Wouter de Craene overweegt te stoppen met voetballen Jeffrey wandelt na veertig dagen gewoon door Grens nog lang niet in zicht Lichaam in Kanovijver Vlissingen bijna zeker de vermiste Robert Ziga DE FIE1SENMAKKER VLISSINGEN 2E PAASDAG GEOPEND Accommodaties met Pasen al voor 80 procent vol; ING noemt Zeeland de 'toerisme-provincie' bij uitstek. VLISSINGEN. Toeristen uit binnen- en buitenland weten Zeeland steeds beter te vinden. Komend weekend zitten accommodaties voor 8o procent vol, iets meer dan in het paasweekend vorig jaar. Zee land is volgens ING zelfs de 'toeris me-provincie' bij uitstek. Niet alle provincies profiteren even sterk van de groei van het toerisme, aldus het Economisch Bureau van ING. In de ING Toeris me Index staat Zeeland bovenaan (234), op afstand gevolgd door Drenthe (163) en Limburg (143). Zeeland doet het goed vanwege het relatief grote aantal overnach tingen in hotels, B&B's, bungalow parken en op campings en het zeer ruime horeca-aanbod. Volgens directeur Patrick Polie van VVV Zeeland kwamen er in de afgelopen drie jaar 26 procent meer Duitsers, 45 procent meer Belgen en 14 procent meer Neder landers. Dat komt door intensieve re (tv-)campagnes in binnen- en buitenland, verklaart hij. „Ook is veel geïnvesteerd in Zeeland fiets land. Er zijn nieuwe fietspaden aangelegd, ook buitendijks. En het knooppuntennetwerk is ver nieuwd." De grens van de groei is nog lang niet in zicht. Polie: „Het sei zoen rekt verder op. Meer mensen komen in het voor- en naseizoen. Bovendien komen er nog slaap- plekken bij, zoals bij Airbnb's." Toch kan Zeeland vakantieland niet achterover leunen. „Mensen reizen veel rond, hebben veel ge zien en verwachten meer van hun vakanties dan vroeger." Veel kan worden verbeterd aan de 'beleving van Zeeland'. Polie: „Strandovergangen bestaan vaak uit betonnen trappen en zijn som ber. Dat straalt geen sfeer en bele ving uit. Als je zegt dat je puur en identiek bent, kun je niet volstaan met plastic bankjes in het straat beeld. Ook moeten 'Zeeuwse ver halen' op de kaart worden gezet." De politie heeft de familie van Ziga ingelicht dat hun familielid mogelijk gevonden is. Om 13.07 uur kreeg de politie een melding van een passant dat er een lichaam dreef naast de serre van restaurant de Kanovijver, tussen de zwanenbootjes. Ziga verdween donderdagavond 25 februari vanaf de parkeerplaats bij het Nollebos. In het bos zijn spullen, waaronder kleding, van Ziga gevonden. Getui gen meldden dat hij die avond op die plek ruzie had met een man. Speurhonden gaven bij eerdere zoekacties aan dat er iets in het water moest zijn, maar dat was te troebel voor duikonderzoek. De identificatie van Ziga moest donderdagnamiddag nog plaats vinden met forensisch recher cheurs en de arts van de GGD in Goes. Ziga was net op vrije voeten na een veroordeling in 2012 door de rechtbank in Bradford (UK) tot een gevangenisstraf van vijf jaar en vier maanden voor de beroving van een 75-jarige vrouw in een ver pleeghuis van een verlovingsring. de fietsenma De positieve energie die de wereld momenteel zo hard nodig heeft, straalde gisteravond vanuit Oostburg ver de wijde omtrek in. Astrid Esser van het 'Angelshartcentrum' had mensen opgeroepen om een kaarsje aan te steken en zo hoop en kracht uit te stralen na de gebeurtenissen deze week in Brussel. Het was niet druk, maar ze kreeg via social media veel steunbetuigingen, inclusief foto's van brandende kaarsen. Of het helpt? „Tja, niks doen is helemaal niks", meende Alice (rechts), die met Josephine naar het centrum kwam om een vlamme tje te ontsteken. „Zelfs een klein gebaar als dit kan de wereld een beetje verbeteren." ZEELAND 14 15 ZEELAND 5 Zeeland erg in trek bij toeristen door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Het lichaam dat de po litie en brandweer gisteren hebben gevonden in de Kanovijver in Vlis singen is bijna zeker van de vermis te Robert Ziga (33), Vlissinger van Slowaakse afkomst. PAASAKTIE! Troelstraweg 364 www.defietsenmakker.nl 4384 AW Vlissingen info@defietsenmakker.nl 0118-468606 facebook.com/defietsenmakker foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34