Verhoosel nieuwe trainer RIA W. Wouter de Craene staat door blessure buitenspel 14 ZEELAND Vlissingen tegen Kloetinge in Superpoule van Sloepoort Cup Kloetinge staat morgen in kwartfinale van de districtsbeker tegenover ASWH. Winst kan het seizoen nog wat kleur geven. Vlissingen en Kloetinge treffen elkaar woensdagavond 10 augus tus in de Superpoule van de Bor- sele Sloepoort Cup. De andere wedstrijd in deze hoofdgroep speelt Goes tegen Zeelandia Mid delburg of Bruse Boys. Het be sluit welke van de twee clubs dat wordt, valt later. De winnaars van deze twee duels spelen drie dagen later de finale in Nieuw- dorp. Afgelopen woensdag na het oe fenduel tussen het Borsele Sloepoort Cup-elftal en Goes (2-5) werd de loting verricht voor het toernooi dat dit jaar vijf dagen beslaat van 6 tot 13 augus tus. Poule A: Nieuwdorp, DwO'15, GPC Vlissingen en Patrijzen. Poule B: Walcheren, Lewedorp- se Boys, Zeeland Sport en Dau- wendaele. Poule C: De Meeu wen, Vlissingen zaterdag, Oostka- pelle en Terneuzen. Poule D: RCS, Nieuwland, Luctor'88 en Zeelandia M. of Bruse Boys. Hoogerland en Van der Lijke uit koers Johnny Hoogerland kon vanwege griep niet starten, Nick van der lij ke viel uit, waardoor alleen Marco Minnaard en Antwan Tolhoek de koninginnenrit in de Ronde van Catalonië gisteren voltooiden. Minnaard (Wanty Group) finish te net bij de beste honderd (99e) op bijna 22 minuten van ritwin naar Thomas De Gendt, terwijl Tolhoek (Roompot) in de laatste bus finishte op ruim een halfuur. Nairo Quintana nam de leiding in het klassement. Kerkhove ook in Florida op dreef Tennisster Lesley Kerkhove trekt in Naples (Florida) de goede lijn door, na haar finaleplaats van vo rige week in het Mexicaanse Ira- puato. Gisteren schaarde de 24-ja- rige Zierikzeese zich tijdens haar eerste graveltoernooi van 2016 bij de laatste acht. Ze versloeg de hoger geplaatste Amerikaanse Katerina Stewart met 6-3 6-2. Een dag eerder had ze het bedui dend moeilijker met de Italiaan se Giulia Gatto-Monticone (6-4 3-6 6-3). sport kort outer de Craene hoeft niet zo nodig in de krant. „Ik ben liever geïnteres seerd in anderen dan dat ik zelf interessant moet doen", legt de 26-jarige middenvelder van Kloetinge uit. Na enig aandrin gen wil hij toch wel meewer ken, ook al is het dan niet echt zijn ding. „Ik sta ook niet graag voor een camera." Hij ziet geregeld hoe één van zijn vrienden daar minder moeite mee heeft. „Bij Kyle Doesburg lijkt het altijd of hij mediatraining heeft gehad. Strak in het pak, helemaal net jes. En het dan na een wed strijd van Hoek even uitleg gen", zegt De Craene met een knipoog. Laat de technisch begaafde middenvelder maar gewoon lek ker voetballen. Dat zou hij mor genmiddag ook graag doen te gen ASWH, in de kwartfinale van de districtsbeker. Maar zijn knie werkt niet mee en dus vreest Wouter de Craene op nieuw een tijdje vanaf de zijlijn toe te moeten kijken. „Ik had ei genlijk nooit veel blessureleed gekend", kijkt De Craene terug. Tot het in de zomer van 2014 misging. „We speelden in de voorbereiding in Haarlem te gen het tweede van de Konink lijke HFC. Kruisband kapot en mijn meniscus ook. Ik werd eerst aan die meniscus geope reerd en zes weken later aan mijn kruisband. Die blessure kostte me het hele seizoen. Toen ik mocht gaan revalide ren, was