Pm Nog geen krabbel onder overname dorpshuis Voorkeursrecht op de Dreef 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Als eigenaren van grond aan de Dreef willen verkopen, staan B en W vooraan vanwege plan voor super en voetpaden. Kinderkledingbeurs in Pontes 'n Zelfgemaakt haasje Üli' y Als Karei Steur zijn grond wil verkopen dan wil de gemeente de eerste zijn Geeft de minister alsnog toestemming voor de verkoop van het dorpshuis, dan wordt het oude plan van stal gehaald In de regio Keramiekexpositie Els Bottema Nieuw seizoen bij Goemanszorg Nieuw Schoudee houdt open huis Mijn dorp, mijn stad Gemeente wil grond in Renesse door Ton van den Nouweland RENESSE. Voor de vestiging van een of twee supermarkten aast het Schouwse gemeentebestuur op vijf percelen grond aan de Dreef in Ren esse. De lappen grond zijn óók no dig voor de aanleg van twee voet paden naar het centrum en de ver binding met de Stoofweg. Om de grond te kunnen ver werven, stellen B en W de ge meenteraad voor om op deze per celen het voorkeursrecht te laten gelden. Dat betekent dat de eigena ren, wanneer zij hun grond willen nu verkopen, deze als eerste aan de gemeente moeten aanbieden. B en W volgden deze procedure eer der voor het Haringvlietplein in Zierikzee. Deze keer gaat het om om het perceel van agrariër Karei Steur, om twee lapjes groen van particulieren en om twee stukken grond van AW-Beheer waarop manege Grol is gevestigd. De plannen van B en W maken deel uit van het masterplan Renes se. Daarin staat dat er twee nieu we voetpaden vanaf het transfe rium naar het centrum moeten ko men. Vanaf het transferium moet het ook mogelijk worden met de auto door te rijden naar de Stoof weg. De nieuw te werven grond is ook nodig voor de vestiging van één of twee supermarkten aan de Dreef. Kandidaten daarvoor zijn er nog niet, vertelde ambtenaar Ri- cardo de Winter gisteren. In het masterplan staat ook dat het nieuwe VW-kantoor in het het voormalige Ecoscope wordt ge vestigd. Als het zo ver komt dat de kermis van de Ring verdwijnt, komt die op een terrein verderop aan de Roelandsweg te staan. Het B en W-besluit tot vestiging van voorkeursrecht ligt sinds 17 maart voor vier weken ter inzage. De ge meenteraad moet het binnen drie maanden bekrachtigen. door Esme Soesman NOORDWELLE. De overname van het dorpshuis door de inwoners van Noordwelle laat nog even op zich wachten. Althans formeel. De plannen zelf zijn onveranderd. „We gaan door", zoals voorzitter Ed Heye van de Dorpsgemeenschap het eerder deze week kort maar krachtig zei. De bedoeling is het dorpshuis per 1 juli voor een symbolisch bedrag van 1 euro te kopen van Zeeuw- land om vanaf dat moment alle touwtjes volledig zelf in handen te nemen. Maar de krabbel die de minister onder deze deal moet zet ten, blijft vooralsnog uit. Dat heeft te maken met de nieuwe wo ningwet, lichtte wethouder Jac queline van Burg tijdens de voor jaarsvergadering van de Dorpsge meenschap Noordwelle toe. Wo ningcorporaties mogen niet zo maar meer voluit in leefbaarheid investeren. De bedoeling is om vanaf 1 juli de plannen door te zetten onder precies dezelfde voorwaarden als afgesproken was. Alleen wordt het dorpshuis dan niet voor een euro gekocht, maar stelt Zeeuwland het gebouw beschikbaar. De Dorpsgemeenschap -straks de stichting dorpshuis Noordwelle- betaalt erfpacht voor de grond aan Zeeuwland en draait verder op voor beheer, onderhoud en exploi tatie. Komt het ministerie alsnog over de brug dan wordt het oude plan uit de kast gehaald. Voordeel aan deze veranderde gang van za ken is dat de Dorpsgemeenschap Noordwelle in deze constructie mee kan liften met de collectieve verzekering van Zeeuwland. Die pakt door de collectiviteit voor Noordwelle gunstig uit. BROUWERSHAVEN De Kunstcadeauwinkel in Brou wershaven start zaterdag het sei zoen met een expositie van kera miste Els Bottema uit Eefde. De keramiekobjecten van Botte ma zijn voornamelijk geïnspi reerd op de architectuur. Zowel de moderne architectuur als die uit de oudheid hebben haar inte resse. Daarnaast is ze geboeid door het leven in en om de zee, mede door een landartproject dat ze samen met een collega in Engeland doet. De expositie wordt om 16.00 uur geopend en is te bezichtigen tot zaterdag 7 mei. De openingstijden zijn op eerste en tweede paasdag van 12.00 tot 17.00 uur en verder op woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Meer in formatie is te vinden op www.dekunstcadeauwinkel.nl. DREISCHOR Streek- en landbouwmuseum Goemanszorg start zaterdag met het nieuwe seizoen. Van 26 maart