'Belachelijke' taks terug naar burger The Passion is van een andere orde Kastanje Lange rijen bij filiaal in Goes 2 ZEELAND Grote drukte op de eerste dag van de opheffingsuitverkoop bij V&D in Goes. „Kettingen voor drie euro!" Windpark voor de kust COMMENTAAR Vanavond is The Passion weer te zien. Het spektakel stuk over het paasverhaal is doorgaans goed voor een miljoenenpubliek. Het is zelfs een exportproduct. New Orleans had onlangs een eigen versie. Daar ontspoorde de show enigszins omdat het opstandingsverhaal werd gekop peld aan de wederopbouw van de stad na de orkaan Katrina. Ook in Nederland is wat kritiek te horen. Lang niet alle gelovigen die Pasen al hun hele leven zien als het hoogtepunt van de religieuze agenda en die voor dat feest hun vaste liturgische gebruiken heb ben, zitten te wachten op een zeer populaire variant. In veel ker ken heeft de paasviering een in tensiteit en een eenduidige sym boliek waar The Passion niet aan kan tippen. In dit opzicht ligt ook de jaarlijkse uitvoering van de Matthaus Passion mijlen voor. The Passion is een ander verhaal. Deze nog jonge traditie van de EO en KRO-NCRV combineert al lerlei showelementen tot een on derhoudend avondje televisie. In een ruim raamwerk zitten smaakvolle en minder smaakvolle ele menten, zoals dat gaat met programma's voor een breed publiek. Dat is niet erg. Het oorspronkelijke verhaal over het lijden en over de opstanding van Jezus overleeft met gemak alle populaire vertalingen. Zelfs in de luchtigste versie blijft het ijzersterk. The Passion kan nog niet tippen aan de eenduidige symboliek van het kerkelijke paasfeest De Sluise raad besluit van avond over het al dan niet invoe ren van precariobelasting - beter bekend als kabelbelasting. Die wordt geheven aan bedrijven die kabels en leidingen in de grond hebben, zoals Delta. Die rekent de kosten door aan de klanten. Sluis is de enige gemeente die de taks nog niet heeft ingevoerd. De eigen inwoners betalen, via on der meer Delta, wél indirect mee aan de belasting van andere ge meenten. Raadsleden kunnen dus weinig anders dan vanavond - te gen heug en meug - vóór invoeren van de belasting stemmen. Eigenlijk is dat van de zotte, vindt PvdA-fractievoorzitter Ro bert Evers. „We worden hiertoe gedwongen door andere gemeen ten, met Hulst voorop", wijst hij naar de gemeente die vorig jaar als eerste besloot tot invoeren van de taks en daarmee het sneeuwbal effect verzoorzaakte. Evers vindt dat B en W moeten aankaarten 'dat dit ongewenst is'. „In elk geval is dit een voorbeeld van het feit dat er aan de Zeeuwse 'Dit bewijst dat er aan de Zeeuwse samenwerking nog veel valt te verbeteren' samenwerking nog een heleboel valt te verbeteren." Het liefst zou de PvdA de belas ting niet invoeren, maar dan zou den de eigen burgers de dupe wor den. Daarom moet de opbrengst van de kabelbelasting in minde ring worden gebracht op de op brengst van de rioolheffing, vindt de PvdA. Ook D66 doet vanavond een voorstel. Die fractie wil de op brengst steken in duurzame maat regelen. Almanak De kastanje in de tuin van de 90-jari- ge Bevelander was niet meer te red den. Slachtoffer van de ziekte die al zoveel bomen had getroffen. „Hij moet eruit. Straks valt hij nog om." Zijn schoonzoon uit de stad raadde hem aan een hovenier te bellen om de gigant te vellen. Maar wie zijn hele le ven buiten heeft gewerkt, verricht zo'n klusje zelf. Toen de schoonzoon een week later weer op bezoek was, lag de boom om. „Ik heb wel eerst de takken eraf ge zaagd", zei de 90-jarige. „Met de handzaag hoor. Ik ga niet meer met de motorzaag de ladder op." Eerste sleutel plan Den Dullaert De eerste huurder van de nieuwe huizen in het Plan Den Dullaert in Hulst heeft deze week de sleutel gekregen. Marcel Martens uit de Oude Polderstraat was de gelukkige. Woon- stichting Hulst laat in Den