Drie inbraken binnen twee maanden bij kapper Vertigo 'Nieuw' Hof Kromwege ingewijd met wijkfeest Porthos wil af van vaak wisselende contacten Gevaar glijbaan geweken 6 WALCHEREN Finissage in de Vleeshal In de regio Mijn dorp, mijn stad door René Hoonhorst VLISSINGEN. Het inbrekersgilde be zocht begin deze week voor de der de keer in zeven weken de Vlissing- se kapsalon Vertigo. Hoewel de buit elke keer ge ring is, baalt kapster Irene Louwer- se er wel van. „We vierden vorig najaar de tiende verjaardag van de kapsalon en tot die tijd was er nooit ingebroken. Geen idee waar om de salon nu zo populair is." Aan de buit kan het niet liggen. De inbreker of inbrekers haalden tot drie keer toe de kassa leeg. „Maar daar zit nooit meer dan een paar tientjes wisselgeld in. De laat ste keer, begin deze week, was ook de fooienpot leeggehaald. Maar ook daar kan niet meer dan twee tientjes in hebben gezeten." De laatste twee keer namen de on verlaten de laptop mee. De eerste keer gooiden ze dat apparaat stuk. Louwerse: „De kassa laten ze ach ter, maar die is wel telkens kapot. Dus de schade is elke keer een kleine duizend euro. Met 250 euro eigen risico per inbraak niet leuk. Gelukkig hebben we wel back-ups van de bestanden op de laptop." De inbrekers kwamen telkens binnen door een ruit te vernielen of een raam te forceren aan de ach terkant van de kapsalon, die is ge vestigd op de hoek Scheldestraat/ Willem Ruisstraat is. Nu is prik- Kapster Irene Louwerse achter de balie van kapsalon Vertigo. „De buit is telkens beperkt, maar de schade loopt toch aardig op." foto Ruben Oreel keidraad boven een poort en op een muur gespannen door de ver huurder. Om het pand nog moei lijker toegankelijk te maken, met selt die de toegang tot het achter plaatsje van het buurhuis ook nog dicht. Louwerse en haar collega-kap sters voelen zich nog niet onveilig. „Maar het zou fijn zijn als de da der of daders worden gepakt. De door René Hoonhorst OOST-SOUBURG. Souburgers zijn weer trots dat ze in Hof Kromwe ge wonen. De 74 gerenoveerde en 45 nieuwbouwwoningen, waar van corporatie Woonburg er bij el kaar zo'n twintig verkocht, vor men samen een direct herkenbare wijk in het dorp. Veel bewoners, vooral van de onlangs opgeleverde nieuwbouw huizen, togen gistermiddag naar de door Woonburg opgezette feesttent in de Van Turnhout straat. Ze vierden de 'prachtige vernieuwing' van hun wijk. In de stijl van de jaren twintig, omdat de eerste steen voor Hof Kromwe ge bijna 95 jaar terug (24 juni 1921) is gelegd. Die eerste steen is bewaard gebleven en werd door de Vlissingse burgemeester Letty Demmers symbolisch afgemet- seld in een huis aan de Van Turn houtstraat, vlakbij de kruising met de Vlissingseweg. Directeur-bestuurder Marco van der Wel van Woonburg vond de investering van zestien miljoen 'elke euro waard'. Hij was vooral blij met de mix van bewoners in de wijk met levensloopbestendige woningen. „Er zijn seniorenwo ningen en gezinswoningen. Die mix van mensen zorgt ook voor duurzaamheid in de wijk." Alle bewoners van de wijk kun nen elkaar ontmoeten in een bin nentuin, die binnenkort beplant wordt. Ook komen er enkele speel tuigen voor de kinderen. DOMBURG. Porthos wil af van het te grote aantal wisselende contac ten tussen klanten en medewer kers. Het zorgloket voor Walche ren heeft de eigen medewerkers gevraagd oplossingen te verzinnen om klanten vaker een vaste con tactpersoon te geven. De klacht over de vaak wisselende contactpersonen viel op bij klant- tevredenheidsonderzoek vorig jaar. De klacht is terecht, erkent Porthos, door de hoge werkdruk en uitval van medewerkers. In het onderzoek viel ook op dat Porthos door zorgvragers wordt afgere kend op zaken waar het loket niets aan kan doen, zoals te late taxibusjes en onaardige chauf feurs. De meeste klanten blijken volgens Porthos tevreden over de bereikbaarheid en de aangedragen oplossing voor hulpvragen. Port hos krijgt donderdag 7 april een nieuw telefoonsysteem waardoor de bereikbaarheid die dag en de dagen er na tegen kan vallen. technische recherche heeft sporen onderzoek gedaan. Hopelijk levert dat wat op." Het onderzoek heeft nog niet tot aanhouding van een verdachte geleid, meldt een poli tiewoordvoerster donderdagmid dag. „Het kan toeval zijn dat tel kens een ander het probeert, want het gebeurt niet vaak dat één adres zo vaak door dezelfde inbre kers wordt bezocht." VLISSINGEN. Stilletjes zijn de barrières weggehaald. Het ver lossende Tüv-veiligheidscertifi- caat