Merkwaardig debuut Wolff en De Punder Oud-speler van onder meer AA Gent. Hoek en 14 ZEELAND Terneuzenaar (27) verruilt zijn maatkostuum in 2015 voor een trainingstenue. In het belastingparadijs staat hij dagelijks op het veld om voetballertjes te scholen. D's van Real Madrid spelen in Bassevelde De organisatie van de UrjCup in Bassevelde heeft ook dit jaar weer aansprekende clubs weten te strik ken. De D-pupillen van Real Ma drid zijn in het laatste weekend van mei de grote publiekstrekker. Daarnaast komen onder meer Pa ris Saint-Germain, Borussia Dort mund, Bayer Leverkusen, FC Ba sel, Ajax en PSV op 27, 28 en 29 mei in actie in het Belgische dorp, net over de grens met Zeeuws-Vlaanderen. FC Barcelona, dat vorig jaar de twintigste editie van de UcCup won, is er deze keer niet bij. Driebanders Zandee pakken een punt In de vierde divisie driebanden moest Zandee Kloetinge in eigen huis genoegen nemen met een gelijkspel. De ontmoeting met BV Sprundel 4 eindigde, na een niet al te hoogstaand duel, in 4-4. Voor de thuisploeg was Mar tin Capelle met overschot de be tere. Hij won, met 0.531 gemid deld. Reserve Jan Willem Slab ber won tot zijn grote vreugde ook zijn partij. De twee andere spelers van Zandee verloren. Piet Verschure ging kansloos onder uit, Daan Westrate beleefde een off-day. sport kort Halverwege stond het nog 0-0. Het thuisland speelde na rust han dig in op het uitvallen van spelver deler Wolff. „Dit team heeft hem hard nodig op het middenveld, maar hij liep een gebroken rib op bij een duel. Toen Grenada na rust druk ging zetten, vielen er drie doelpunten binnen vijf minuten. We kwamen tekort qua ervaring en uithoudingsvermogen", analy seerde De Punder enkele uren na zijn eerste minuten in de nationa le ploeg van Sint Maarten, het ei land in de Caraïbische Zee waar hij sinds 2014 woonachtig is. De Goesenaar, net als de uit Vlissingen afkomstige Wolff al wel actief in de nationale zaalvoet balselectie van Sint Maarten, kreeg nog een doelpunt op zijn naam. „Bij het uitverdedigen schopte onze linksback vlak voor ons eigen doel de bal tegen mij aan", verzuchtte De Punder. De wedstrijd verliep al met al even chaotisch als de voorberei ding erop. „Op het vliegveld kre gen we zondag onze tickets niet bij de incheckbalie. Ze waren niet betaald." De selectie keerde huis waarts, maar na wat belletjes van de bondspreses stond er dinsdag een privéjet klaar voor de selectie. „Vanaf het vliegveld zijn we toen in alle haast door de politie naar het stadion begeleid. We schoven een bak eten naar binnen en moes ten, hoppa, gelijk het veld op." Het bleek, met de kennis van nu, geen ideale voorbereiding. Za terdagnacht kan de ploeg zich al weer revancheren voor de 5-0-ver- liespartij. Dan wacht de tweede en laatste wedstrijd in de eerste kwalificatieronde van het toer nooi om de Caribbean Cup. Vanaf één uur in de Nederlandse nacht (20.00 uur op Sint Maarten) neemt de selectie het op tegen de Amerikaanse Maagdeneilanden. In zijn jeugdjaren werd Peter Reijn als een groot ta lent beschouwd. De mid denvelder begon bij Ter- neuzen, maakte de over stap naar AA Gent en speel de zich daar op zijn veertiende in de kijker bij PSV. Tot een overstap en een doorbraak in het profvoet bal kwam het uiteindelijk niet, maar tegenwoordig verdient hij zijn geld wel met de sport waar hij van houdt. Reijn streek vorig jaar neer op de Kaaimaneilanden, waar hij dagelijks op het veld staat als jeugdtrainer. „Ik ben nooit een hele dag vrij", zegt de 27-jarige Reijn. „Maar ik ben na tuurlijk de laatste die moet kla gen." Na zes seizoenen AA Gent ver ruilt hij de Belgische club begin 2007 voor hoofdklasser Hoek. Na een jaar houdt hij het vanwege zijn studie Psychologie voor ge zien bij de club, om het seizoen daarop het shirt van Terneuzen weer aan te trekken. Hij studeert in Tilburg en besluit daar ook te gaan voetballen. Bij RKTW wordt Peter Reijn al snel jeugdtrainer en dat levert hem diverse connecties op. Een Tilburgse voetbaltrainer vraagt hem in de zomer van 2012 om voor twee maanden mee te gaan naar het Caribisch gebied om daar als