die alleen voor geld komen, wil ik niet' 'Spelers Voorzitter Reijnierse: We hebben geen grote tekorten, wel een cashprobleem 16 ZEELAND Een deel van de vergoedingen kan mogelijk pas volgend seizoen worden uitgekeerd. VLISSINGEN. Na een week, waarin de trainer opstapte en er onder de spelers opnieuw rumoer ont stond over het uitblijven van de vergoedingen, pakt VC Vlissingen de draad weer op. Ruud Pennings is Jurriaan van Poelje als trainer opgevolgd en werkt met zijn selec tie aan een passend competitie- slot in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. Buiten het veld probeert voorzitter Rens Reijnier se orde op zaken te stellen. „Ik heb de overtuiging dat de rest van het seizoen rimpelloos zal verlo pen", zegt de voorman. Reijnierse heeft de behoefte om na een roerig weekje open heid van zaken te geven. Hij wil de geruchtenstroom de kop in drukken en de suggestie dat Vlis singen andermaal in financiële problemen verkeert wegnemen. „We hebben geen enorme tekor- Er mag bij Vlissingen dan gekrakeel zijn over de ver goedingen aan de spelers; het werkt volgens de be trokkenen niet door naar komend seizoen. De nieuwe trainer Ruud Pennings denkt dat hij een even wichtige groep kan samenstellen. „De selectie blijft voor het groot ste deel intact", stelt de oefen- meester. Verder heeft Pennings de voor zitter een lijstje overhandigd met namen van spelers die mogelijk in teressant zijn voor Vlissingen. Voor het geval er spelers zijn die hun geluk elders gaan beproeven. ten", bezweert hij. „We hebben wel een cashprobleem, waardoor we niet in staat zijn om op dit mo ment maandelijks onze verplich tingen aan de spelers na te ko men. Een deel van het geld zal mogelijk pas volgend seizoen over gemaakt kunnen worden." VC Vlissingen werkt met een sponsorstichting die sinds dit sei zoen alle kosten rond het eerste zondagelftal voor haar rekening neemt. Daarbij gaat het niet al leen om vergoedingen aan spelers en trainer en afdracht aan belas ting, maar ook om veldhuur, reis kosten met de bus naar uitwed strijden en kosten van de KNVB. In zijn totaliteit gaat het om een bedrag van zo'n anderhalve ton. De inkomsten bij de sponsorstich ting komen uit recettes en vooral uit bijdragen van sponsoren. „We hebben bij Vlissingen heel veel kleine sponsoren, meer dan 110", legt Reijnierse uit. „Die betalen elk 750 euro. Dat is beter dan één grote sponsor. Dat maakt je minder kwetsbaar en geeft sta biliteit. We sluiten contracten af voor drie jaar en sturen de spon sors vervolgens een factuur. Maar het blijkt nu dat die betalingen minder regelmatig binnenkomen dan dat er betalingen aan spelers gedaan moeten worden. We heb ben facturen al wat eerder ver stuurd, maar er staat op dit mo ment nog een bedrag open van 40.000 euro. Natuurlijk heb je nooit honderd procent de garan tie dat elke sponsor uiteindelijk ook zijn bijdrage overmaakt, maar we gaan er vanuit dat het meeste uiteindelijk geïnd zal kunnen wor den. Alleen zal daar enige tijd overheen gaan." Topklasse Reijnierse bemoeide zich tot voor kort als voorzitter van de ge hele vereniging (380 leden) niet al te zeer met het huishouden van de sponsorstichting, maar toen enkele maanden geleden de eerste problemen zich openbaar den, nam hij samen met Johan de Visser van de sponsorstichting het heft in handen. Zonder daar bij schuldigen aan te wijzen. „Het is allemaal wel te begrijpen", zegt Reijnierse. „Vorig seizoen om de ze tijd stonden we bovenaan, lonkte de topklasse en plaatsten „Ik hoor in de