Paasei Boete van 9 miljoen zilveruikartel definitief Vlissinger moet alsnog cel in voor overval Eis: half jaar voor inbraak ZEELAND 9 toschadeteam Utc Soms moest je, als je naar Zeeland wilt op het station van Roosendaal lang wachten. Op zondagen reden weinig treinen in Zee land. En zeker op Paasdag hoefde haast niemand richting Vlissingen. Bovendien sloot de trein uit Brussel, waar ik vandaan kwam, niet aan. Ik ging op een bank zitten met mijn koffer tje en een keurig kartonnen doosje met een vro lijk lint eromheen. Ik had het van aardige men sen gekregen. Behalve ik was er nog één man op het perron. Bijna niemand wilde blijkbaar naar Zeeland. Met die man was iets aan de hand, hij keek blij en dat zie je niet dikwijls bij mensen die op een station moeten wachten. Hij lachte naar mij en haalde uit zijn jaszak een sleutel tevoorschijn en draaide ermee in de lucht, alsof hij een deur open deed. Ik sprak hem aan, maar hij verstond me niet. Ik nodigde hem uit om naast me te komen zitten. Hij bleek uit Turkije te komen. Ik kende geen woord Turks. Ik dacht aan Tobi Rix en zijn Uska Dara, en dus zei ik Uska Dara. Hij knikte en we neurieden eventjes de eerste noten. Ik zong niet de woorden van Tobi Rix met de ezeltjes en de wagens, wagens, wiele wiele wagens. Ik besefte ook dat ik niet eens wist wat Uska Dara beteken de. Ik dacht dat Uska huisje betekende en daarom haalde ik een potlood tevoorschijn en tekende op mijn paaspakje een huis. De man knikte enthou siast en liet me zijn sleutel zien. Zo besefte ik dat de man ergens in Zeeland een huis had gevon den en nu de sleutel had. Ik vond dat het gevierd moest worden en trok de strik van het pakje los. De man keek nieuwsgierig toe hoe ik het deksel van het doosje open deed. Op wat houtwol lag een prachtig chocolade ei. We keken er naar. Ik vroeg de man om zijn sleutel en daarmee tikte ik het ei stuk. Hij lachte hard. Hij was verbaasd dat het ei hol was en er absoluut niks in zat! Samen aten we de chocoladescherven op. DEN HAAG. Vijf producenten van zilveruien, waarvan drie Zeeuw se, moeten definitief boetes van in totaal 9 miljoen euro betalen wegens kartelvorming. Het Colle ge van Beroep voor het bedrijfsle ven (CBb) heeft gisteren bepaald dat de Autoriteit Consument en Markt de boetes terecht heeft op gelegd. Een eerder beroep tegen de boete was in 2012 al door de Rot terdamse rechtbank verworpen. Volgens de Autoriteit Consu ment en Markt vormden de zil- veruienproducenten van 1998 tot en met 2010 een kartel. Zij limi teerden het in te zaaien land, wisselden verkoop-prijzen uit en kochten gezamenlijk be drijfsmiddelen. Doel was om concurrenten toegang tot de markt te belemmeren. De hoogste boete is voor Top Onions in 's-Gravenpolder. Dat bedrijf moet bijna 6,3 miljoen eu ro betalen. Crop Alliance in Baar land heeft een boete van ruim een miljoen gekregen en Thopol in Sint-Maartensdijk 450.000 eu ro. De andere bedrijven zijn Ve- co en Primofin uit Flevoland, zij moeten respectievelijk 1.239.000 en 450.000 euro betalen. Openbaar Ministerie (OM) ligt, verdwijnt oud-Vlissinger Ricar- do P. (29) voor 120 dagen achter de tralies. P. was in april 2010 be trokken bij de (achtste) overval op de Goese tabakswinkel van de toen 84-jarige Jo Kalmthout. P. kreeg daarvoor 42 maanden cel. Op grond van de VI (voor waardelijke invrijheidstelling), kwam P. eerder en onder strikte voorwaarden uit detentie. Vol gens de reclassering heeft P. zich niet aan de voorwaarden gehou den en dus vindt het OM dat P. die 120 dagen alsnog in een cel zou moeten doorbrengen. Bij de overval waren P., een vriend en diens vriendin naar Goes gereden om een bezoek te brengen aan een coffeeshop. De auto stond in de buurt van de ta bakszaak geparkeerd. Op de te rugweg moesten de mannen nog even vloei voor de joints kopen en stapten de winkel van ]o Kalmthout binnen. De vriendin was doorgelopen en zat al in de auto. Bij de auto maakten de mannen rechtsomkeert, stapten de winkel binnen, dreigden met een pistool en vertrokken met de kassalade met daarin 200 eu ro. Uitspraak 7 april. MIDDELBURG. Tegen de ontken nende A. S. uit Bergen op Zoom is gisteren in Middel burg een gevangenisstraf van een half jaar en het betalen van 2063 euro schadevergoeding geëist. S. wordt ervan verdacht betrokken te zijn bij een in braak in een loods in Yerseke op 19 september vorig jaar. Bij die inbraak was het de bedoe ling dat er enkele motorfietsen en een quad werden buitge maakt, ware het niet dat de poli tie het wist te verhinderen. De verklaring van S. dat hij ten tij de van de inbraak met vrien den in Antwerpen was ge weest, werd door hen tegenge sproken. Erger nog voor hem: zij stelden dat S. de motoren zou hebben gestolen. S. had een busje gehuurd, dat hij later als gestolen zou opgeven. Met dat busje was hij naar de loods gereden en de motoren waren al ingeladen. Een oplettende buurtbewoner seinde de politie in en bij het zien van de agen ten namen de mannen de be nen. In het busje werden papie ren van S. gevonden en aan de hand daarvan kon hij later wor den ingerekend. Rond dezelfde datum werd in Hoogerheide eveneens een motor ont vreemd. Op de telefoon van S. bevond zich een foto van dezelf de motor waarop S. zat. Daar kon of wilde hij geen verkla ring voor geven. Uitspraak 7 april. VRIJDAG 25 MAART 2016 MIDDELBURG. Als het aan het alle merken zijn ons even lief 0800 - 7242338 www.autoschadeteam.nl j/Lfttftve/o dat oné cve/iA OfvzocdtljaaA/ iz,,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42