'Krabbendijke is nu aan de beurt' The Passion is van een andere orde Kastanje Lange rijen bij filiaal in Goes 2 ZEELAND Grote drukte op de eerste dag van de opheffingsuitverkoop bij V&D in Goes. „Kettingen voor drie euro!" Windpark voor de kust COMMENTAAR Vanavond is The Passion weer te zien. Het spektakel stuk over het paasverhaal is doorgaans goed voor een miljoenenpubliek. Het is zelfs een exportproduct. New Orleans had onlangs een eigen versie. Daar ontspoorde de show enigszins omdat het opstandingsverhaal werd gekop peld aan de wederopbouw van de stad na de orkaan Katrina. Ook in Nederland is wat kritiek te horen. Lang niet alle gelovigen die Pasen al hun hele leven zien als het hoogtepunt van de religieuze agenda en die voor dat feest hun vaste liturgische gebruiken heb ben, zitten te wachten op een zeer populaire variant. In veel ker ken heeft de paasviering een in tensiteit en een eenduidige sym boliek waar The Passion niet aan kan tippen. In dit opzicht ligt ook de jaarlijkse uitvoering van de Matthaus Passion mijlen voor. The Passion is een ander verhaal. Deze nog jonge traditie van de EO en KRO-NCRV combineert al lerlei showelementen tot een on derhoudend avondje televisie. In een ruim raamwerk zitten smaakvolle en minder smaakvolle ele menten, zoals dat gaat met programma's voor een breed publiek. Dat is niet erg. Het oorspronkelijke verhaal over het lijden en over de opstanding van Jezus overleeft met gemak alle populaire vertalingen. Zelfs in de luchtigste versie blijft het ijzersterk. The Passion kan nog niet tippen aan de eenduidige symboliek van het kerkelijke paasfeest De raad gaf dinsdag groen licht voor de koop van het vrijstaande huis a 180.000 euro. De woning ligt strategisch tussen het parkeer terrein van de gereformeerde ge meente en het parkje tegenover de winkels aan de Dorpsstraat. Als Aankoop van huis aan de J.W. Frisostraat geeft gemeente vrijheid voor herinrichting van dorpscentrum Krabbendijke het aan de winkeliersvereniging ligt, moeten er vooral parkeerplek ken bijkomen. Wethouder Jaap Sinke vindt dat Krabbendijke recht heeft op een impuls. „In an dere dorpen - recent Kruiningen - zijn ook de nodige knelpunten op gelost. Voor Krabbendijke wordt er nu hard aan een plan gewerkt." Krabbendijkenaren Peter Koe man (CDA) en Marien Weststrate (Leefbaar) hadden wel moeite met de financiering van de koop. Het college van B&W wil name lijk de tonnen gebruiken die Ten- net dit jaar aan de gemeente over maakt om de leges te betalen voor de nieuwe hoogspanningslijn en het koppelstation in Rilland. „Lie ver hadden we dat geld helemaal niet gehad", zei Weststrate. Beide heren vonden ook dat extra parkeerplaatsen in eerste in stantie vooral voor het winkelend publiek bestemd moeten zijn. En niet voor bezoekers van de kerk. Volgens Sinke is dat ook niet de in steek. „In plan Kelders leggen we parkeerplekken aan voor de kerk, di ons daar inmiddels ook al voor heeft betaald. En er is natuurlijk niks op tegen dat andere parkeer plaatsen 's zondags ook door kerk gangers worden gebruikt." Weststrate hekelde het 'druk middel' dat het college gebruikt om de deal er snel doorheen te krijgen. Er zou haast geboden zijn omdat detacheringsbureaus op de loer zouden liggen om het pand aan te kopen en er arbeidsmigran ten te huisvesten. „Een drog reden", zo oordeelde Weststrate. Almanak De kastanje in de tuin van de 90-jari- ge Bevelander was niet meer te red den. Slachtoffer van de ziekte die al zoveel bomen had getroffen. „Hij moet eruit. Straks valt hij nog om." Zijn schoonzoon uit de stad raadde hem aan een hovenier te bellen om de gigant te vellen. Maar wie zijn hele le ven buiten heeft gewerkt, verricht zo'n klusje zelf. Toen de schoonzoon een week later weer op bezoek was, lag de boom om. „Ik heb wel eerst de takken eraf ge zaagd", zei de 90-jarige. „Met de handzaag hoor. Ik ga niet meer met de motorzaag de ladder op." Nieuw