is veilig opgeborgen op het stadhuis. De veelbesproken Vlissingse gele glijbaan op het Badstrand is eindelijk vrij te ge bruiken. Een triomfantelijke officiële opening blijft nog even uit. Dat gebeurt in mei bij de formele opening van het nieuw inge richte Nolleplein, waarvan de glijbaan eigenlijk een 'toegift' was. Het aardigheidje hield het gemeentehuis bijna een jaar be zig. De glijbaan opende vorig jaar op 31 juli maar moest na een uur weer dicht omdat kin deren te hard de baan uit wer den gelanceerd. Dat leek met extra zand er onder opgelost. Maar de Nederlandse Voedsel- en Waren Autoriteit die voor veiligheidscertificatie moest zorgen, ontdekte een nieuw probleem. De glijbaan en de trap waren in orde, maar de combinatie van die twee was niet te certificeren. Na aanpassingen door aanne mer en schenker Joziasse en Van Belzen Staalbouw zette een keuringsbureau er vorige maand alsnog een stempel op en van de week zat het certifi caat bij de post op het stadhuis. De glijbaan kostte 15.500 euro. Vlissingen betaalde 7000 euro uit Europese subsidie, de rest komt van de aannemer en het Moermanfonds. VEERE Lunchconcerten bij Open Atelier Tijdens het paasweek end van vrijdag 25 tot en met maandag 28 maart biedt Open Atelier Veere twee gratis lunchconcer ten aan. Op zaterdag 26 maart speelt Tango ensemble Recuerdo de Argentijnse tango nuevo van Astor Piaz- zolla. Zes musici ne men de toeschouwer mee op reis in de we reld van melancholie en hartstocht. Maan dag 28 maart speelt de band Trikell hun hedendaagse folk met keltische invloe den. Triskell wisselt verstilde ballads en stevige, meerstemmi ge songs af met pitti ge instrumentals. Het Atelier is dagelijks ge opend van 11.00 tot 17.00 uur. De concer ten vinden plaats van 12.30 tot 13.00 uur. ZOUTELANDE Zoektocht naar het gouden ei Minicamping de Vis ser, Houtenburg en Boogaard uit Zoute- lande hebben de han den ineens geslagen en houden zondag sa men een puzzeltocht en eierzoekwestrijd. De wedstrijd gaat van start tussen 13.00 en 13.15 uur bij minicamping Hou tenburg. Om 15.00 uur staat daar de kof fie en limonade klaar en wordt de prijswin naar van het gouden ei bekendgemaakt. SEROOSKERKE Afsluiting muziekproject Leerlingen van Basis school De Wegwijzer uit Serooskerke ver zorgen dinsdag 29 maart een muzikale uitvoering. De Zeeuwse Muziek school en muziekver eniging EMM heb ben de voorbije pe riode gezamenlijk een project op de ba sisschool gepresen teerd. Acht weken lang zijn er lessen ge geven met blokfluit, slagwerk en alge meen vormend mu ziekonderwijs. De af sluitende uitvoering is om 19.00 uur. V MIDDELBURG. In de Vleeshal in Middelburg is maandag vanaf 15.00 uur de finissage van Simone Forti's 'Dance Constructions'. Deze wor den dan voor de laatste keer als onderdeel van de solotentoonstel ling Here It Comes geactiveerd. De Dance Constructions zijn geheel nieuwe choreografieën, geba seerd op alledaagse bewegingen en uitgevoerd in interactie met sculpturen en objecten. Onlangs werden ze aangekocht door het Museum of Modern Art in New York. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur - Weekmarkt KOUDEKERKE Atelier Zeeuws Ge nieten, Middelburg sestraat 40, 10.00-16.00 uur - Expositie schilde rijen van beeldend kunstenaar Els Schouten MIDDELBURG Kaasboerderij Schel lach, Prooyenseweg 26, 08.30-17.30 uur - Expositie portret ten in pastelkrijt van Janiene de Looze; Zeeuwse concertzaal, Verwe- rijstraat 14, 20.00 uur - Koninklijke Oratorium Vereni ging brengt Johan nes Passion; Stad- schouwburg Middel burg, Molenwater 99, 20.00 uur -To neelvoorstelling Snowden met o.a. Cas Jansen; De Spot, Bedde- wijkstraat 15, 21.30 uur - Optreden Su- garboy and the Sin ners OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badminton nen voor 50+ SINT LAURENS Van Serooskerke- laan 9,13.00-16.00 uur - Eéndaagse Aquarel workshop door Ida Nauta VEERE Grote Kerk, 11.00-17.00 uur - Open Atelier Veere met bezichtiging werken van 27 pro fessionele en vakbe kwame amateur kunstenaars VLISSINGEN Scheldeplein, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur - Peutergym; Theater Spoetnik, Oude Markt 39, 20.00 uur - De Zeeuwse Ko medie speelt kome die 'Treinen kun nen keren' VROUWENPOLDER Koningin Emma- weg 2,10.00-16.30 uur - Elzenoord Fair met verkoop van o.a. Zeeuwse ar tikelen, sieraden en kleding WESTKAPELLE Verenigingsgebouw Herrijst, 09.00-10.00 uur- Volksdansen en Li- nedance

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39