i Klopjacht in volle 4 NIEUWS AANSLAGEN BRUSSEL Zaventem blijft ook morgen dicht Polen weigert vluchtelingen Arrestaties bij McDonald's Hun telefoons gaan niet over. De Facebook-pagina's zwijgen. Er is ook geen teken van leven op de si te Ikbenveilig.nl van het Rode Kruis. Het is angstvallig stil rond Alexander en Sascha Pinczowski. Gisteren bevestigde Buitenland se Zaken dat de twee Nederlan ders officieel 'vermist' worden. Uit ziekenhuizen is nog geen be richt gekomen. Ze zijn nog niet ge vonden onder de gewonden, maar ook niet geïdentificeerd als dode lijke slachtoffers. „Inmiddels ben ik een beetje opgefokt", zegt hun tante Ellen Pinczowski. „De stilte duurt te lang. Het is niet te verte ren, die onzekerheid. We probe ren zo rustig mogelijk te blijven." 'Inmiddels ben ik een beetje opgefokt De stilte duurt te lang. Het is niet te verteren, die onzekerheid' Broer en zus zouden dinsdag van af Brussels Airport met Delta Airli nes vlucht 43 terugvliegen naar New York, waar ze wonen en wer ken. Op het moment van de explo sie hadden ze hun ouders aan de lijn. Die hoorden de bom ontplof fen en daarna veel glasgerinkel. „De verbinding werd verbroken en daarna is er geen contact meer geweest." De ouders, die net over de grens in het Belgische Lanaken wonen, zijn direct naar Brussel ge reisd. Gisteren zijn ze door het cri sisteam bijgepraat. Op de Hoge Hotelschool in Maastricht, waar vader Edmond als docent werkt, leven collega's en studenten in tens mee. „Pinczowski is hier een uitermate geliefd docent", aldus een woordvoerder van de school. „Dit raakt iedereen heel hard. We hopen het allerbeste voor hem en zijn familie." In de Verenigde Staten doen vrienden wanhopige oproepen. Cameron Cain, de vriendin van Alexander, smeekt via Twitter om informatie en deelt recente foto's. „Help alstublieft mijn vriend en zijn zus te vinden." Vader Ed mond werkt wereldwijd in de ho telbranche. Het gezin reisde altijd mee. Ze hebben ook een tijdje in de VS gewoond, reden voor de kin deren om daar hun studie te vol gen. Sascha, geboren in het Griek se Vouliagmeni, studeerde aan het Marymount Manhattan College in New York. Ze had net een stage bij UNICEF afgerond en was on langs stagiaire bij evenementenbu reau Shiraz Events. Buitenlandse Zaken maakte gis termiddag bekend dat nog een der de Nederlander vermist wordt na de aanslagen in Brussel. Het gaat om de Deventerse Elita Weah (41). Weah zou via Zaventem naar Amerika vliegen, maar is sinds de aanslagen daar zoek. Vriendin Mo nica Ambrose vreest het ergste: „We are praying for her. Het is ver schrikkelijk wat er gebeurt. Ze ging juist naar Amerika toe voor een begrafenis van een familielid. Dit is een verschrikkelijk gevoel." Weah woont al jaren in Deventer, zou na het generaal pardon de Ne derlandse nationaliteit hebben ge kregen. Ze heeft een 13-jarige dochter en doet volgens haar vriendin Monica Ambrose vrijwil ligerswerk in Deventer. De identificatie van dodelijke slachtoffers verloopt moeizaam. Namen worden nog niet naar bui ten gebracht. De stoffelijke over schotten van de slachtoffers op Za ventem worden naar het acade misch ziekenhuis in Leuven ge bracht. De lichamen van slachtof fers in de metro bij station Maal- beek gaan naar het militair hospi taal in Neder-O ver-Heembeek. Ook morgen zullen er geen passagiersvluchten vertrek ken of landen op Zaventem. Dat maakte Brussels Airport gisteravond bekend. Wel komt het vrachtverkeer lang zaam weer op gang. Het on derzoek naar de aanslagen in de vertrekhal van de luchtha ven is nog steeds gaande. „Wij kunnen helaas nu geen indicatie geven wanneer