k Uniek porselein in Veere ZEELAND 3 Samenwerken zijn we gewend Zoiets maak je toch nooit mee? Ik hou wel van competitie Communiceren is het moeilijkst Snelste ambtenaar in Heinkenszand -^1 Naam: Frank Steketee (16) uit Oost-Souburg (links op de foto) School: SSG Nehalennia Vak: bouwen, wonen en interieur „We maken een EHBO-kist, waar de mensen van zorg welzijn zo- meteen de spullen in kunnen doen. En we hebben ook nog een klein ta feltje en een stoel gemaakt. De op drachten zijn niet moeilijk, vind ik. Mijn klasgenoten en ik zijn gewend om samen te werken op school, en we hebben natuurlijk heel veel kwaliteit. Dus ik denk dat we een goede kans maken om te winnen. Ik vind het heel erg leuk dat ik aan deze wedstrijd mee mag doen. Je leert ook mensen uit andere provincies ken nen. Het is wel gek: gisteravond, tijdens Jde opening, was ie- J\ js dereen gezellig sa- V men en nu strijden we tegen elkaar." Naam: Erna de Koster (15) uit Stavenisse School: Calvijn College Vak: zorg en welzijn „We moesten modellen opma ken, maar ik ben helemaal niet zo thuis in de make-up. Ik heb zelf nooit iets op m'n gezicht. Vooral de volgorde vond ik las tig en ik wist ook niet zo goed wat ik tegen het model moest zeggen. Ze kon namelijk niets terug zeggen, omdat ik met haar gezicht bezig was. Maar we hebben het beste ervan ge maakt. We moesten nog elf an dere opdrachten doen: een blouse strijken en een flyer ma ken over een gezonde leefstijl bijvoorbeeld. Dat ging stukken beter. Ik vind het heel gaaf. Zo'n wedstrijd maak je toch nooit mee?" Naam: Joël Bakker (16) uit Zierikzee School: Edudelta College Goes Vak: tuinaanleg „Het begin van de wedstrijd was moei lijk. We kenden de planten niet alle maal en moesten daarom wat gokken. Maar ik ben tevreden. De grasmat leg gen vond ik het leukst: die maakt het echt af. Ik vind het hartstikke leuk om mee te doen aan de wedstrijd. Ik hou wel van competitie. Vriendelijkheid en veiligheid zijn het belangrijk ste: je moet je gereedschap net jes opbergen en goed omgaan met elkaar. We zijn hier om te winnen. In een thuiswed strijd mag je niet verlie zen, vind ik." Naam: Anne Seijbel (16) uit Nieuw en Sint Joosland School: SSG Nehalennia Vak: horeca „Ik heb net knolselderij ge blancheerd en daarna moet ik nog iets blancheren met een hele moei lijke naam. Ehm...schorseneren he ten ze. We maken een driegangen menu. Ik vind het hartstikke leuk, maar ook heel spannend. Het draait om samenwerking en de smaak en uitstraling van de gerechten. Het communiceren vind ik het moei lijkst. Het lukt nog niet zo om de ta ken goed te verdelen. Er ligt ook best veel druk op ons, want we wil len natuurlijk heel graag eerste wor den. Ik kijk maar niet naar de ande re teams, want dan raak ik in de war." De vondst werd donderdag middag gepresenteerd bij de hero pening van de Schotse Huizen in Veere. Van Maanen: „Fantastisch, uniek Nederlands erfgoed. En dat zo maar in Veere. Ik ken geen tweede set hiervan in ons land." De schaaltjes zijn gemaakt in de eerste porseleinfabriek in ons land rond 1760/65. In 1930 ge schonken aan de gemeente Veere door de familie Richel. Johannes Richel was burgemeester van Borssele. Karla Peys verrichte de heropening van het museum. Dat onderging een grondige op knapbeurt en herin richting. Brits am bassa- deur Sir Geoffrey Adams nam de vernieuw de expositie ruimtes in gebruik. A. Buyse, algemeen afge vaardigde van de Vlaamse rege ring in ons land, opende de expo sitie 'Ode aan de Vlaamse kust', met werk van Maurice Seghers. HEINKENSZAND. Martijn de Kok uit Heinkenszand is de snelst hol lende ambtenaar van Nederland. In Spijkenisse wist hij in een tijd van 41 minuten en 13 seconden de 12 kilometer door natuurgebied de Uitwaaijer af te ronden. De Kok was de snelste van de 2800 deelne mers. De gemeente Nissewaard, waar Spijkenisse onder valt, wilde met het NK de naamsbekendheid in ambtenarenland vergroten. Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. VRIJDAG 25 MAART 2016 op je skills mag' 'iosch 'ff. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Annemarie Zevenbergen VEERE Zeven kleine porseleinen schaaltjes deden het hart van taxa teur Henri van Maanen van het Zeeuws veilinghuis overslaan. Hij vond de Weesper condiment schaaltjes onderin een doos in de Schotse Huizen in Veere. Eén van de zeven porseleinen schaaltjes, foto Ruben Oreel Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor al uw tuinplanten, sierheesters, leibomen en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Wij zijn ook leverancier voor Stichting Landschapsbeheer Zeeland Tevens bezorging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie M Geopend op donderdag vrijdag en zaterdag van 8.30 tot 16.30 S,„y,Ï!9 Wemeldingse zandweg 10, Kapelle, Tel. 0113-342944, Mob. 0611395456, www.defruittuin.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36