Eén evenement op Beatrixweide Protest tegen Brouwerseiland 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Lunchconcerten bij Open Atelier Portproeverij in Meiboom 'Ons is verteld dat we bij een procedure voor de Raad van State weinig kans maken' In de regio Yogales in teken van Pasen Proeverij lentebieren in Eric's Bar Paaspuzzelrit per auto of motor Mijn dorp, mijn stad door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE. Op de Beatrix weide in Burgh-Haamstede mag maar één middelgroot evenement worden gehouden en dat is Ko ningsdag. Dat heeft het gemeentebestuur be sloten na een bezwaarschrift van een bewoner van de Weststraat. Dorpsraad en ondernemersvereni ging wilden van het onlangs, door sloop van het schoolgebouwtje, vergrote grasland een evenemen tenterrein maken. „Jammer, maar het zij zo", rea geert voorzitter Tom van Rees van de ondernemersvereniging. „Na tuurlijk zijn wij hier niet tevreden mee. Maar we zijn uitgenodigd op het gemeentehuis en daar is ons verteld dat we weinig kans maken voor de Raad van State als er een bezwarenprocedure wordt ge voerd." In het nieuwe bestemmings plan voor Burgh-Haamstede hield de gemeente rekening met de or ganisatie van meer evenementen. Een bewoner van de Weststraat reageerde daarop met tal van be zwaren. Het evenemententerrein zou zorgen voor geluidsoverlast, vandalisme en parkeerproblemen. Maar het bezwaar waar het ge meentebestuur voor zwichtte, is het natuurbelang. De Beatrixwei de grenst aan de Kop van Schou wen en dat is een Natura 2000-ge- Tom van Rees voorzitter OVBH bied. „Daardoor kan uitbreiding van het aantal evenementen niet gemotiveerd worden." Kleine evenementen als snuf fel- en rommelmarkten mogen nog wel op de Beatrixweide plaats vinden. Het aangepaste bestem mingsplan wordt maandagavond 4 april besproken in de raadscom missie Openbare Ruimte. door Esme Soesman BROUWERSDAM. Of hij het tij kan keren, weet Louis Beeke niet. Maar alles liever dan stilzwijgend een 'mooi open natuurgebied' te grab bel gooien. Gisteren plaatste hij kartonnen platen met de tekst 'Stop-Stop-Brouwerseiland' rond om de voormalige werkhaven Mid delplaat aan de Brouwersdam. Te weinig mensen weten van de plannen om daar eilandjes aan te leggen met recreatiewoningen, merkt de in Scharendijke wonen de Beeke. Die zijn gepland op en om de landtong waar nu volop ge noten wordt van de 'nog bijna on gerepte Brouwersdam' door kanoërs, surfers, hengelaars, dui kers en andere recreanten. Kort om: door iedereen. „Brouwersei land is alleen maar voor de man met de dikkere portemonnee." Beeke vreest dat mensen pas wak ker worden als het te laat is, dus probeert hij met de kartonnen bor den de aandacht te trekken van re creanten die met Pasen komen. Hier en daar spreekt hij mensen rechtstreeks aan. „Ik ben mis schien recht voor zijn raap, maar ik vind het gewoon heel erg zon de." Hij was -begin jaren 70- één van de eersten in Nederland die op de surfplank stapte. Inmiddels surft Beeke niet meer, maar geniet hij dagelijks van het open zicht vanaf de dijk bij Scharendijke op de Brouwersdam. En van de spor ters, recreanten en zeehonden in het gebied zelf. Dat ondernemer en gemeente zo'n open gebied 'verkwanselen' vindt hij een on voorstelbaar iets. „Wie zijn jullie dat je denken dit te kunnen doen? Weet je: ik heb weieens wroeging over dingen die ik vroeger heb ge daan. Hoe zit dat dan later met de mensen die hier toestemming voor hebben gegeven?" Louis Beeke met één van zijn borden. Op de achtergrond de voormalige werkhaven Middelplaat, foto Dirk-Jan Gjeltema NOORDGOUWE Marianne van den Haak geeft maandag 28 maart een speciale yogales in het teken van Pasen. De les is geschikt voor mensen met en zonder yoga-ervaring en wordt gegeven in kuuroord de Schouw, aan de Donkereweg 1 in Noordgouwe. Deelname kost 12,50 euro. Deelnemers die be sluiten op yogales te gaan, doen deze les gratis mee. Opgave: info@atmar.nl, tel. 06-46103624 ofwww.atmar.nl GOES In Eric's Bar in de St. Ja- cobsstraat in Goes wordt op eer ste paasdag, 27 