de vertrekhal vrijgegeven kan worden en klaar zal zijn voor inspectie door personeel van de luchthaven om de schade te bepalen en te beginnen met de reconstructie", aldus de persverklaring. Polen ziet na de aanslagen in Brussel voorlopig geen kans om vluchtelingen op te ne men. Dat zei de conservatieve minister-president Beata Szydlo in een gesprek met de Poolse zender Superstacja. Szydlo trad in november vo rig jaar aan. Haar voorganger Ewa Kopacz kwam met de EU overeen dat Polen 7.500 vluch telingen zou opnemen. Ook de veiligheidsadviseur van de premier, Andrzej Duda, waar schuwde op tv voor te veel vluchtelingen. Hoe groter het aantal vluchtelingen, des te groter de kans op terreur, meent Duda. Een 29-jarige man en een 37-jarige vrouw uit Zaandam zijn gistermiddag aangehou den in een McDonald's in hun woonplaats, omdat ze zich in de toiletten verdacht gedroegen. Agenten losten daarbij waarschuwingsscho ten. De politie ging na de ar restatie van het tweetal een fi liaal van McDonald's binnen, dat volledig werd ontruimd. De zoektocht naar een ver dacht pakketje in het fastfood- restaurant leverde niets op. Even na 17.00 uur werd de om geving weer vrijgegeven. De man en vrouw zitten nog vast voor verder onderzoek. Even was er gisteren het gerucht: Najim Laachraoui, de 'bommen maker van IS', zou in handen van de politie zijn gevallen. Maar het federaal parket moest het ont krachten. Er was wel een aanhou ding, in Anderlecht, maar niet van Laachraoui. Later op de avond was er het nieuws van De Standaard, dat Laachraoui (25) juist een van de mannen was die zichzelf op blies op vliegveld Zaventem. Net als Ibrahim El Bakraoui (29), de middelste op de foto van de drie Zaventem-terroristen. Nog steeds onbekend is de man met het witte jasje, die als derde het vliegveld betrad met een uit zonderlijk zware lading explosie ven in zijn bagage. Vlak voor het moment van de explosies ging hij ervandoor, waardoor de derde, zwaarste bom niet afging. Het had allemaal nog erger af kunnen lo pen, zo bleek gisteren. Ook al om dat de drie Zaventem-gangers een veel kleinere taxi kregen dan ze hadden verwacht toen ze zich van Schaarbeek naar Zaventem lieten rijden. Daardoor moesten ze on verwachts twee koffers achterla ten. De derde Zaventem-aanslag- pleger, de man met de lichte kle ding en het hoedje, is niet de eni ge naar wie België met man en macht op zoek is. Federaal Procu- De Nederlandse Alexander en Sascha Pinczowski zijn vermist sinds de aanslag op Zaventem. Ze zouden dinsdagochtend naar New York vliegen. Angstvallige stilte rond broer en zus door Hanneke van Houwelingen en Tonny van der Mee MAASTRICHT/BRUSSEL. Voor het lot van Alexander en Sascha Pinczows ki wordt gevreesd. Sinds de bom aanslag op Zaventem hebben fami lie en vrienden geen enkel teken van leven gekregen van de broer en zus. Ze houden rekening met het ergste. Ellen Pinczowski tante BRUSSEL WARSCHAU 30 De grenscontroles naar aanleiding van de aanslagen in Brussel hebben gisteren voor hinder en files gezorgd in Nederland. Op het hoogtepunt stond er 30 kilometer file, zo meldt de VerkeersInformatieDienst. ZAANDAM De Belgische politie heeft gisteren iemand aangehouden na een inval in een door Frans Boogaard en Carla van der Wal BRUSSEL. De verbeten zoektocht van de Belgische politie naar de derde Zaventum-terrorist en even tuele handlangers gaat de komen de dagen onverminderd door. Tege lijkertijd houdt Brussel rekening met nieuwe aanslagen. Verkeer wordt intensief gecontroleerd, nieu we huiszoekingen zijn allerminst uitgesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4