politiek wel eens dat er bij Vlissingen enorme beta lingen worden gedaan", zegt Reij nierse, die ook nog raadslid is in de gemeente Vlissingen. „Dat de bomen tot in de hemel groeien. Nou, de bomen komen echt niet de hemel in hoor. We geven nor male vergoedingen." Liefhebbers „Je hebt voetballers die puur voor het geld voetballen, maar je hebt ook liefhebbers die naar ni veau kijken, naar de manier van spelen en naar de samenstelling van een groep", zegt Pennings. „Spelers die alleen voor het geld naar Vlissingen komen, wil ik niet." Bij zijn vertrek naar Hoek vorig jaar zei Pennings nog dat de club niet was meegegroeid met het niveau van het eerste elftal. „We konden het eerste ook niet bijbenen", zegt Reijnierse. „Dat mocht je ook niet verwachten van een vereniging die in 2010 nog maar een eerste elftal en één jeugd team had. Een aantal men sen binnen onze jeugdafdeling die bergen werk had verzet, voelde zich aangesproken door die uit spraak van Ruud." Pennings: „Die uitspraak was 'De selectie blijft voor het grootste deel intact' we ons voor de beker. Dat heeft tot een bepaald optimisme geleid. Bovendien werd er rond die tijd heel erg aan onze spelers getrok ken. Achteraf moet je conclude ren dat de uitgaven en inkomsten niet goed op elkaar zijn afge stemd." Reijnierse wenst niet om de he te brij heen te draaien. Vandaar ook dat hij vorige week met Johan de Visser tekst en uitleg gaf aan de selectie. „De spelers moeten weten waar ze aan toe zijn", stelt de voorzitter. „'Wat is dit nu alle maal', was de eerste reactie van de spelers. Dat snap ik maar al te goed, maar alle verplichtingen worden nagekomen. Sommigen wilden het zwart op wit hebben, nou dat hebben we keurig gere- 'Achteraf moet je concluderen dat de uitgaven en inkomsten niet goed op elkaar zijn afgestemd' geld. Zakelijk gezien denk ik dat de rest van het seizoen rimpel loos zal verlopen." Toch heeft de club ook nog te maken met de nasleep van de ver meende doodsbedreigingen aan het adres van het arbitrale trio na afloop van de competitiewed strijd tegen UDI'19. De KNVB leg de de hoofdmacht vier punten in mindering op. Inmiddels heeft Vlissingen de voetbalbond om herziening van het vonnis ge vraagd. „Ik ben drie jaar geleden in het bestuur gekomen met als doel rust te creëren. Dat is de afge lopen jaren geleden aardig gelukt, totdat de grensrechter zei dat hij bedreigd was. Niemand van ons heeft iets daarvan gehoord of ge merkt. Allemaal heel vervelend en al het werk van de afgelopen ja ren is naar de knoppen. Ook al krijgen we later nog gelijk, die schade repareer ik nooit meer. Zo iets blijft hangen in de publieke opinie." niet gericht tegen de jeugdafde ling. Die mensen hebben prima werk geleverd. Het ging puur over de ontstane situatie na de snelle sportieve groei van de eerste selec tie." Reijnierse: „Dat hoort bij VC Vlissingen. Als er iets gebeurt, zijn de reactie en emotie enorm. Dat moet je dan in een gesprek zien op te lossen. Ruzie is zo mak kelijk, maar je schiet er niks mee op. We moeten het samen doen. Sinds 2010 is er een enorm herstel ingezet bij Vlissingen. We hebben nu vijf seniorenteams en zeven tien jeugdploegen." VC Vlissingen komt al zijn verplichtingen aan spelers na door Jan Dagevos VC Vlissingen-voorzitter Rens Reij nierse. foto Ruben Oreel Ruud Pennings trainer VC Vlissingen Rens Reijnierse voorzitter De spelers van Vlissingen hebben vorige week tekst en uitleg gekregen van de voorzitter, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79