Verzakking in dak parkeergarage Afscheid van een icoon Dieet Nationale finale vakwedstrijden Jeans Inn GEEFT WEG! 2 ZEELAND Talenten uit het vmbo lieten gisteren zien wat ze kunnen op Deltapark Neeltje Jans. Koning bij Four Freedoms water specialist Water ontharders COMMENTAAR De tijden veranderen. Onherroepelijk. Grote namen ko men en gaan. Dus ook Johan CruijfF. Zijn overlijden is een mijlpaal in de Nederlandse geschiedenis. De wa- tervlugge voetballer, hét voorbeeld voor talloze jo chies en mannen, was een internationaal icoon. Vergelijkbaar met de tulp en de klomp. Toen hij in Barcelona aan de slag ging als speler en later trainer nam zijn status bijna mythische propor ties aan. Na zijn actieve periode groeide CruijfF uit tot een orakel. Dat kwam door de wonderlijke combinatie van zijn spelinzicht en zijn taalgebruik. In verhaspeld Nederlands uitte hij zijn voet ballogica. Die was soms even on navolgbaar als zijn passeerbewe ging. Veel mensen in en om het voetbal kenden CruijfF een bijzon dere waarde toe. Zo bleef hij op een voetstuk staan. CruijfF ge bruikte zijn invloed voor allerlei vernieuwingen in de sport. Hij be moeide zich regelmatig met het Nederlandse voetbal en natuur lijk met zijn club Ajax. Dat werk te niet altijd even goed. Het is een van de weinige minpuntjes bij het sportleven van een unieke Nederlander. Of je nu voor zijn club was of niet, CruijfF was een man om trots op te zijn. Die ver bindende kracht was wellicht belangrijker dan de katachtige gra tie die hij in het stugge Nederlandse voetbal bracht. Johan Cruijff was het orakel met de vaak onnavolgbare voetballogica Het probleem in het garagedak werd een week of vier geleden ont dekt, geeft woordvoerster Saskia de Vries aan. „Het dak bestaat uit 'Eén van de platen waaruit het dak bestaat, is zo'n drie centimeter verzakt' platen van zo'n 45 centimeter dik. Eén ervan is zo'n drie centimeter verzakt." Een team van de gemeente, aan nemer Van der Poel - die de gara ge in 2003 bouwde - en de con structeur hebben de boel samen bekeken. Uit bouwtekeningen blijkt dat het fiets- en voetpad bo ven de garage met lichte materia len aangelegd had moeten wor den. Dat is echter niet gebeurd, waardoor de druk op het dak van de garage te groot werd. „Het pad is destijds niet door Van der Poel aangelegd, maar door een aanne mer die inmiddels niet meer be staat", benadrukt De Vries. De ge meente kan de kosten, waarvan de hoogte nog niet bekend is, daar door niet verhalen. „Bovendien waren we destijds zelf toezicht houder, en ook wij hebben het niet opgemerkt", geeft De Vries aan. De gevolgen van de verzakking zijn zowel boven als onder de grond zichtbaar. Het fietspad is op gebroken: er zit, als gevolg van de reparatie, een grote put in het weg dek. In de garage is het plafond ge stut, door middel van stellages met ijzeren staven. Auto's kunnen er gewoon tussendoor rijden: de garage blijft dan ook gewoon open. De gemeente Terneuzen ver wacht dat het plaatsen van extra 'stempels' - een extra draagcon structie - en het opnieuw leggen van het pad met ander materiaal voldoende is om de problemen op te lossen. Almanak Dat die Goese poes een goed leventje heeft, is wel aan haar gewicht te zien. Toen haar baasjes zagen hoe ze zich met moeite door het kattenluik naar buiten perste, vonden ze het tijd voor een dieet. Speciaal voer werd gekocht en Minoes kreeg niet langer een bak vol brokjes, maar twee keer per dag een afgepaste portie. Bevriende buren vroegen zich enkele maanden later af waarom Minoes maar niet afviel. Een bezoekje verklaarde een hoop. Drie le ge etensbakjes stonden op de grond. „Eén bakje is voor het dieetvoer", leg de het bazinnetje uit. „In de andere bakjes doen we natvoer en snoepjes." Leerlingen halen 1899 euro op Leerlingen van basisschool Inghelosenberghe uit Sint Jansteen hebben met een sponsorloop 1899 euro bij elkaar gelopen voor de Vastenactie. Afhankelijk van hun leeftijd legden de kinderen diverse keren een uitgezet parkoers rondom de school af. De opbrengst van de landelijke Vastenac tie gaat dit jaar naar Oegan da, naar het district Teso. Door de steeds extremere weersomstandigheden zijn de opbrengsten van het land echter veel te laag en heerst er hongersnood Speeltuin opent speelseizoen Speeltuin Oranjekwartier aan de Leeuwenlaan in Ter neuzen opent vandaag om 13.00 uur de poort voor een nieuw speelseizoen. De grote speeltuin is tot 29 ok tober dagelijks geopend. Het entreetarief voor kin deren vanaf 3 jaar bedraagt 1 euro. Morgen kunnen kin deren er tussen 10.00 uur en 12.00 uur terecht voor het zoeken van paaseieren. Opgeven daarvoor kan op www.oranj e-kwartier.nl. Daar is ook alle overige in formatie over de speeltuin te vinden. Flamenco op zondagochtend