Veerse Meer heeft oppepper nodig Afscheid van een icoon Dieet Nationale finale vakwedstrijden Jeans Inn GEEFT WEG! 2 ZEELAND Talenten uit het vmbo lieten gisteren zien wat ze kunnen op Deltapark Neeltje Jans. Koning bij Four Freedoms water specialist Water ontharders COMMENTAAR De tijden veranderen. Onherroepelijk. Grote namen ko men en gaan. Dus ook Johan CruijfF. Zijn overlijden is een mijlpaal in de Nederlandse geschiedenis. De wa- tervlugge voetballer, hét voorbeeld voor talloze jo chies en mannen, was een internationaal icoon. Vergelijkbaar met de tulp en de klomp. Toen hij in Barcelona aan de slag ging als speler en later trainer nam zijn status bijna mythische propor ties aan. Na zijn actieve periode groeide CruijfF uit tot een orakel. Dat kwam door de wonderlijke combinatie van zijn spelinzicht en zijn taalgebruik. In verhaspeld Nederlands uitte hij zijn voet ballogica. Die was soms even on navolgbaar als zijn passeerbewe ging. Veel mensen in en om het voetbal kenden CruijfF een bijzon dere waarde toe. Zo bleef hij op een voetstuk staan. CruijfF ge bruikte zijn invloed voor allerlei vernieuwingen in de sport. Hij be moeide zich regelmatig met het Nederlandse voetbal en natuur lijk met zijn club Ajax. Dat werk te niet altijd even goed. Het is een van de weinige minpuntjes bij het sportleven van een unieke Nederlander. Of je nu voor zijn club was of niet, CruijfF was een man om trots op te zijn. Die ver bindende kracht was wellicht belangrijker dan de katachtige gra tie die hij in het stugge Nederlandse voetbal bracht. Johan Cruijff was het orakel met de vaak onnavolgbare voetballogica Samen met watersportvereniging Hiswa sloegen zij de handen in een. Een Projectgroep Promotie Veerse Meer werd opgericht. Die 'Eén van de platen waaruit het dak bestaat, is zo'n drie centimeter verzakt' heeft inmiddels een promotieplan opgesteld. Voor het meer en het omringende natuurgebied. Hoofdpunten uit dat plan zijn de opzet van een eigen website Veerse Meer, een routeplatform, verfraaien van picknickplaatsen, een social mediaplatform en een Z-card. VW Zeeland buigt zich nu over die website. Een kaart van het gebied is daar het startpunt. Met het aan- of uitzetten van fil ters, zoals attracties, duiklocaties, afmeerplaatsen, horeca, stranden en overnachtingsmogelijkheden, kan de bezoeker het gebied naar zijn smaak ontdekken. De websi tes van ondernemers in de regio worden er aan gelinkt. Het is de bedoeling om aantrekkelijke eve nementen te tonen, ook op basis van het weer. Zo kan een tip voor een bioscoop of binnenspeelplaats opduiken als het regent. De picknickplaats en parkeer plaatsen kunnen ook wel een op pepper gebruiken meent de pro jectgroep. Gedacht wordt aan extra informatiepanelen met een Q_R-code bij de bankjes. De par keerplaatsen rondom het meer moeten, net als die langs de kust, 'gastvrije plekken' worden. De Z-card, opgevouwen een mi ni-boekje, bevat een kaart van het Veerse Meer met onder meer hot spots en suggesties voor fietstoch ten. Die tochten komen op het routeplatform. Een planner voor wandel-, fiets- en paardrijroutes rondom het meer. De locatie van de gebruiker zal er straks, zelfs meebewegend, op te zien zijn. Almanak Dat die Goese poes een goed leventje heeft, is wel aan haar gewicht te zien. Toen haar baasjes zagen hoe ze zich met moeite door het kattenluik naar buiten perste, vonden ze het tijd voor een dieet. Speciaal voer werd gekocht en Minoes kreeg niet langer een bak vol brokjes, maar twee keer per dag een afgepaste portie. Bevriende buren vroegen zich enkele maanden later af waarom Minoes maar niet afviel. Een bezoekje verklaarde een hoop. Drie le ge etensbakjes stonden op de grond. „Eén bakje is voor het dieetvoer", leg de het bazinnetje uit. „In de andere bakjes doen we natvoer en snoepjes." 'Meer auto's in autoluwe stad' In het autoluwe gedeelte van de Middelburgse bin nenstad staan en rijden steeds vaker toch auto's. Dat constateert de gemeen teraadsfractie van Groen- Links. Het centrum is afgesloten met beweegbare palen, maar die staan vaak om laag, waardoor auto's toch die officieel afgesloten stra ten inrijden en er parke ren. Het gaat onder meer om de Vlasmarkt, Markt, Lan- geviele en Plein 40. Groen- Links heeft het college van B en W gevraagd dit uit te zoeken en maatregelen te nemen. Condeolance voor 'Brussel' In de Ambassade van Vre de Vlissingen aan de Ro- senburglaan 310 kan de ko mende dagen een condo leanceregister worden gete kend om medeleven te be tuigen aan de nabestaan den van de slachtoffers die omgekomen zijn bij de aan slagen in Brussel. Gelegenheid tot tekenen is er vanavond van 18.00- 21.00 uur en op zaterdag, zondag en maandag van 12.00-18.00 uur. Dinsdagmorgen