'Misschien stop ik er wel helemaal mee' TOP met honderden supporters naar finale Tweehonderd lopers en fietsers in Bruinisse Middenvelder (26) overweegt na dit seizoen te stoppen ZEELAND 15 ben, dan is Kloetinge wel een vere niging waar ruimte is om over be paalde zaken te praten." Morgen zou hij maar wat graag willen spelen tegen hoofdklasser ASWH, maar zijn linkerknie zit hem in de weg. „Ik kreeg laatst tij dens een training ineens last. Het voelde alsof het bot op bot was, echt pijnlijk en vervelend. Een mri-scan moet voor duidelijkheid zorgen, want deze week werd die knie na een beetje fietsen al dik." Hij moet daarom weer vanaf de zijlijn toekijken. „Jammer genoeg wel ja. Ik had graag weer eens te gen ASWH gespeeld. We kunnen de halve finale van de districtsbe ker halen en zo een ticket voor de KNVB beker met de profclubs ver dienen. Als we dan ook nog derde kunnen worden, is het misschien helemaal niet zo'n slecht seizoen voor Kloetinge." GOES. Wouter de Crae ne is afgestudeerd ergo therapeut en werkt on der meer tweeënhalve dag per week bij het Zeeuws Hand Pols Centrum in Goes. „Ik heb eerst een jaar fysio therapie gestudeerd en ben daarna overgestapt naar ergotherapie", ver telt hij. „Mijn ouders zijn ook allebei ergothe rapeut. Ik heb het eerst een beetje ontlopen, maar heb er uiteindelijk toch ook voor gekozen." Zijn werkterrein is heel breed. De Craene: „Je probeert mensen met klachten weer te laten doen wat ze graag doen in het leven. Een boer met schouderproble men probeer ik bijvoor beeld anders te laten handelen, zodat de klachten minder wor den of verdwijnen. Vaak is de oplossing dichtbij. Je ziet dat men sen die klachten heb ben sneller thuis gaan zitten. Ik wil mensen la ten zien dat dingen doen betekenis geeft aan het leven. Maar ik kan er alleen op hame ren, de mensen moeten zelf de drive hebben." Wouter de Craene vindt het een mooi vak, maar werken is niet al les voor hem en zijn vriendin Rowan. „Ik werk nu zo'n vier da gen per week. Ik pro beer ook veel thuis te zijn. Binnenkort gaan we nog een weekje naar Ibiza. Het is de laatste keer met z'n tweeën." Want half juni verwach ten De Craene en zijn vriendin hun eerste kindje. „Het komt steeds dichterbij. Ik vind het heel mooi en ook wel spannend." De komst van de baby en zijn recente blessure hebben hem aan het denken gezet. „Mis schien stop ik wel hele maal met voetballen. Ik zal het niet zomaar op zij kunnen zetten, maar het is wel heel bepa lend in ons leven. Mijn spullen moeten gewas sen worden, we moeten voor de training op tijd eten en je bent vaak een hele zaterdag weg. Dat wordt vaak onderschat. Ik vraag me af of ik dat allemaal nog wil als de baby er straks is." Voor het duel met DSC, dat om 15.30 uur begint, zijn meteen na dinsdagavond vierhonderd kaar ten rechtstreeks aan TOP toegewe zen. De Eindhovense tegenstan der kreeg hetzelfde aantal. Nog eens zevenhonderd plaatsbewij zen gingen in de vrije verkoop, op gezet door PKC. „We hebben verzoeken gekre gen vanuit de hele provincie", ver telde voorzitter Harry Anders gis teren in het clubhuis, waar de kaarten afgehaald konden wor den. „En ik weet dat er nog heel wat mensen ook kaarten via PKC hebben gekocht. Er zullen dus veel meer dan vierhonderd sup porters van ons aanwezig zijn." TOP laat drie bussen rijden: één voor de selectie en de begelei dingsstaf, één voor de supporters die feestvierend op weg willen gaan naar Papendrecht en één voor