'Voor een Cios-leerling is dit een droomstage' Terneuzen is fulltime voetbaltrainer op de Kaaimaneilanden ZEELAND 15 nagement kwaliteit van het kunstgras. Eén sliding en je hebt een maand lang een aandenken. „Maar ze houden hier echt niet in. Nigel de Jong zou hier niet misstaan..." Het spelniveau houdt niet over, zo erkent ook Reijn. „Ach, het is ook totaal niet vergelijkbaar met het amateurvoetbal in Nederland. Mijn eerste oefenwedstrijd tegen een politie-elftal zou om zeven uur 's ochtends worden gespeeld. Een half uur na de aftrap stonden we nog maar met zeven man." Op de Kaaimaneilanden nemen ze het niet zo nauw met op tijd komen. Exemplarisch is de doelman van de bezoekende ploeg, die qua lichaamsbouw niet onderdoet voor Piet Schrijvers of Jeroen Ver hoeven. Hij komt te laat en kan pas na een kwartier invallen voor een veldspeler die onder de lat plaats heeft genomen. De keeper verdedigt zijn doel zonder hand schoenen. Het spelpeil vertoont geen paral lellen met het niveau waarop Re ijn een kleine tien jaar geleden ac tief was. Destijds voetbalt hij een jaar voor Hoek. „In de winterstop koos ik voor een vertrek en richtte ik me volledig op m'n studie. Daar heb ik geen moment spijt van ge had, al was Hoek een hele leerza me periode." Gaan we hem ooit nog terug zien op de Nederlandse velden? „Nee, dat is uitgesloten. Voorlopig blijf ik hier, in januari kreeg ik al een contractverlenging. Over een jaar of twee hoop ik in Engeland mijn trainersdi ploma's te behalen en wie weet is het dan tijd voor een ander exotisch avontuur. Mijn focus blijft op het jeugd voetbal liggen. Dat is en blijft mijn passie." ken van de accommodatie. Accom modatie is trouwens een ruim be grip. Het complex bestaat uit slechts één voetbalveld, al komt daar binnenkort verandering in. „De mensen hier willen echt wel en geld is het probleem niet. Alleen jammer dat het voetbal hier onlangs weer in een slecht dag licht kwam te staan." Reijn doelt op Jeffrey Webb, voormalig topbe stuurder van de Fifa en inwoner van de Kaaimaneilanden, die eind vorig jaar bekende dat hij heeft ge fraudeerd. Cayman dollar Hoewel Reijn zijn verhaal doet onder een strakblauwe hemel is hij blij dat er binnenkort een kunst grasveldje wordt aangelegd. „Want ook hier kan het regenen. Maar dan ook écht regenen", lacht de af gestudeerd psycholoog. Zijn werk dagen starten om drie uur 's mid dags. Tot de klok van zeven uur staat hij op het veld. In die tijds spanne geeft hij drie trainingen en dat iedere doordeweekse dag. Vaak zijn dat twee groepstrainingen en één privétraining. Voor die trainingen wordt grof geld betaald. Zo kost een privétrai ning van ruim een uur 70 cayman dollar, omgerekend bijna 78 euro. „Mensen hebben dat er hier ge woon voor over. Veel klanten zijn expats, die hebben over het alge meen niks te klagen. Zelf heb ik dat trouwens ook niet. Ik verdien een salaris dat ik in Nederland nooit zou kunnen vangen en ik hoef geen belasting af te dragen. Daarentegen is het leven hier veel duurder." Ook in de weekenden trekt Reijn zijn zwarte trainingstenue aan, waardoor hij zeven dagen per week op het veld staat. „Op zater dag en zondag geef ik vanaf zeven uur 's ochtends tot en met een uur of twaalf training. Inderdaad, ik ben nooit een hele dag vrij, maar ik ben natuurlijk de laatste die moet klagen", glimlacht de Terneu zenaar. Naast zijn baan als jeugdtrainer voetbalt hij bij Academy Sports Club, dat uitkomt op het hoogste niveau. Trainen doet hij niet, wel is hij elke zondag verzekerd van een basisplaats. De wedstrijden worden op zondagavond op een ge meenschappelijk veld afgewerkt. Hoewel een club als Hoek trots zou zijn op de tribune die er is neergezet, zouden spelers en be stuur niet akkoord gaan met de name aan een inter nationaal toernooi in de regio." Op de Kaaimaneilan den zijn ze gek van de techniektrainin gen van de Zeeuw, gebaseerd op de oe fenstof van wijlen Wiel Coerver. ESM staat open voor een extra techniektrai ner van Nederlandse bodem aangezien er een wachtlijst is ont staan. „Dat zou dan om een stagiair gaan. Ik kan me heel goed indenken dat het voor een Cios-leerling een droomstage is." Komende zomer reist Peter Reijn naar Engeland om daar met zijn spelers een bezoek te breng en aan de profclubs Gillingham, Barnet, Watford en Ipswich Town. Met die clubs heeft ESM een samenwer kingsverband. „Hun coaches mogen hier voetbalkampen ver zorgen en in ruil daarvoor mag jaar lijks een aantal van onze talenten mee- trainen bij die clubs. ESM levert dus wel degelijk resultaat op." GEORGE TOWN. Voet balschool ESM reist iedere zomer met zijn spelers naar het buitenland. Ook Ne derland werd al twee keer getrak teerd op een bezoek en dat zou zomaar nog eens kunnen ge beuren. „Wat mij be treft wordt het een trip naar Zeeland", zegt Peter Reijn. „Dat kunnen we bij voorbeeld invullen met oefenwedstrij den tegen clubs als JVOZ en voetbal- scholen, of met deel- DONDERDAG 24 MAART 2016 Peter Reijn en zijn vrouw Livia hebben hun draai gevonden op de Kaaimaneilanden. teken van voetbal Peter Reijn geeft tijdens de training van voetbalschool ESM uitleg aan zijn pupillen. „Er vonden in het begin weinig voetbalactiviteiten plaats, uit gezonderd van een aantal voetbalkampen en een toernooi in Minnesota", vertelt de Terneuzenaar. foto's Juriën Dam door Juriën Dam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47