tot november is het museum open van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Alleen de maandag is dit jaar de dichte dag, met uit zondering van Tweede Paasdag en Tweede Pinksterdag. De op stelling van de hoofdthema's meekrap, vlas, Zeeuws trekpaard en de geschiedenis van het ei land is geconcentreerd in de gro te schuur; in het woonhuis is veel aandacht voor de streek- dracht en er is een speciale wis seltentoonstelling over de streek- dracht en het Zeeuwse dialect WEMELDINCE De verbouwde en uitgebreide Gasterij Schoudee houdt op don derdag 31 maart open huis. Tus sen 16.00 en 19.00 uur gaan de deuren aan de Schoudeeweg 1 in Wemeldinge open voor belang stellenden. Het voormalige partycentrum kreeg vorig jaar een andere eige naar. Andrea en Emanuel Dek ker, van de naastgelegen cam ping Linda, zwaaien er nu de scepter. Begin 2016 begon de gro te verbouwing van de feestzaal, waarbij ook een brasserie aange bouwd is. VROUWENPOLDER Meeting autotuners op Veersedam De tuningliefhebbers Function/Form hou den zondag een meet ing op de Veersedam bij Vrouwenpolder. Het event 'Function/ Form presents: Street- life' richt zich op het hogere niveau; exclu sievere performance en showauto's. Tot nu toe hebben zich meer dan tweehonderd au to's aangemeld. DOMBURG Mondriaan centraal in Marie Tak van Poortvliet Museum ZIERIKZEE De Voorjaarstentoon stelling van het Marie Tak van Poortvliet Mu seum Domburg is ge wijd aan 'De zaak Piet Mondriaan - Mond riaan in Domburg' en gaat van start op eer ste paasdag. Loek Grootjans (Arnemui- den, 1955) verzamel de en archiveerde al les wat hem als mens en kunstenaar raakt. KWADENDAMME Gouden eieren in Tropical Zoo Berkenhof Tropical Zoo in Kwadendam- me houdt tijdens het Paasweekend -26, 27 en 28 maart- een acti viteit waarbij dertig jaarkaarten te winnen zijn. Deze dagen verstop pen ze per dag tien gouden eieren in de Tropical Zoo. Wie zo'n ei vindt, krijgt een jaarkaart waar mee hij of zij het hele jaar gratis naar binnen mag. De eieren wor den gedurende de dag op verschillende plekken neergelegd, het maakt dus niet uit hoe laat deelnemers beginnen te zoeken. Tropical Zoo is deze dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur Stichting Kinderkledingbeurs Zierikzee houdt het eerste week end van april een tweedehands voorjaarskinderkledingbeurs. De kinderkledingbeurs wordt ge houden in Pontes Pieter Zee man aan het Hatfieldpark 1 in Zierikzee. Vrijdagavond 1 april kan de zo merkleding ingeleverd worden van 19.30 tot 21.30 uur. Per per soon mag maximaal worden in geleverd: 30 stuks babykleding in de maten 50 t/m 86 en/of 50 stuks kinderkleding in de maten 92 t/m maat S. Zaterdagochtend 2 april is de ver koop van 10.00 tot 12.00 uur. Het uitbetalen van de verkochte kle ding aan klanten vindt plaats van 15.00 -15.30 uur. Niet ver kochte kleding kan, na opgave door de aanbieder, beschikbaar gesteld worden aan de Kleding- bank in Zierikzee. Voor meer informatie: www. kinderkledingbeurszierikzee.nl ZIERIKZEE. Nog eventjes, en dan is het Pasen. Bij Kinderboerderij De Punt in Zierikzee konden jonge knutselaars gisteren nog een paashaas je maken. Ééntje voor thuis, en ééntje met paaseitjes om weg te geven in de woongroepen van Borrendamme. Zo verblijdde de zevenjarige Brechje Keijmel Corrie de Feiter (86) met een haasje, foto Dirk-Jan Gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apol lo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles; 19.30 uur: Zangver eniging Zilt; 19.30 uur: Bridge; BURGHSLUIS Passagierschip de Onrust, 13.30 uur: Natuurvaartocht; DREISCHOR Trefpunt De Dors vloer, 18.45 uur: Repetitie Cres- kidz Muziekvere niging Crescendo, 19.45 uur: Repeti tie Fanfare Mu ziekvereniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.30 uur: Dansclub The Four Seasons: Kom de danspas jes weer ophalen; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.30-15.30 uur: Schilderclub, 13.30-14.30 uur: Meer Bewegen voor Ouderen 55 plus gym, NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas en jokeravond; Drie- koningenkerk, 19.00 uur: Koralen uit de Mattheus- passion van Bach door dubbelkwar- tet Cantate; OOSTERLAND Kerkzaal van Gere formeerde Ge meente, 20.00 uur: Open avond Duivelands Man nenkoor; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; 18.45 -1930 Drum band Nieuw Le ven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 9.00-12.00 uur: Schilderclub; 19.30 uur: Klaverjassen, 19.30 uur: Biljar ten; 19.30 uur: Yo ga Steffïne; ZIERIKZEE Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74