de wat rustigere toeschou wers. De meesten gaan op eigen vervoer naar de PKC-hal. „Het is heel wat om het alle maal te organiseren, zeker op zo'n korte termijn. Deze play-offs ver gen veel van de ploeg, maar ook van de vereniging", zei Anders. „We hopen er eigenlijk allemaal op dat dit de laatste wedstrijd wordt." Dat betekent dat TOP wint en na één seizoen in de hoofdklasse al doorstoomt naar de Korfbal Lea gue. In dat geval is er meteen 's avonds al een groot feest in de kantine. Anders: „Ook daar is al over nagedacht." Bij een nederlaag wacht TOP een extra best-of-three tegen de nummer negen uit de Korfbal Lea gue. Het voordeel dat de Arne muidse equipe dan weer heeft, is dat een eventueel derde duel weer in De Blikken wordt ge speeld. TOP trainde gisteravond voor de laatste maal. Het was een ont spannen sessie. Trainer Arco Goedkoop miste wel een aantal basiskrachten. Petra van Belzen en Wilma Meulmeester waren niet geheel fit en namen rust met het oog op morgen. Anderen stop ten uit voorzorg voortijdig. Lieven Anthonise uit Dord recht start morgen in de leiderstrui in de wielerron de van Bruinisse. De Zuid-Hollandse coureur won vori ge week de Ronde van Oud-Vosse- meer en met die wedstrijd heeft de Bruse organisatie dit jaar een al liantie gesloten. De renner die na de twee criteriums als beste uit de bus komt, wordt de winnaar van de openingsweek van het Zeeuw se wielerseizoen. Onder de vertrekkers in Brui nisse zitten Duitse renners, een Deense selectie van zes man en de drie Bruse broer Bas, Michel en Jel- le Jumelet, zonen van medeorgani sator Tonnie Jumelet. Ook nieuw is een uitbreiding van het randpro- gramma met een markt op het Kerkplein in Bruinisse. „Er komen toch vijf- a zeshonderd mensen. Daar kunnen we meer mee", ver klaart Jumelet. Behalve het KNWU-criterium, vorig jaar gewonnen door Twan Castelijns uit Hapert, wordt zater dag in Bruinisse ook de hardloop wedstrijd 'De 10 van Bru' gehou den. De organisatie verwacht ze- 'Er komen toch vijf- a zeshonderd mensen. Daar kunnen we meer mee' ker tweehonderd man aan de start van beide evenementen te krij gen. Bij 'De to van Bru' kan vijf en tien kilometer worden gelopen en dit jaar is er voor het eerst ook een Kidsrun van anderhalve kilome ter. Jumelet: „We constateerden dat er best veel kinderen aan de vijf kilometer meedoen en die af stand is best ver. Nu lopen ze de Dorpsweg op en af en blijven zo in het zicht." De Kidsrun start om 12.00 uur, terwijl de lopers voor de vijf en tien kilometer een half uur later vertrekken voor hun wedstrijd die over het fietspad langs de Ooster- schelde voert. Het wielerpeloton wordt om 15.00 uur weggeschoten voor tach tig kilometer in en rond Bruinis se. Zowel voor de wielerwedstrijd als voor de hardloopwedstrijd re kent de organisatie op zo'n hon derd deelnemers. VRIJDAG 25 MAART 2016 Wouter de Craene luistert voordat hij invalt naar de aanwijzingen van trainer Arie van der Zouwen. De middenvelder ontbreekt morgen in het beker duel met ASWH. foto Johan van der Heijden door Barry van der Hooft door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN. Het wordt morgen het hoogtepunt in de bijna 75-jari- ge clubgeschiedenis, de hoofdklas sefinale in Papendrecht. Velen die TOP een warm hart toedragen, wil len erbij zijn als de Arnemuidse ploeg promotie kan afdwingen naar de Korfbal League. Tonnie Jumelet medeorganisator

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49