paasdaa Nederlandse titelstrijd voor de twaalfde keer in Zeeuwse badplaats bin n9n uit 16 ZEELAND Topper Boomstra geeft simultaan in Cadzand-Bad Leonie de Graag en Rianka van Ombergen zijn de Zeeuwse troeven. „Daar zijn we heel trots op", zegt organisator Aart Walraven. Kom tweede naar binnenuit Rianka van Ombergen (Nieuw- dorp) weer terug op het NK. De speelster van PWG 's-Gravenpol- der behaalde dit jaar in de halve fi nale een tweede plaats en plaatste zich daarmee voor de nationale ti telstrijd. „Dat er twee Zeeuwen meedoen aan het NK vinden we natuurlijk heel leuk", zegt Walra ven. „Eigenlijk zijn we daar heel trots op." Grote favoriete voor de titel is Vitalia Doumesh. De deelneemsters aan het NK zijn Stella van Buren, Denise van Dam, Vitalia Doumesh, Leonie de Graag, Ester van Muijen, Rianka van Ombergen, Jacqueline Schou ten en Heike Verheul. De eerste ronde is maandag 4 april om 14.00 uur. Voorafgaand is er een korte openingsceremonie. CADZAND-BAD. De damclub Zeeuws-Vlaanderen blijft aan de weg timmeren. De vereniging heeft in samenwerking met de Zeeuwse dambond Roel Booms tra voor een simultaan gestrikt. Zaterdag 4 juni nemen zo'n dertig dammers het op tegen Boomstra. Dat gebeurt tijdens het tweede Kusttoernooi in strandpaviljoen Cadzand-Bad. De simultaan is om 13.30 uur, 's morgens is er een snel- damtoernooi. Boomstra werd in 2014 Europees kampioen dammen in Talinn. Aan de hand van de eindstand wordt vervolgens door de dam bond bepaald welke speelsters naar het EK of WK mogen. Boven dien ligt voor de winnares 225 eu ro klaar als prijzengeld. „Qua prij zengeld worden de dames stief moederlijk behandeld", vindt Wal raven. „Bij de mannen ligt het prij zengeld hoger. Maar je hoort de vrouwen er niet over. Zij vinden het belangrijker dat er überhaupt een NK wordt georganiseerd. Elet is voor de vrouwen echt liefhebbe rij." Onder de deelneemsters bevin den zich twee Zeeuwen. Leonie de Graag werd vorig jaar vierde en mocht daarom automatisch mee doen aan het NK van 2016. De Goese is toe aan haar negende fi nale. Na een jaar afwezigheid is 'Qua prijzengeld worden de dames stiefmoederlijk behandeld. Maar je hoort ze er niet over' Zoals de Kustmara- thon bij Zoutelande hoort, zo is ook de nationale titelstrijd dammen voor vrou wen onlosmakelijk verbonden met de Walcherse bad plaats. Van 4 tot en met 9 april strijken Neerlands beste damsters neer in het Beach Hotel, voor de twaalfde keer alweer. „Het begint een aardige traditie te worden", vindt voorzitter Aart Walraven van de stichting Damevenemen- ten Zeeland. Samen met Ad Bouwens (secre taris), Johan Kesselaar (penning meester) en Daaf Kasse (tweede secretaris) heeft hij een stevige re putatie opgebouwd. De nationale dambond (KNDB) stelt elk jaar de inschrijving voor het NK wel open, maar de keus valt toch altijd weer op Zoutelande. „Zolang we de energie hebben en de finan ciële middelen toereikend zijn, blijven we ons inzetten voor de promotie van de damsport", zegt Walraven. „Als je eenmaal besmet bent met het virus van organise ren, raak je daar niet meer snel vanaf. We vinden het elke keer weer een uitdaging. Het draaiboek ligt natuurlijk klaar, maar het is ze ker geen routineklus." In het onlangs verbouwde Be ach Hotel nemen over een kleine twee weken acht speelsters hun in trek. Het NK duurt tot en met za terdag 9 april. Daarmee is de titel strijd met een dag uitgebreid. „Er is maar één dag (donderdag 7 april) waarop twee rondes moeten worden afgewerkt", stelt Walra ven. „Dat is voor de damsters ple zieriger." WOONPLAZA Damsters thuis in Zoutelande Vitalia Doumesh (links) ontving vorig jaar de kampioensbokaal uit handen van Oleg Hoekman, de zoon van de overleden elfvoudig kampioene Nina Hoek man. Daarachter met bloemen staat Olegs vader Henk. Doumesh verdedigt volgende maand haar titel in Zoutelande. foto Ruben Oreel Aart Walraven organisator NK door Jan Dagevos >100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies Schouwersweg 7 Heinkenszand Tel. 0113 56 14 82 www.binnenuit.nl Een nieuwe lente, dat vraagt om iets nieuws in je interieur! In ons woonplaza ontdek je nieuwe collecties, nieuwe kleuren, nieuwe stijlen... En inspireren en adviseren is voor onze adviseurs een eitje. Kom daarom ook woonshoppen bij Binnenuit Woonplaza. Tweede Paasdag zijn wij geopend van 10.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 50