Schoudee houdt open huis De verbouwde en uitge breide Gasterij Schoudee houdt op donderdag 31 maart open huis. Tussen 16.00 en 19.00 uur gaan de deuren aan de Schoudee- weg 1 in Wemeldinge open voor belangstellenden. Het voormalige partycentrum kreeg vorig jaar een andere eigenaar. Andrea en Ema nuel Dekker, van de naast gelegen camping Linda, zwaaien er nu de scepter. Begin 2016 begon de grote verbouwing van de feest zaal, waarbij ook een bras serie aangebouwd is. Twintig tips over overval De politie heeft twintig tips gekregen over de over val op het Texaco-benzine- station in Scherpenisse. Die kwamen binnen naar aanleiding van een uitzen ding van Opsporing Ver zocht. Veel tips gingen over de opvallende brom mers waarop de daders re den. Eén ervan is een bij zondere uitvoering van de Honda MT5, met een geel zadel en een blauwe tank met een gele streep erop. Een brommer met die ken merken heeft Honda nooit geproduceerd. Burgemeester voor kinderen De aanmelding voor het kinderburgemeesterschap van Goes is weer openge steld. Alle kinderen uit de groepen 6 en 7 van de basis scholen in de gemeente Goes kunnen zich verkies baar stellen. Daarvoor die nen zij voor 26 april een sollicitatiebrief in te sturen die zij kunnen downloa den via www.goeskinder- stad.nl. Op zaterdag 3 sep tember wordt de veertien de kinderburgemeester geïnstalleerd. De kinder burgemeester wordt de op volger van Rosalie Baaijens (foto) en wordt gekozen door de Goese bevolking. Inschrijven voor afvalproject De gemeente Kapelle is nog steeds op zoek naar in woners van de gemeente die mee willen doen met het project 100-100-100. De bedoeling daarvan is dat 100 huishoudens 100 dagen lang 100 procent (rest)afvalvrij leven. De helft van het beoogde aan tal inschrijvingen is inmid dels binnen, maar er kan nog ingeschreven worden tot 28 maart. Dat kan via de website: kapelle.100-100-100.nl. GOES. „Wat erg, al die mensen! Het is toch eigenlijk idioot, hè" De vrouw bevindt zich tussen honderden koopjesjagers die woensdagochtend samendrom men voor de ingang van het V&D-fïliaal in Goes. De mensen staan bijna tot aan de achterin gang van de Hema. Ruim een half uur voor de op- heffmgsuitverkooop begint, vero veren de eerste klanten al een plekje bij de deur. Onder de men sen zijn opvallend veel vrouwen met kinderwagens. En die blij ken ook heel handig om je terri torium af te bakenen. „Ik hoop dat ze sieraden heb ben", fluistert iemand. „Ik kom voor de kinderkleding", zegt een jonge moeder. Ze voegt eraan toe: „Ik heb niet echt iets nodig hoor, en ik kocht eigenlijk nooit iets bij V&D. Maar ik ga tóch WESTKAPELLE. Begin mei wordt op 35 tot 40 km ten westen van Westkapelle be gonnen met de bouw van een vierde windmolenpark in de Belgische territoriale wateren. Nobelwind gaat vijftig windturbines in zee plaatsen met een totale capa citeit van 165 megawatt. Hier mee kunnen 186.000 huis houdens van elektriciteit worden voorzien. In decem ber 2017 moet het park in be drijf zijn. De materialen voor de bouw worden aange voerd vanuit de haven van Oostende. Het Nederlandse fonds Meewind neemt voor 19,9% deel in Nobelwind. even kijken." Een meisje trekt in paniek haar flets uit het rek, om snel weer naar huis te rijden. „Oh nee hè, je kunt alleen maar pinnen!", roept ze. Inderdaad: het staat met grote letters op de deuren: 'alleen pin- 'Vandaag ben ik hier om V&D een laatste eerbetoon te brengen' JUWELIER MINDERHOUD goud-zilver-horloges- klokken-reparatie Westkapelle Arnemuiden www.juwelierminderhoud.nl door Joeri Wisse KRABBENDIJKE. Met de koop van een woning aan de J.W. Frisostraat in Krabbendijke, heeft de gemeen te Reimerswaal de handen vrij voor de herinrichting van het centrum. Tip? redactie@pzc.nl WEMELDINGE SCHERPENISSE GOES KAPELLE V&D moet door Cornelleke Blok Nevin de Kok uit Goes Mensen drommen samen voor de ingang, foto's Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84