Oud-speler van onder meer AA Gent. Hoek en 14 ZEELAND TUrnster Jendrusch haalt halve finale van Nederlandse titelstrijd Terneuzenaar (27) verruilt zijn maatkostuum in 2015 voor een trainingstenue. In het belastingparadijs staat hij dagelijks op het veld om voetballertjes te scholen. Anna Jendrusch uit Scharendijke was bij de kwartfinale NK tur nen in Volendam de sterkste. De turnster van Delta Sport kwam uit in de categorie jeugd tweede divisie. Jendrusch behaalde op de meerkamp 45.968 punten. Ze won zowel de vloer- als de balk- oefening. Vijf van de zes deelnemende turnsters van Delta Sport bereik ten de halve eindstrijd van de na tionale titelstrijd. Anne-Li Sloot- maker kwam in de junior twee de divisie tot een tweede plaats, terwijl Angélica Daniëlse (pupil 1N2) beslag legde op een derde plek. Bij de senioren kwalificeerden Marika Padmos (zesde) en Romy Reintjens (elfde) zich voor de volgende ronde. Sterre Bosma (instap) werd uitgeschakeld met een veertiende plaats. Bij de toestellen regiofmale der de divisie in Prinsenbeek werd Tessa Roggeband (pupil 2) kam pioen op de sprongoefening en was er een tweede plaats voor Xin Da van der Wekken (pupil 1) EK in Frankrijk wijkt niet voor terreur Het EK voetbal in Frankrijk wijkt niet voor terreur en gaat op 10 juni gewoon van start. Dat zei de Franse staatssecretaris van Sport Thierry Braillard gisteren in L'Equipe. „Het EK schrappen bete kent toegeven aan deze lafaards", zei hij in reactie op de aanslagen van dinsdag in Brussel, waarbij tientallen doden en gewonden vielen. „De Uefa denkt er precies zo over." Veiligheid is al vanaf het begin van de voorbereidingen op het EK een centraal thema ge weest. Braillard: „Op dat gebied kunnen we echt niet méér doen." op de sprong. Senna Poortvliet werd bij de pupil 2 op hetzelfde onderdeel derde. Ook was er in Prinsenbeek de tweede voorron de vijfde divisie. Kyani Bouw man uit Haamstede behaalde bij de instap een zilveren medaille. Driebanders Zandee pakken een punt In de vierde divisie driebanden moest Zandee Kloetinge in eigen huis genoegen nemen met een gelijkspel. De ontmoeting met BV Sprundel 4 eindigde, na een niet al te hoogstaand duel, in 4-4. Voor de thuisploeg was Mar tin Capelle met overschot de be tere. Hij won, met 0.531 gemid deld. Reserve Jan Willem Slab ber won tot zijn grote vreugde ook zijn partij. De twee andere spelers van Zandee verloren. Piet Verschure ging kansloos onder uit, Daan Westrate beleefde een off-day. sport kort ge voetbaltrainers naar exotische eilanden als Anguilla, de Baha ma's en de Kaaimaneilanden, een eiland in de Caribische Zee tus sen Cuba en Midden-Amerika dat zo'n 56.000 inwoners telt. Daar komt hij in contact met Virgil Sey mour, een ex-international van de Kaaimaneilanden. Zo'n achtdui zend kilometer van huis maakt Reijn indruk. Seymour speelt dan al met de plannen om een na schools programma te starten voor zijn voetbalschool ESM, geba seerd op de Nederlandse voetbalfi losofie. In 2015 komt het daadwerkelijk 'In september begonnen we met tien kinderen, inmiddels zijn dat er al vijftig' van de grond. Voor de voetbaltech- nische leiding heeft hij slechts één kandidaat in gedachten: Peter Reijn. „Zijn verzoek kwam voor mij als een enorme verrassing, we hadden drie jaar lang geen con tact meer gehad", vertelt Reijn. „Virgil had ongetwijfeld ook de keuze uit trainers die over veel meer ervaring beschikken, maar toch ben ik hem bijgebleven. Mijn voetbalachtergrond, het feit dat ik goed Engels spreek en mij voor langere tijd aan het eiland wilde binden, spraken in mijn voor deel." Hij heeft op dat moment een mooi inkomen, een trendy appar tement op de Kop van Zuid in Rotterdam en een zorgeloos be staan als consultant in de zorgsec tor. Het telefoontje van Seymour verandert op 15 april 2015 zijn le ven. Of hij jeugdtrainer wil wor den in een belastingparadijs? Re ijn twijfelt