'Blijven de oude masten staan?' 'Thoolse buurten moeten appen' Honderd uur plaatjes draaien op smoothies 6 BEVELANDEN en THOLEN Portproeverij in Meiboom 'Kinderen die de inhoud van hun spaarpot komen brengen, is hartverwarmend' Het comité 380 KV Nee gaat in Krabbendijke en Oostdijk van deur tot deur om zienswijzen op te halen In de regio Mijn dorp, mijn stad THOLEN. Voor de tweede keer liet Rachella Slokkers zich gisteren voor honderd uur zonder eten op sluiten in het Glazen Ei. Ze zag er in het geheel niet tegenop. „Op adrenaline ga je er doorheen." Samen met Johan de Jager, Jan Ko ning en Anco Fase maakt Slokkers tot en met tweede paasdag hon derd uur radio. De bekende televi siepresentatrice Hella van der Wijst en burgemeester Ger van de Velde draaiden de deur gistera vond even na zes uur op slot. Fase doet voor het eerst mee aan het Glazen Ei, de andere drie waren er in 2013, tijdens de eerste in Oud-Vossemeer, ook al bij. Slokkers bewaart daar goede herinneringen aan, zo vertelde ze gisteren. „Vooral alle spontane ac ties die ontstonden. Kinderen die de inhoud van hun spaarpot kwa men doneren, dat soort dingen. Dat is hartverwarmend." In 2013 werd ruim 23.000 euro opgehaald. Toen was het geld nog bestemd voor KWF Kankerbestrij ding. Nu zamelt de organiserende stichting Stavoordö geld in voor de bouw van een vakantiehuis op Tholen, waar ernstig zieke men sen nog een fijne tijd met hun naasten kunnen doorbrengen. Met tal van andere evenementen zijn al tienduizenden euro's opge haald. Het Glazen Ei moet een Hella van der Wijst (I) en burgemeester Ger van de Velde draaiden giste ren de deur van het Glazen Ei op slot. foto Marcelle Davidse Rachella Slokkers dj Glazen Ei nieuwe klapper worden. In de tent waarin het Glazen Ei staat - op de Markt in Tholen - is de komende dagen van alles te doen. Er zijn onder meer muziek- optredens, (kinder)workshops, de monstraties en wedstrijden. Op door Melita Lanting Ik kom vragen of u uw handte kening wilt zetten tegen de komst van de nieuwe elektri- citeitsmasten." Het is al tegen etenstijd als Josephine Allewijn in Krabbendijke aanbelt bij de eerste deur van 'haar' wijk. „Overdag hoefje niet te gaan, dan zijn veel mensen niet thuis." Het is gelijk raak. De bewoon ster is het roerend met haar eens. Die masten moeten er niet ko men. Ze maakt zich zorgen over de straling. „Je vraagt je toch af of het niet op de appels kan zitten." Deze dagen lopen leden van het comité 380 KV Nee langs de deu ren in Krabbendijke en Oostdijk om zoveel mogelijk zienswijzen te verzamelen tegen de komst van de nieuwe hoogspanningsleiding. Ze willen de minister laten zien dat er geen draagvlak voor is. De volgende deur gaat ook open. De bewoonster knikt. „Of ik wil tekenen?, Ja, dat zal ik maar doen hé?" Van deur tot deur doet Allewijn haar verhaal. Meestal hoeft ze niet veel uit te leggen. De Krabbendijkenaren weten waar het over gaat en tekenen een ziens wijze. Een enkeling wil er nog even over nadenken. „Blijven die oude masten staan?", wil een man weten. „Daar zat vorig jaar een slechtvalk in te broeden. Dat is bij zonder." De oude masten blijven staan, legt Allewijn uit. „De nieu we hoge masten komen er naast. Het wordt een woud aan kabels, niet goed voor de vogels." De man belooft de zienswijze te lezen en in te leveren. „Maar alleen als ik het er mee eens ben natuurlijk." De gezondheidsrisico's zijn be langrijke thema's voor de inwo ners. Net als het effect op het strandje. „Daar kan je straks niet meer kitesurfen. Eigenlijk wordt heel het gebied een risicogebied", zegt Allewijn. Bij de volgende deur is de bewoonster wat scep tisch. „Iedereen wil toch stroom hebben", zegt ze. Maar ze vindt ook dat het beter is de kabels door de Westerschelde te laten lopen en dus tekent ze. Na een uurtje lopen zit de eer ste ronde er op. De balans is acht getekende zienswijzen, drie men sen willen het eerst goed lezen en één tekent niet. Het is nog maar het begin, want Allewijn en de an dere vrijwilligers hebben nog heel wat adressen te gaan. Voor 14 april willen ze alle huishoudens be zocht hebben. Dan loopt de ter mijn af waarin zienswijzen kun nen worden ingediend tegen de hoogspanningslijn. tweede paasdag om 20.00 uur wor den de dj's bevrijd door Feye- noord-voetballer Bart Nieuwkoop. Dan wordt bekendgemaakt hoe veel het evenement heeft opge bracht. Verzoekplaatjes aanvragen - ui teraard tegen betaling - kan via de website van het Glazen Ei of in de tent. Op de site is ook het volledi ge programma voor de komende dagen te vinden. De uitzending is te volgen via Omroep Tholen. www.glazenei.nl door Rob Paardekam THOLEN. Tholen is