maart, een proeve rij van diverse paas- en lentebie ren uit binnen- en buitenland gehouden. De proeverij is toegankelijk voor iedereen van achttien jaar en ouder die interesse heeft in spe- ciaalbieren, brouwerijen en bier wetenswaardigheden. De proeve rij begint om 15.00 uur. HEINKENSZAND Motor en Autoclub de Zeeuwen houdt maandag een puzzel-ge- zelligheidsrit voor het gezin, waar iedereen aan mee kan doen met de auto, motor of scooter. Inschrijven van 13.30 tot 14.00 uur in de Stenge in Heinkens- zand. Auto's parkeren aan de ach terzijde, daar is ook de start van de rit. Voor de beginnende rijder is er een eenvoudige route uitge zet met gemakkelijke opdrach ten en oriëntatiepunten die on derweg gezocht moeten worden. Aan het eind van de rit is er een bingo. Iedere deelnemer ont vangt een prijs. KERKWERVE Paasritten De Stoomgroep Kerk- werve krijgt maan dag, op Tweede Paas dag, de paashaas op bezoek. In het bos op Recreatieboerde rij Van Langeraad in Kerkwerve zijn paas eieren verstopt. Daar kan ook de hele mid dag meegereden wor den met de stoom treinen van de Stoomgroep Kerk werve. Vanaf 13.00 uur. ZONNEMAIRE Lammetjesmiddag Bij familie De Bree in Zonnemaire is het za terdag Lammetjes middag van 12.30 tot 16.00 uur. Op honden na is ieder een welkom. De lam- VEERE metjes staan centraal maar er zijn ook nog wat andere activitei ten en demonstra ties. Entree: 1,50 eu ro per persoon. ZIERIKZEE Seniorenvereniging De Senioren Vereni ging Schouwen Dui- veland houdt zater dag haar eerste jaar vergadering voor le den. Deze wordt ge houden in het Her vormd Kerkcentrum aan het Havenplein in Zierikzee. Sinds de oprichting hebben zich 124 mensen bij de seniorenclub aan gesloten, afkomstig van heel Schou- wen-Duiveland. Gran dioos, meldt secreta ris Riet Jansen. Een le denaantal van 60 was nodig om met de ver eniging van start te gaan. Aanvang: 14.00 uur. Tijdens het paasweekend van vrijdag 25 tot en met maandag 28 maart biedt Open Atelier Veere twee gratis lunchconcer ten aan. Op zaterdag 26 maart speelt Tan go- ensemble Recuerdo de Ar gentijnse tango nuevo van Astor Piazzolla. Zes musici ne men de toeschouwer mee op reis in de wereld van melancho lie en hartstocht. Maandag 28 maart speelt de band Trikell hun folk met keltische invloe den. Triskell wisselt verstilde ballads en meerstemmige songs af met pittige instrumentals. Het Atelier is open van 11.00- 17.00 uur. De concerten vinden plaats van 12.30-13.00 uur. KRABBENDIJKE. In dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke vindt woensdag 30 maart een portproeverij plaats. De avond wordt bege leid door Pedro Leite, die Nederland vertegenwoordigt namens de beroemde familie Symington. Er worden zes ports geproefd: Six Gra pes, The Tawny, 20 YO, 30 YO, Malvedos en Colheita 1972. Tijdens de avond worden bijpassende hapjes geserveerd. Deelname kost 15 euro. Zaal open 18.30 uur, aanvang proeverij 19.00 uur. Inschrijven kan via krabbendijke@worldofdrinks.nl. foto ANP/Ed Oudenaarden BROUWERSHAVEN Het Tonnenmaga- zijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueli ne Binnendijk; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 16.00-18.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaver jasvereni- ging; Pannekoe- kenmolen de Graanhalm, 12.00-19.00 uur: Expositie Ivan Ruys; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 uur en 13.30 uur: Familierondvaart; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 14.00-17.00 uur: Biljarten en kaar ten; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.30 uur: Darts; 19.30 uur: Concert Oos- terlands fanfare; 19.30 uur: Bingo; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; ZIERIKZEE Dorcaswinkel aan de Zandweg, 9.30 uur: Start verkoop zomercollectie; Fi- zi, 20.00 uur: Brunt; Ondernemersate lier, 18.00-20.00 uur: Inloopavond bij de Wereldvrou wen; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Ouderensoos; 19.30-21.45 uur: Re petitie Harmonie vereniging Nut en Uitspanning;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72