geen seconde, zegt zijn baan op en vertrekt een maand later naar de Kaaimaneilan den. Zijn maatkostuum ruilt hij in voor een trainingstenue. De Zeeuws-Vlaming is door zijn multiculturele opvoeding - zijn moeder is van Turkse komaf - vertrouwd met cultuurverschil len. Reijn zal dan ook niet snel overvallen worden door heimwee. In 2011 en 2013 woont hij zelfs en kele maanden in Istanbul. Toch moet hij wel wennen op de Kaai maneilanden. „Er vonden in het begin wei nig voetbalactiviteiten plaats, uit gezonderd van een aantal voetbal kampen en een toernooi in Min nesota. Pas na de zomervakantie kon ik starten met groeps- en pri- vétrainingen. In september begon nen we met tien kinderen, inmid dels zijn dat er al vijftig. Ik heb hier mijn draai nu echt gevon den." Voetbalschool ESM werkt nauw samen met Academy Sports Club, de enige voetbalclub op het eiland die investeert in het jeugdvoetbal. ESM mag on der meer gebruik ma- In zijn jeugdjaren werd Peter Reijn als een groot ta lent beschouwd. De mid denvelder begon bij Ter- neuzen, maakte de over stap naar AA Gent en speel de zich daar op zijn veertiende in de kijker bij PSV. Tot een overstap en een doorbraak in het profvoet bal kwam het uiteindelijk niet, maar tegenwoordig verdient hij zijn geld wel met de sport waar hij van houdt. Reijn streek vorig jaar neer op de Kaaimaneilanden, waar hij dagelijks op het veld staat als jeugdtrainer. „Ik ben nooit een hele dag vrij", zegt de 27-jarige Reijn. „Maar ik ben na tuurlijk de laatste die moet kla gen." Na zes seizoenen AA Gent ver ruilt hij de Belgische club begin 2007 voor hoofdklasser Hoek. Na een jaar houdt hij het vanwege zijn studie Psychologie voor ge zien bij de club, om het seizoen daarop het shirt van Terneuzen weer aan te trekken. Hij studeert in Tilburg en besluit daar ook te gaan voetballen. Bij RKTW wordt Peter Reijn al snel jeugdtrainer en dat levert hem diverse connecties op. Een Tilburgse voetbaltrainer vraagt hem in de zomer van 2012 om voor twee maanden mee te gaan naar het Caribisch gebied om daar als jeugdtrainer mee te helpen aan diverse voetbalkampen. De Caribische trip brengt Reijn samen met vier andere jon- jpOri Leven van Reiin in sport@pzc.nl W VOLENDAM PARIJS Anna Jendrusch won in Volen dam de meerkamp. KWADENDAMME ZIERIKZEE Schaker Weeland verslaat ook Krijger Bij Schaakvereniging Zierikzee begint Jac Weeland een reputa tie als killer op te bou wen. De laatste weken speelde hij tegen de top drie en won van Kees van den Nieuw- endijk, dwong Sjaak Spiegels remise af en bond nu Martin Krij ger aan de zegekar. Weeland zette het bord al snel in vuur en vlam met een verach te paardzet. Krijger dacht in eerste instan tie dat Weeland een blunder beging maar ontdekte later dat er een diepe list achter zat. Krijger zocht en vond een mooie weer legging die hem de winst had kunnen op leveren. In het vervolg miste hij echter de beste voortzetting en won Weeland een stuk. In een al- les-of-nietspoging zocht Krijger het initia tief maar Weeland wikkelde geconcen treerd af en kwam zelfs nog met een fraaie matcombinatie, ondanks zijn tijdnood. Zwartspeler Ben Snethorst verloor zijn partij tegen Sjaak Spie gels, Pieter Jan van Strien was te sterk voor Dick Doeswijk. Eric Bouman buitte de kansen na een goede opening niet uit. Na een tweetal zwakkere zetten van hem kon Kees van den Nieuwe- dijk de druk in het middenveld opvoeren en materiaalvoordeel behalen. Na dertig zet ten gaf Bouman op. VLISSINGEN JVOZ D1 op 16 april tegen D1 van Ajax De halve finale van de landelijke beker tus sen Ajax D1 en JVOZ D1 wordt op zaterdag 16 april gespeeld. Het duel vindt plaats op De Toekomst, het jeugdcomplex van de Amsterdamse club. Mocht JVOZ D1 erin slagen de bekerfinale te bereiken, dan treft het Sparta of AZ D1. bond Peter Reijn voetbaltrainer door Juriën Dam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77