bepaald geen koploper in Zeeland als het gaat om het aantal buurtwhatsappgroepen. Als het aan de gemeente ligt, komen er meer. Een buurtwhatsappgroep is een soort digitale burgerwacht. Bewoners uit een wijk vormen samen een chatgroep en waar schuwen elkaar bij verdachte si tuaties. Volgens WhatsApp Buurtpreventie (WABP), dat landelijk alle initiatieven regis treert, telt de gemeente nu vijf van dergelijke groepen. Twee in Anna Jacobapolder en één in Tholen, Sint Philipsland en Oud-Vossemeer. Hoewel de gemeente geen grote rol wil spelen, is ze van plan inwoners te stimuleren een buurtwhatsappgroep te be ginnen. „Wij zullen inwoners informeren over de mogelijkhe den", laat een woordvoerster weten. „De uitvoering laten we over aan WABP. Mensen die een groep willen starten, kun nen zich inschrijven via de web site van deze organisatie." Het lijkt geen overbodige luxe dat inwoners elkaar gaan waarschuwen bij verdachte si tuaties. De laatste paar weken vonden op Tholen veel woning inbraken plaats. KWADENDAMME Gouden eieren in Tropical Zoo Berkenhof Tropical Zoo in Kwadendam- me houdt tijdens het paasweekend -26, 27 en 28 maart- een ac tiviteit waarbij dertig jaarkaarten te win nen zijn. Deze dagen verstop pen ze per dag tien gouden eieren in de Tropical Zoo. Wie zo'n ei vindt, krijgt een jaarkaart waar mee hij of zij het he le jaar gratis naar bin nen mag. De eieren worden gedurende de dag op verschillen de plekken neerge legd, het maakt dus niet uit hoe laat deel nemers beginnen te zoeken. Tropical Zoo is deze dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. GOES Proeverij paas- en lentebieren In Eric's Bar in de St. Jacobsstraat in Goes wordt op eerste paas dag, 27 maart een proeverij van diverse paas- en lentebieren uit binnen- en buiten land gehouden. De proeverij is toe gankelijk voor ieder een van achttien jaar en ouder die interes se heeft in speciaal- bieren, brouwerijen en bierwetenswaar digheden. De proeve rij begint om 15.00 uur. HEINKENSZAND Paaspuzzelrit Motor en Autoclub de Zeeuwen houdt maandag een puz- zel-gezelligheidsrit voor het gezin, waar iedereen aan mee kan doen met de au to, motor of scooter. Inschrijven van 13.30 tot 14.00 uur in de Stenge in Heinkens- zand. Auto's parke ren aan de achterzij de, daar is ook de start van de rit. Voor de beginnende rijder is er een eenvoudige route uitgezet met gemakkelijke op drachten en oriënta tiepunten die onder weg gezocht moeten worden. Aan het eind van de rit is er een bingo. Iedere deelnemer ontvangt een prijs. HEINKENSZAND Groningse familie exposeert in 't Kunstuus De Groningse kunste naressen Rachel van Balen (schilderijen en linosnedes), Joke van Balen-Aarden (klei- beelden) en Willem- ke Bulder (fotografie) exposeren als familie met een gevarieerde expositie in galerie 't Kunstuus in Hein- kenszand. De expositie onder de naam Groninger Pracht' loopt van 23 maart tot en met 16 april. KRABBENDIJKE. In dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke vindt woensdag 30 maart een portproeverij plaats. De avond wordt bege leid door Pedro Leite, die Nederland vertegenwoordigt namens de beroemde familie Symington. Er worden zes ports geproefd: Six Gra pes, The Tawny, 20 YO, 30 YO, Malvedos en Colheita 1972. Tijdens de avond worden bijpassende hapjes geserveerd. Deelname kost 15 euro. Zaal open 18.30 uur, aanvang proeverij 19.00 uur. Inschrijven kan via krabbendijke@worldofdrinks.nl. foto ANP/Ed Oudenaarden DRIEWEGEN Korteweg 17, 13.00-17.00 uur - Open dag bij 't Baga telletje Brocante en Antiek GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur - Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spin- ne, 15.30-18.00 uur - Gratis Streetball en Streetdance voor jongeren van 12 tot 18 jaar; Bibliotheek, 18.00-20.00 uur- Gratis digitaal in loopspreekuur; Bet- helkerk, Tulpstraat 2,19.30 uur - Paas- cantate m.m.v. Zangkoor Hallelu jah en Gospelkoor Happiness KAPELLE Cederhof, Ceder laan 9, 08.00-21.00 uur - Exposities schilderijen René Tramper en zelfge maakte poppen van Lida Fakkeldij KRABBENDIJKE Dorpshuis 'De Mei boom', Kerkpolder 30, overdag - Expo sitie schilderijen Ineke de Vries, op de kunstwerken zijn o.a. de havens van Hansweert en Yerseke te zien KRUININGEN Landwinkel de Plan tage, Kaasgat 4A, 09.00-17.30 uur - Knutselen voor kin deren, keuze uit een eierdoosje of een paastak versie ren RILLAND Nieuwe Vliedberg, 14.00-16.00 uur - Bingo VLAKE Kanaalweg 79, 10.00-17.00 uur - Siertuin de Sequoia hof is weer open voor publiek YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt door Rob Paardekam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 83