak. Jo han werkte toen nog halve dagen bij een textielbedrijfje om zijn middenstandsdiplo ma te halen." „Omdat er ook over een nieuwe spijkerbroekenwin kel een stukje moest komen, opperden ze om hem daar een keihard donkerblauw spijkerpak aan te laten doen van Levi's. Alleen die waren toen helemaal nog niet in de mode. Bij dat spijkerbroeken huis zei hij: 'ik doe geen spij- kerbroekpak aan, dat draag ik nooit'. Uiteindelijk mocht hij een ribfluwelen pak aan." „Johan wilde ontzettend graag een keer kijken op een krant. Dat heb ik toen gere geld. Mijn allerlaatste inter view met hem deed ik ter wijl hij poseerde voor de schilders van het program ma Sterren op het doek. Hij kwam er speciaal voor uit Barcelona. Ik heb hem toen uitgebreider geïnterviewd over zijn leven en het ge heim van zijn succes. Toen sprak hij de voor mij legen darische woorden: 'Je ziet iets eerder als een ander'. Jo han heeft een geweldig mooi kunstwerk uitgezocht en twee andere zijn geveild voor de Cruyff Courts." „Johan Cruijff was natuur lijk de allerallergrootste gast die we ooit hebben gehad bij Sterren op het Doek, dat vond ik toen en dat vind ik nog steeds." minister-president Mark Rutte - ;'~"V £V tó, A Een fan van FC Barce lona, 'en vooral van Cruijff, benadrukt hij, komt op het plein voor het Camp Nou aanlopen met een enorme rode roos en, aan de tak geplakt, twee ronde lollies. Het zijn chupachups, beroemde lollies van Catalaans fabrikaat, die Johan Cruijff steevast in zijn mond had nadat hij in 1991 het ro ken had afgezweren. Hij had een hartinfarct gehad en zou nooit meer een sigaret opsteken. „Johan heeft hier alles veran derd, wij moeten hem daarvoor eren", zegt de supporter. Hij wil de roos bij toegangspoort 14 van het stadion neerleggen, maar stom toevallig springen de num mers van t3 naar 15. Poort t4 be staat niet meer, na een verbou wing van de eretribune. „Ach, wat maakt het ook uit." Een andere fan, eveneens een veertiger, heeft in de officiële winkel van FC Barcelona een shirt met de naam Cruyfflaten bedrukken. Geen Messi, Neymar of Suarez, de populairsten onder de huidige generatie. Miljoenen Spanjaarden en Catalanen van iets oudere leeftijd zijn opge groeid met Cruijff. Sommigen met de Amsterdammer als speler, JIJF Met Hanneke Groenteman TV-PRESENTATOR HANNEKE GROENTEMAN Gianni Infantino, FIFA-voorzitter: „Een symbool van elegant spel, een inspi ratie en een bron van bewondering voor de fans. Hij heeft zijn stempel gedrukt op de geschiedenis van het voetbal. Ik ben diep bedroefd over zijn overlijden, hij zal zeer gemist worden." @>HumbertoTan Johan Cruijff... wat heb jij ons onvoorstelbaar veel gegeven. Dank dank dank... I! Ï&IX ;-V: «T-'W» - -S, u V i i.-11 «i ASSf. ft -V.- - - Barga-fans eren hun door Edwin Winkels De vlaggen van FC Barcelona en Catalonië halfstok bij Camp Nou. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8