van dat been niets over. Het enige voordeel was dat Sofyan Azzagari op dat mo ment ook terugkwam van een blessure. En Roy Mulder had het hele traject ook al doorlo pen. We konden samen optrek ken en elkaar motiveren." Want, zo weet De Craene, dat is op sommige momenten ook echt nodig. „Fysiek gaat het al lemaal wel, maar het is vooral mentaal een lang en zwaar traject. Je wilt je tas pakken en lekker gaan voetballen, samen met de jongens in de kleedkamer zitten. Dat is het mooiste dat er is. Maar ik stond langs de kant en zag hoe we naar de eerste klasse degradeer den." Dat was een jaar eerder ook al bijna gebeurd, maar toen was De Craene nog de reddende engel ge weest. In de beslissende nacompe- titiewedstrijd tegen Zwaluwen'30 'Je wilt je tas pakken en lekker gaan voetballen, samen met de jongens in de kleedkamer zitten' kwam Kloetinge op zaterdag 31 mei 2014 op een 2-0-achterstand. Over en sluiten, zo leek het, tot in valler De Craene zich er in Hoorn mee bemoeide. Eerst maakte hij zelf de 2-1, een minuut later stelde hij Tom Blomaard met een beke ken pass in staat om de gelijkma ker binnen te schieten. „In de penaltyserie maakte ik er vervol gens ook nog één." Intuïtie Toeval of niet: in het seizoen dat De Craene vervolgens gebles seerd toe moest kijken kreeg Kloe tinge het niet voor elkaar in de hoofdklasse te blijven. Het ont brak bij de Bevelandse ploeg on der meer aan creativiteit en sco rend vermogen. Het zijn kwalitei ten die De Craene in zich heeft. „Ik moet het niet van mijn loop vermogen of werklust hebben", zegt hij. „Ik voetbal ook op intuï tie. Zelfben ik fan van types als Etienne Mallie (VC Vlissingen, red.) of Merijn Dek, die bij VCK speelt. Voor zulke gasten ga ik naar een wedstrijd. Creatieve voet ballers. Ik vind ook dat je altijd mi nimaal één zo'n speler moet op stellen." Na de degradatie uit de hoofd klasse hoopte Kloetinge dit sei zoen een niveau lager bovenin mee te draaien. Tot nu toe is dat niet echt gelukt. De ploeg van trai ner Arie van der Zouwen staat achtste, met nog zes duels te gaan. „Wat sommige mensen ook mo gen denken, we gaan echt niet op nieuw degraderen", zegt De Crae ne. „We staan dan wel achtste, maar de nummer drie heeft maar drie punten meer. Dat het een beetje tegenvalt, daar ben ik het wel mee eens. Wij hebben echt zo veel punten verspeeld terwijl dat onnodig was. Soms ontbreekt het aan slimheid. Dat mis ik sowieso in het Zeeuwse voetbal. Even een overtreding maken, bedoel ik, of het juiste moment herkennen om toe te slaan in een wedstrijd." De Craene is een kind van de club, al heeft hij wel even voor RBC gespeeld en een drie jaar du rend uitstapje naar buurman Goes achter zich liggen. Hij denkt met een glimlach terug aan zijn jaren als jeugdspeler bij Kloetinge. En dan vooral aan de seizoenen on der Robbert Aartsen. „Robbert was een fantastische trainer. In de Ai kwamen Kyle Doesburg en Lio nel Fitsch over van Goes en werd de ploeg nog sterker. We werden kampioen, wonnen de beker en speelden voor de Supercup tegen ASWH Ai. Ook die wedstrijd won nen we. We hadden echt een uit gebalanceerd team. Een aantal jon gens speelt nog steeds bij Kloetin ge, met anderen heb ik ook nog wel contact." Met Doesburg, Fitsch en de hui dige Goes-spelers Rob Schalkoort en Sofyan Azzagari vormt