Dullaert in totaal zestig ver ouderde (senioren)wonin- gen uit 1968-1970 aan de Janseniuslaan, Oude Pol derstraat, Verbindingstraat en Jan de Munckstraat ver vangen door 45 energiezui nige en levensloopbestendi- ge. De eerste achttien zijn nu klaar. Skelterraces door centrum Zaterdag en zondag wordt vanaf De Paerdestal in Oud-Terneuzen weer ge streden om de 'Trofeo Olandese Volante', ofwel: de Vliegende Hollander Trofee voor de beste skel teraars. De dames starten zaterdag om 19.00 uur, de mannen zijn zondag vanaf 13.30 uur aan de beurt. Er zijn geldprijzen voor de top drie. Opgeven kan nog via paerdestal@gmail.com of 0614386728. De organisatie stelt skel ters gratis beschikbaar. Kaarsje branden voor wereldvrede Astrid Esser van Angels- hart uit Oostburg roept ie dereen op vanavond een kaarsje op te komen steken voor de wereldvrede. Aan leiding zijn de aanslagen in Brussel. Deelnemers kunnen tussen 19.00 uur en 20.00 uur terecht in het Angelshart-centrum aan de Grote Beer 5. Esser (foto) vraagt mensen die niet kunnen komen om dan thuis een kaars te branden en zo samen 'de kracht van positieve ener gie de wereld in te breng en'. Opknapbeurt voor Boulevard De Boulevard in IJzendijke krijgt tussen nu en medio juni een grondige opknap beurt. Klinkers worden ver vangen, en de stoep aan de waterkant verdwijnt. Er worden ook enkele riool aansluitingen op wonin gen vernieuwd. Er wordt gewerkt in vier fasen: van af de kant van de Raveleijn- straat naar de zijde van de Landpoortstraat. Het werk wordt uitgevoerd door aan nemer De Bokx uit Terneu- zen. GOES. „Wat erg, al die mensen! Het is toch eigenlijk idioot, hè" De vrouw bevindt zich tussen honderden koopjesjagers die woensdagochtend samendrom men voor de ingang van het V8cD-fïliaal in Goes. De mensen staan bijna tot aan de achterin gang van de Hema. Ruim een half uur voor de op- heffingsuitverkooop begint, vero veren de eerste klanten al een plekje bij de deur. Onder de men sen zijn opvallend veel vrouwen met kinderwagens. En die blij ken ook heel handig om je terri torium af te bakenen. „Ik hoop dat ze sieraden heb ben", fluistert iemand. „Ik kom voor de kinderkleding", zegt een jonge moeder. Ze voegt eraan toe: „Ik heb niet echt iets nodig hoor, en ik kocht eigenlijk nooit iets bij V&D. Maar ik ga tóch WESTKAPELLE. Begin mei wordt op 35 tot 40 km ten westen van Westkapelle be gonnen met de bouw van een vierde windmolenpark in de Belgische territoriale wateren. Nobelwind gaat vijftig windturbines in zee plaatsen met een totale capa citeit van 165 megawatt. Hier mee kunnen 186.000 huis houdens van elektriciteit worden voorzien. In decem ber 2017 moet het park in be drijf zijn. De materialen voor de bouw worden aange voerd vanuit de haven van Oostende. Het Nederlandse fonds Meewind neemt voor 19,9% deel in Nobelwind. even kijken." Een meisje trekt in paniek haar flets uit het rek, om snel weer naar huis te rijden. „Oh nee hè, je kunt alleen maar pinnen!", roept ze. Inderdaad: het staat met grote letters op de deuren: 'alleen pin- Vandaag ben ik hier om V&D een laatste eerbetoon te brengen' JUWELIER MINDERHOUD goud-zilver-horloges- klokken-reparatie 12 9 3 6 Westkapelle Arnemuiden www.juwelierminderhoud.nl door Martijn de Koning OOSTBURC. Het feit dat er gepraat moet worden over het invoeren van de 'belachelijke' kabelbelas ting, bewijst dat het schort aan de samenwerking tussen Zeeuwse ge meenten. Het rechtstreeks terugge ven van de opbrengst aan inwo ners door de rioolheffing te verla gen, is dan nog de minst slechte op lossing. Dat vindt de fractie van de PvdA in de Sluise gemeenteraad. Robert Evers raadslid PvdA Tip? redactie@pzc.nl HULST TERNEUZEN OOSTBURC IJZENDIJKE V&D moet door Cornelleke Blok Nevin de Kok uit Goes Mensen drommen samen voor de ingang, foto's Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 89