26 Kaarten Jheronimus Boschexpo uitverkocht Rol Schneider in 'Eyes Wide Shut' Zijn eerste vijf romans kreeg hij terug van uitgevers. De zesde, De Waarheid over de zaak Harry Quebert, werd een bestseller. Joël Dicker (30): „Ik ben ambitieus, schrijven is mijn drug." Media Entertainment Alle 380.000 tickets voor de expositie Jheroni mus Bosch - Visioenen van een Genie in het Noord brabants Museum zijn verkocht. „De belang stelling overtreft alle verwachtingen, het is ab soluut een groot succes", aldus de woordvoer ster van het museum in Den Bosch. GTST-ster Beau Schneider en actri ce Joke Emmers spelen komend seizoen de hoofdrollen in een to neelversie van de filmklassieker Eyes Wide Shut. Toneelgroep Maas tricht gaat dat stuk maken. Hij kijkt er heel ern stig bij en her haalt nog maar eens zijn woor den. „Ik lees geen thrillers of crime novels." Joël Dicker wrijft met zijn handen over de tafel in het ka mertje van het Amsterdamse ho tel. „Én ik schrijf ze ook niet." Even de voorgeschiedenis van de schrijver van de nieuwe roman Het boek van de Baltimores. De Zwitserse schrijver Dicker brak in ternationaal door met zijn roman La vérité sur l'affaire Harry Quebert (2012), die in 2014 in het Neder lands verscheen onder de titelDe waarheid over de zaak Harry Que bert (2012). Over de jonge Ameri kaanse bestsellerschrijver Marcus Goldman die met een writer's block kampt, bij zijn schrijfmen- tor te rade gaat en dan verwikkeld raakt in een moordzaak waarbij die mentor, de wereldberoemde schrijver Harry Quebert, betrok ken lijkt te zijn. Een onvervalste, 633 bladzijden dikke pageturner. Goed geschreven, spannend en zeer vermakelijk door het krank zinnige tempo en vele verhaalwen- dingen. Met de daarbij behorende vlakke, plotgestuurde personages. „In Polen werd ik de nieuwe Stieg Larsson genoemd. Maar ik schrijf geen thrillers, ik schrijf de boeken die ik zelf heel graag zou lezen. Als ik lees, wil ik in het boek wonen, het verhaal moet het winnen van je vrienden die je mee uit vragen, mooier zijn dan de hipste televisieserie, beter dan een diner in een sterrenrestau rant." Blauwe ogen, baardje van een paar dagen, zwarte trui, spijker broek, gympen. En een paar mil- 'Een boek moet mooier zijn dan de hipste serie, beter zijn dan een diner in een sterrenrestaurant' joen verkochte boeken. Dat is Joël Dicker, schrijver uit Genève. Hij werpt een blik op zijn tweede in het Nederlands vertaalde roman Het boek van de Baltimores. Net als Harry Quebert, zoals hij zijn best seller steeds noemt, speelt die ro man in de Verenigde Staten. „Waarom? Mijn eerste vijf romans speelden in Zwitserland en Frank rijk. Toen wilde ik iets anders. Een nieuwe stap zetten. Ik heb veel zomervakanties in de Verenig de Staten doorgebracht, we had den een vakantiehuisje in Maine, Cultuur 'Ik wil lezers het boekin sleuren' door Maarten Moll BV Joel Dicker foto Pascal Ollegot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 26