Wouter de Craene overweegt te stoppen met voetballen Jeffrey wandelt na veertig dagen gewoon door Cafébazen mobiliseren politiek Drie inbraken bij kapper Vlissingen OPEN HUIS DAGEN Horeca Hulst: „Weigeren van gasten en sluiting terrassen draagt niet bij aan veiligheid tijdens uitgaan." ZEELAND 5 ZEELAND 14 15 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl VRIJDAG 25 maart 2016 door Sheila van Doorsselaer HULST. De cafébazen in de binnen stad van Hulst zijn fel tegen het in voeren van 'eenrichtingsverkeer' in kroegen en het sluiten van de terrassen om 03.00 uur. Het zijn twee van meerdere maatregelen waarmee burgemeester en wet houders de Algemene Plaatselijke Verordening willen aanscherpen om zo de veiligheid in het uit gaansgebied te verhogen. Zo ver als een 'hard sluitingsuur' wilde het college niet gaan, omdat dit op te veel verzet stuitte bij de horeca. Daarom is, volgens het col lege, in overleg met het horecabe- stuur gekomen tot een compro mis: eenrichtingsverkeer. Dat houdt in dat na 03.00 uur stappers alleen nog maar een café uit mo gen, maar er niet meer in. Ook moeten de terrassen na 03.00 uur sluiten. „In het overleg dat wij met de burgemeester hadden, hebben wij juist ook gezegd dat wij eenrich tingsverkeer helemaal niet zien zitten, maar hij probeert het er nu toch door te krijgen", zegt Ben Pi- cavet, voorman van Horeca Hulst. „De gemeente moet de verant woordelijkheid voor raddraaiers en vechtersbazen niet bij ons wil len leggen. Wij corrigeren ze bin nen en op het terras. Buiten is het niet ons pakkie-an. En wat moe ten wij straks met onze rokers? Op het terras mogen ze niet meer. Dan kunnen ze op een bankje aan de overkant gaan zitten vervelen." De cafébazen vinden het eenrich tingsverkeer een verkapte harde sluitingstijd. Picavet: „En je krijgt nachtelijk 'alcoholverkeer' naar kroegen bui ten de binnenstad en in de rest van de gemeente, want voor hen gelden deze regels niet. Wij vin den dat de veiligheid door deze maatregelen niet gaat verbeteren, het lost uiteindelijk niks op." Het invoeren van cameratoe zicht in het uitgaansgebied van Hulst vindt Picavet overigens wel te prijzen. „Al komt die maatregel niets te vroeg. Wij hebben zelf in de cafés al heel lang camera's han gen." Picavet is zo ontevreden over het voorstel van het eenrichtings verkeer en het sluitingsuur voor terrassen dat hij namens de hore ca in Hulst gaat inspreken tijdens de commissie ABZ van donderdag 31 maart om 19.00 uur. door René Hoonhorst VLISSINGEN. Het inbrekersgilde be zocht begin deze week voor de derde keer in zeven weken de Vlis- singse kapsalon Vertigo. Hoewel de buit elke keer ge ring is, baalt kapster Irene Lou- werse er wel van. „We vierden vo rig najaar de tiende verjaardag van de kapsalon en tot die tijd was er nooit ingebroken. Geen idee waarom de salon nu zo popu lair is." Aan de buit kan het niet liggen. De inbreker of inbrekers haalden tot drie keer toe de kassa leeg. „Maar daar zit nooit meer dan een paar tientjes wisselgeld in. De laatste keer, begin deze week, was ook de fooienpot leeg gehaald. Maar ook daar kan niet meer dan twee tientjes in hebben gezeten." De laatste twee keer na men de onverlaten de laptop mee. De eerste keer gooiden ze dat ap paraat stuk. Louwerse: „De kassa laten ze achter, maar die is wel tel kens kapot. Dus de schade is elke keer een kleine duizend euro. Met 250 euro eigen risico per in braak niet leuk. Gelukkig hebben we wel back-ups van de bestan den op de laptop." De inbrekers kwamen telkens binnen door een ruit te vernielen of een raam te forceren aan de achterkant van de kapsalon, die is gevestigd op de hoek Scheldestraat/ Willem Ruisstraat is. Louwerse en haar collega-kap sters voelen zich nog niet onvei lig. „Maar het zou fijn zijn als de dader of daders worden gepakt." VRIJDAG 25, 26 EN 2e PAASDAG 28 MAART Meld uw komst aan op terneuzen@autopoppe.nl Handelspoort 4, Terneuzen De positieve energie die de wereld momenteel zo hard nodig heeft, straalde gisteravond vanuit Oostburg ver de wijde omtrek in. Astrid Esser van het 'Angelshartcentrum' had mensen opgeroepen om een kaarsje aan te steken en zo hoop en kracht uit te stralen na de gebeurtenissen deze week in Brussel. Het was niet druk, maar ze kreeg via social media veel steunbetuigingen, inclusief foto's van brandende kaarsen. Of het helpt? „Tja, niks doen is helemaal niks", meende Alice (rechts), die met Josephine naar het centrum kwam om een vlamme tje te ontsteken. „Zelfs een klein gebaar als dit kan de wereld een beetje verbeteren." SAMENWERKING m POPPE AUTO MELSE ïtiete Horeca boos over regels 1 jti 1 /?\A J Volkswagen Audi Bedrijfswagens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 86