Gipsy- en flamencogitarist Manito geeft zondag om 11.00 uur een aperitiefcon cert in d'Ouwe Kerke in Re- tranchement. De gitarist brengt een soloprogramma getiteld 'Lagrima Gitana' ten gehore. De concerten worden elke laatste zondag van de maand gehouden en zijn sinds kort omge doopt tot aperitiefconcer ten. Entree bedraagt 5 euro inclusief een glas witte of rode wijn of koffie. Aan vang is 11.00 uur, de deur is open vanaf 10.30 uur. Omrij'den naar de supermarkt De Spoorweg in Hulst wordt van woensdag 30 maart tot en met vrijdag 1 april afgesloten voor door gaand verkeer. Er vinden rioleringswerkzaamheden plaats bij een nieuwe parti culiere woning die wordt gebouwd naast cremato rium De Ridder. Veel win kelbezoekers moeten even omrijden, want de Spoor weg is de meest gebruikte weg naar de supermarkten en winkels op het Stations plein. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Groen licht op een mooi boeket bloe men. Dat kan écht niet, vindt Daphne van Hoe- wijk (16) uit Wolphaartsdijk. „Die kleuren val len zo helemaal weg." De vmbo-leerlinge van het Edudelta College in Goes geeft haar teamgenoten, drie leerlin gen elektrotechniek van SSG Ne- halennia, de opdracht om voor geel licht te kiezen. Ze kijkt te vreden naar het resultaat. „Zo komt het boeket veel beter tot z'n recht." Ruim driehonderd vmbo'ers uit het hele land richtten giste ren op Deltapark Neeltje Jans in provincieteams een fictieve tele visiestudio in, tijdens de nationa le finale van de vakwedstrijden Skills Talents. De deelnemers be horen tot de beste vaktalenten van het land: ze waren geselec teerd uit voorrondes op hun school in hun provincie. Tijdens de finale zorgde ieder een voor een bijdrage aan de tele visiestudio: de technische leerlin gen zorgden voor het licht en ge- UITSLAC SKILLS TALENTS MIDDELBURG. Koning Wil- lem-Alexander, koningin Maxi ma en minister-president Mark Rutte zijn donderdag 21 april aan wezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Ook prinses Beatrix is bij de uitreiking aanwezig, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De minister-president reikt de International Four Freedoms Award uit aan de Duitse bonds kanselier Angela Merkel. £nj °Vj iamerl www.water-specialist.nl 25 spijkerbroeken 800 cadeaubonnen ALTIJD PRIJS!! luid, de bloemisten voor de aan kleding, de leerlingen van zorg welzijn voor de make-up en de horeca-afdeling voor de cate ring. Het Zeeuwse team - de Zee land Sharks - bestond uit 33 leer lingen van het Calvijn College, SSG Nehalennia in Middelburg en het Edudelta College in Goes. Vakkennis en vaardigheden: daar draaide het om in de finale, maar samenwerking en communicatie waren minstens zo belangrijk. „Deze wedstrijd is bedoeld om het beroepsonderwijs en vak manschap te promoten. We wil len vmbo'ers laten ervaren dat ze vaardigheden beheersen waar ze trots op mogen zijn", legt ac countmanager Swen Peeters van Skills Nederland uit. „Ze voelen zich soms minder dan havisten en vwo'ers. Door deze wedstrijd krijgen ze zelfvertrouwen. De competitie in de wedstrijd geeft bovendien extra motivatie." De organisatoren grepen de finale ook aan om de re gio te promoten. De hore- ca-leerlingen bereidden en serveerden een compleet Zeeuws me nu aan docenten en an dere bezoekers: een sala de van mosselen van Neeltje Jans, Zeeuws spek, piccalilly en kapu cijners uit Zeeuws- Vlaanderen en wentel teefjes van bolussen. „We willen de provin cie met dit evenement op de kaart zetten", zegt Scalda-docent Michiel Hardy, die het me nu samenstelde. „Er zijn veel do centen en ouders van leer lingen. We wil len ze met een Zeeuws gevoel naar huis sturen." door Martijn de Koning TERNEUZEN. Het plafond van par keergarage Theaterplein nabij het Scheldetheater in Terneuzen is deels verzakt. De oorzaak: het er boven gelegen fietspad blijkt aange legd met te zwaar materiaal. De ge meente Terneuzen laat de boel mo menteel herstellen. Saskia de Vries woordvoerster Tip? redactie@pzc.nl SINT JANSTEEN TERNEUZEN RETRANCHEMENT HULST 'Trots zij n door Cornelleke Blok Het team uit Zuid-Holland won de finale van Skills Talents. De Zeeland Sharks werden vijfde van alle provincieteams. De Zeeuwse leerlingen haalden de winst in enkele vakrichtingen. SSG Nehalennia Middelburg werd eerste op het onderdeel bouw, wonen en interieur. Het Calvijn College was de beste in economie en ICT. Het Edudelta College Goes won de wedstrijd tuinaanleg en mag mee naar de Europese vakwed strijden in Göteborg (Zweden). SSG Nehalennia werd 3e op het onderdeel voertuigtechniek V* -.'"If Goes T 085 3030961 KOM NAAR JOUW JEANS INNEN ONTVANG JOUW GELUKSNUMMER! Vlissingen - Middelburg - Goes Terneuzen - Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 87