jeugdtrainer mee te helpen aan diverse voetbalkampen. De Caribische trip brengt Reijn samen met vier andere jon ge voetbaltrainers naar exotische eilanden als Anguilla, de Baha ma's en de Kaaimaneilanden, een eiland in de Caribische Zee tus sen Cuba en Midden-Amerika dat zo'n 56.000 inwoners telt. Daar komt hij in contact met Virgil Sey mour, een ex-international van de Kaaimaneilanden. Zo'n achtdui zend kilometer van huis maakt Reijn indruk. Seymour speelt dan al met de plannen om een na schools programma te starten voor zijn voetbalschool ESM, geba seerd op de Nederlandse voetbalfï- losofie. In 2015 komt het daadwerkelijk 'in september begonnen we met tien kinderen, inmiddels zijn dat er al vijftig' van de grond. Voor de voetbaltech- nische leiding heeft hij slechts één kandidaat in gedachten: Peter Reijn. „Zijn verzoek kwam voor mij als een enorme verrassing, we hadden drie jaar lang geen con tact meer gehad", vertelt Reijn. „Virgil had ongetwijfeld ook de keuze uit trainers die over veel meer ervaring beschikken, maar toch ben ik hem bijgebleven. Mijn voetbalachtergrond, het feit dat ik goed Engels spreek en mij voor langere tijd aan het eiland wilde binden, spraken in mijn voor deel." Hij heeft op dat moment een mooi inkomen, een trendy appar tement op de Kop van Zuid in Rotterdam en een zorgeloos be staan als consultant in de zorgsec tor. Het telefoontje van Seymour verandert op 15 april 2015 zijn le ven. Of hij jeugdtrainer wil wor den in een belastingparadijs? Re ijn twijfelt geen seconde, zegt zijn baan op en vertrekt een maand later naar de Kaaimaneilan den. Zijn maatkostuum ruilt hij in voor een trainingstenue. De Zeeuws-Vlaming is door zijn multiculturele opvoeding - zijn moeder is van Turkse komaf - vertrouwd met cultuurverschil len. Reijn zal dan ook niet snel overvallen worden door heimwee. In 2011 en 2013 woont hij zelfs en kele maanden in Istanbul. Toch moet hij wel wennen op de Kaai maneilanden. „Er vonden in het begin wei nig voetbalactiviteiten plaats, uit gezonderd van een aantal voetbal kampen en een toernooi in Min nesota. Pas na de zomervakantie kon ik starten met groeps- en pri- vétrainingen. In september begon nen we met tien kinderen, inmid dels zijn dat er al vijftig. Ik heb hier mijn draai nu echt gevon den." Voetbalschool ESM werkt nauw samen met Academy Sports Club, de enige voetbalclub op het eiland die investeert in het jeugdvoetbal. ESM mag on der meer gebruik ma- jpOri Leven van Reiin in sport@pzc.nl W BASSEVELDE KWADENDAMME VLISSINGEN JVOZ D1 op 16 april tegen D1 van Ajax De halve finale van de landelijke beker tus sen Ajax D1 en JVOZ D1 wordt op zaterdag 16 april gespeeld. Het duel vindt plaats op De Toekomst, het jeugdcomplex van de Amsterdamse club. De winnaar speelt in de bekerfinale tegen AZ of Sparta D1. BRUSSEL Toch oefenduel NEC tegen Anderlecht Een oefenduel tussen Anderlecht en NEC gaat vanmiddag toch door. De wedstrijd wordt op een gehei me locatie achter ge sloten deuren afge werkt. Keeperstrainer Max de Jong vormt sa men met de spelers Alexander Büttner en Bram Nuytinck (foto) de Nederlandse in breng van de Bel gische topclub. Ze be leefden surrealistische dagen, die dinsdagoch tend om acht uur be gonnen. Het trainings complex ging op slot, de middagtraining werd geschrapt. „We hebben alleen maar tv gekeken. Vol afschuw en verbijstering", zegt Bram Nuytink. „Het terrorisme was al in Brussel. Daar leerde ik mee leven. Je gaat toch door, maar deze aanslagen brengen al les echt dichtbij. Wo nen in deze stad is op dit moment onwerke lijk." door Mitchell Minnaard VLISSINGEN. Rick de Punder en Ray mond Wolff zullen hun eerste offi ciële interland op gras namens Sint Maarten nog lang heugen. De wed strijd in de eerste kwalificatieronde van het toernooi om de Caribbean Cup tegen Grenada ging gisteren met 5-0 verloren. De Punder kreeg een eigen doelpunt op zijn naam, terwijl Wolff uitviel met een gebro ken rib, en dat alles na een bijzon der hectische voorbereiding. door Juriën Dam Peter Reijn voetbaltrainer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46