wordt na mens Pax voor Vrede het condoleanceregister aange boden aan de Belgische am bassade in Den Haag. De toekomst van de huurhuizen De huurdersverenigingen op Walcheren en woning corporaties L'Escaut en Woonburg vertellen dins dag 29 maart welke plan nen zij de komende vier jaar in de gemeente Vlissin gen uitvoeren in beheer, sloop en nieuwbouw van huurwoningen. De bijeen komst in het stadhuis Vlis singen is openbaar en be gint om 19.30 uur. Vanaf 20.00 uur kunnen vragen gesteld worden aan de di recteuren. Nog een maand voor extraatje Mensen die hulp krijgen van een mantelzorger heb ben nog een maand de tijd om een extraatje voor hun hulp aan te vragen. De Wal- cherse gemeenten geven mantelzorgwaarderingen uit van 75 euro waarmee mantelzorgers verrast kun nen worden, als die min stens drie maanden lang acht uur per week hulp bie den. Er zijn inmiddels dui zend aanvragers bij Mante ling: 0118- 553530. Groen licht op een mooi boeket bloe men. Dat kan écht niet, vindt Daphne van Hoe- wijk (16) uit Wolphaartsdijk. „Die kleuren val len zo helemaal weg." De vmbo-leerlinge van het Edudelta College in Goes geeft haar teamgenoten, drie leerlin gen elektrotechniek van SSG Ne- halennia, de opdracht om voor geel licht te kiezen. Ze kijkt te vreden naar het resultaat. „Zo komt het boeket veel beter tot z'n recht." Ruim driehonderd vmbo'ers uit het hele land richtten giste ren op Deltapark Neeltje Jans in provincieteams een fictieve tele visiestudio in, tijdens de nationa le finale van de vakwedstrijden Skills Talents. De deelnemers be horen tot de beste vaktalenten van het land: ze waren geselec teerd uit voorrondes op hun school in hun provincie. Tijdens de finale zorgde ieder een voor een bijdrage aan de tele visiestudio: de technische leerlin gen zorgden voor het licht en ge- UITSLAC SKILLS TALENTS MIDDELBURG. Koning Wil- lem-Alexander, koningin Maxi ma en minister-president Mark Rutte zijn donderdag 21 april aan wezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Ook prinses Beatrix is bij de uitreiking aanwezig, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De minister-president reikt de International Four Freedoms Award uit aan de Duitse bonds kanselier Angela Merkel. www.water-specialist.nl 25 spijkerbroeken 800 cadeaubonnen ALTIJD PRIJS!! luid, de bloemisten voor de aan kleding, de leerlingen van zorg welzijn voor de make-up en de horeca-afdeling voor de cate ring. Het Zeeuwse team - de Zee land Sharks - bestond uit 33 leer lingen van het Calvijn College, SSG Nehalennia in Middelburg en het Edudelta College in Goes. Vakkennis en vaardigheden: daar draaide het om in de finale, maar samenwerking en communicatie waren minstens zo belangrijk. „Deze wedstrijd is bedoeld om het beroepsonderwijs en vak manschap te promoten. We wil len vmbo'ers laten ervaren dat ze vaardigheden beheersen waar ze trots op mogen zijn", legt ac countmanager Swen Peeters van Skills Nederland uit. „Ze voelen zich soms minder dan havisten en vwo'ers. Door deze wedstrijd krijgen ze zelfvertrouwen. De competitie in de wedstrijd geeft bovendien extra motivatie." De organisatoren grepen de finale ook aan om de re gio te promoten. De hore- ca-leerlingen bereidden en serveerden een compleet Zeeuws me nu aan docenten en an dere bezoekers: een sala de van mosselen van Neeltje Jans, Zeeuws spek, piccalilly en kapu cijners uit Zeeuws- Vlaanderen en wentel teefjes van bolussen. „We willen de provin cie met dit evenement op de kaart zetten", zegt Scalda-docent Michiel Hardy, die het me nu samenstelde. „Er zijn veel do centen en ouders van leer lingen. We wil len ze met een Zeeuws gevoel naar huis sturen." door Annemarie Zevenbergen VEERE. Verouderde en incomplete informatie, saaie picknickplekken en ongastvrije parkeerplaatsen lok ken niet uit tot een bezoekje aan het Veerse Meer en omgeving. Dat moet beter, vinden zowel water sportondernemers als gemeenten en VW. Saskia de Vries woordvoerster Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN 'Trots zij n door Cornelleke Blok Het team uit Zuid-Holland won de finale van Skills Talents. De Zeeland Sharks werden vijfde van alle provincieteams. De Zeeuwse leerlingen haalden de winst in enkele vakrichtingen. SSG Nehalennia Middelburg werd eerste op het onderdeel bouw, wonen en interieur. Het Calvijn College was de beste in economie en ICT. Het Edudelta College Goes won de wedstrijd tuinaanleg en mag mee naar de Europese vakwed strijden in Göteborg (Zweden). SSG Nehalennia werd 3e op het onderdeel voertuigtechniek Enjot) iaJatert. Goes T 085 3030961 KOM NAAR JOUW JEANS INNEN ONTVANG JOUW GELUKSNUMMER! Vlissingen - Middelburg - Goes Terneuzen - Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35