hij een hechte vriendengroep. In de woonkamer van De Craene kijken ze vrijwel iedere week naar een voetbalwedstrijd op tv. „Die avondjes zijn geweldig. Echt, dan wordt er hier gediscussieerd over voetbal, niet normaal." „Of ik een makkelijke jongen ben voor een trainer? Ik denk het wel. Hij moet keuzes maken en dat heb je als speler maar te accep teren. Dat doe ik meestal ook wel. En als ik het ergens niet mee eens 'Ik kreeg laatst ineens last Het voelde alsof het bot op bot was, echt pijnlijk en vervelend' „Er zit best kwaliteit in de groep, maar het schort aan men taliteit en discipline. Daaraan ga ik werken", reageert de oud-prof van SK Beveren, Club Brugge en Sint-Niklaas. Na zijn voetballoop baan werd de Westdorpenaar trai ner van Sint-Niklaas, Destelber- gen en Kemzeke. Verhoosel speelde in zijn jeugd bij RIA, waar hij op zeven tienjarige leeftijd werd wegge plukt door Beveren. Met de Waas- landse club behaalde hij zijn grootste successen, met als hoog tepunten het kampioenschap en de halve finale Europa Cup 2 te gen Barcelona. Verhoosel had in Mechelen tien jaar een restaurant. Hij keer de onlangs terug naar Westdor- pe, waar hij een bed and break fast runt. Verhoosel zag een aan tal thuisduels van RIA W., waar in hij de ploeg na rust zag weg zakken. „De spelers zijn fysiek ook niet in orde. Er resteert geen makkelijk programma. We staan op een plaats van de nacompeti- tie met drie punten achterstand. Daarom moet er thuis gewonnen worden van Internos", kijkt hij vooruit naar paasmaandag. Sport sport@pzc.nl NIEUWDORP Net als vorig jaar spelen Kloetinge en Vlissingen in de Superpoule te gen elkaar in de Borsele Sloepoort Cup. Door een doelpunt van Tom Wuyts (foto) won Kloetinge toen met 1-0. Vanwege noodweer werd het duel gestaakt, foto Johan van der Heijden PORT AINE NAPLES CROESBEEK Winnende start van Van Drongelen co. Rick van Drongelen (foto) uit Axel heeft met het Nederlands voetbalelftal onder 19 jaar het eerste EK-kwa- lificatieduel gewon nen. In Groesbeek was Oranje met 3-2 te sterk voor Oekrai- ne. Van Drongelen speelde centraal ach terin de hele wed strijd, naast Timothy Fosu Mensah (Man chester United). Na rust kreeg de Zeeuws-Vlaming geel voor een overtreding. Oranje gaf voor de pauze een 2-0-voor- sprong weg. De Ne derlandse goals wer den gemaakt door Sam Lammers (PSV), Donny van de Beek (Ajax) en de winnen de vanaf de stip door Abdelhak Nouri (Ajax). Oranje speelt nu nog tegen Noord-lerland (zater dag) en Polen (dins dag). De poulewinnaar plaatst zich voor het EK, later dit jaar in Duitsland. ZIERIKZEE Zaalvoetbaltitel De Strandloper De zaalvoetballers van De Strandloper/ Gins- terveld zijn kampioen geworden in de eerste klasse van ZieZaVo- competitie in Zierik- zee. De ploeg uit Haamstede heeft met nog twee ronden te gaan de cup al uitge reikt gekregen. Ook tegen Stella Boys/'t Centrum was het team oppermachtig: 11-5. De Strandloper mag op 13 april uitko men op het ZK. Creatieve geest met pijnlijke knie door Barry van der Hooft W Wouter de Craene Wouter de Craene door Aector Dooms WESTDORPE. Trainer Fonnie Vers- traeten is vanwege privé-omstan- digheden gestopt bij voetbalclub RIA W. Patrick Verhoosel maakt het seizoen af bij de zondag-der deklasser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74